999 rezultate për

perqindje

Studim, vetëm një përqindje e vogël e lidhjeve i shpëtojnë tradhtisë A mundet një lidhje të i shpëtoj tradhëtisë? Një studim ka gjetur një përgjigje. Pabesia është një nga gjërat
Shqipëri, përqindje e lartë e fëmijëve që bien viktimë e ngacmimeve seksuale Ngjarja e Durrësit ku një 8 vjeçare u tentua të abuzohej seksualisht nga disa të rinj brenda ambienteve të shkollës ka k
Shqiponja me përqindjen e refuzimit të votimeve vendoset para kryeministrisë Shqiponja e flamurit kombëtar është vendosur në qëndër të protestës së opozitës. Në zemër të saj shkruhet shifra “85%”,
Suprizë në Francë, Le Pen le pas Macronin në zgjedhje Sipas Exit-polleve, Presidenti francez Emmanuel Macron ka pësuar një disfatë prej 4 pikë përqindje. Ekstremi i djath
Bytyçi: Në shkolla kemi përqindje të ulët të njohjes së matematikës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi duke përmendur rolin e matematikës në shoqëri, ka thënë se
Mjekra ndikon keq në shëndetin e meshkujve? Në disa spitale evropiane, shkencëtarët analizuan mostrat e lëkurës dhe pështymën e 18 meshkujve me mjekër të moshës 18
Siljanovska pranon humbjen Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në një konference për shtyp para pak minutash njoftoi se nga 3 436 vendvotime në të gji
KSHZ: Pendarovski fiton me 51.66% Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në një konference për shtyp para pak minutash njoftoi se nga 3 512 vendvotime në të gji
Shqipëria thyen rekord në Europë...për përqindjen më të lartë të të rinjve të papunë Të papunë, të pa arsimuar ose të patrajnuar, alternativat e vetme për të rinjtë shqiptarë mbeten kafeneve, deri sa të gj
Shqiptarët bien në pesimizën, nuk besojnë se do të bëhet më mirë (FOTO LAJM) Banka e Shqipërisë njoftoi sot se, treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) qëndroi në nivelin 100.2, duke rënë me 1.2 pikë g
Shqipëria me borxhin më të lartë në rajon, ku renditemi në Europë Shqipëria vijon të ketë borxhin më të lartë publik në rajon dhe ndër ta parat në Europë në raport me Prodhimin e Brendsh
E frikshme, Shqipëria ka përqindjen më të lartë të përdoruesve të kokainës në botë Shqipëria zë vendin më të lartë për konsumimin e kokainës më shumë se çdo vend tjetër në botë në raport me numrin e popu
Rriten çmimet dhe taksat për shqiptarët, rrogat kur do të rriten? Rritja e çmimeve dhe te energjisë me ritme te shpejta këtë vit, po çojnë inflacionin drejt objektivit të Bankës së Shqip
Studimi: Babai dhuron përqindje më të madhe të materialit gjenetik te fëmija Edhe pse nga prindërit e trashëgojmë të njëjtën sasi të materialeve gjenetike që na bëjnë ata që jemi, ne në fakt shfryt
Nafta dhe mineralet "shpëtojnë" eksportet Në 6 muajt e parë të këtij viti, kompanitë shqiptarë shitën jashtë vendit 158 miliardë lekë mallra, me një rritje prej 1
Rama dhe ministrat kanë humbur kontaktin me realitetin, por shqiptarët nuk kanë më shpresë Pas një përmirësimi të lehtë në tre muajt e parë të vitit, besimi që kanë individët dhe biznesi në ecurinë e ekonomisë k
SONDAZHI/ PSD e Shpendit nuk e kalon pragun e zgjedhjeve, ngec në këtë përqindje Disa zyrtarë të lartë të Lëvizjes Vetëvendosje kishin shfaqur mospajtimet e tyre brenda partisë së Albin Kurtit dhe përf
Statistika e pjesës së parë mes Juventusit dhe Milanit (FOTO LAJM) Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Italisë, Juventus – Milan. Një pjesë e parë me një dominim të Juvent
Më të varfrit në rajon! 80% e shqiptarëve rrojnë me më pak se 10 USD në ditë Rreth 80 për qind e popullsisë së Shqipërisë jeton me më pak se 10 dollarë në ditë. Sipas portalit Our World in Data
Përqindje e lartë të miturish në kampin e refugjatëve në Lesbos Rreth 40 për qind e refugjatëve të braktisur në kampin Moria në Lesbos janë fëmijë, deklaroi sot një punonjës nga organi