999 rezultate për

perqind

Më të varfrit në rajon! 80% e shqiptarëve rrojnë me më pak se 10 USD në ditë Rreth 80 për qind e popullsisë së Shqipërisë jeton me më pak se 10 dollarë në ditë. Sipas portalit Our World in Data
Bëni këtë lëvizje para se të flini gjumë dhe trupi juaj do të ndryshojë 10-përqind Nëse shpesh përpiqeni të shtriheni për të fjetur dhe nuk ju zë gjumi, nuk jeni vetëm. Shumë njerëz përpiqen vazhdimisht
E Djathta prezente në veri, Lëvizja 5 yjet në Jug, e Majta vetëm në Firence Në zgjedhjet e italisë lëvizaj 5 Yjet rezulton të jetë forcë e parë politike në jug të vendit, Napoli, Bari dhe Palermo.
Profesioni përcakton jetëgjatësinë e martesës Njerëzit që ndjekin rrugë të caktuar karriere janë më të prirë që të përballen me probleme në martesë sesa të tjerët.
Theodorakis: Ne kurrë nuk do t'ia japim emrin Maqedonisë Duke folur për demonstratat masive në Athinë mbi kompromisin e mundshëm të Greqisë me autoritetet në Shkup rreth emrit z
Bien lindjet në Rusi me 10.7% Shërbimi i statistikave i Rusisë tha se lindjet në këtë vend kanë rënë për 10.7 përqind në vitin 2017, krahasuar me viti
Ura më e tmerrshme në botë, do guxonit të kalonit mbi të?! (FOTO&VIDEO) Kemi parë urina me të vërtetë të tmerrshme, por asgjë nuk është aq e frikshme sa Ura e Ohshit Eshima në Japoni. Ura,
Gjermania cakton kushtet e reja për bashkimin familjar Krerët e CDU/CSU-se dhe të SPD ranë dakord të nisin zyrtarisht bisedimet për qeverinë. U miratua një dokument me 28 faqe
Qasjet kundërthënëse të një hulumtimi për korrupsionin në universitete! Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Qendra Qytetare, një organizatë jo qeveritare, pra dhe jo fitimprurëse, pretendon s
Tifozët madrilen nuk kanë dyshime, duan vetëm Harry Kane Harry Kane projektohet si galaktiku i preferuar nga tifozët e Realit të Madridit për pjesën e dytë të këtij sezoni.
Emiratet e Bashkuara Arabe taksojnë qytetarët për herë të parë në histori Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, të cilat kanë joshur shumë punëtorë të huaj me premtimin e një jetese pa
Amerika fal tokë dhe jep 80 mijë dollarë nëse jetoni në këto vende Shuma monetare, pagesat e kredive studentore dhe dhëniet falas të tokës janë vetëm disa prej granteve që bashkësitë më t
Përqindje e lartë të miturish në kampin e refugjatëve në Lesbos Rreth 40 për qind e refugjatëve të braktisur në kampin Moria në Lesbos janë fëmijë, deklaroi sot një punonjës nga organi
Shqiptarët që shkuan në Siri janë të papunë Përfaqësuesi i UNDP-së për Kosovën, Andrew Russell, ka folur për një agjensi lajmesh nga Çagllavica. Ai ka folur për sht
CIA parashikon numrin e banorëve të Maqedonisë në vitin 2050 Sipas parashikimeve statistikore të CIA-s, deri në vitin 2050 në Republikën e Maqedonisë do të ketë 4.4 përqind më pak b
Raporti tronditës: 35 përqind e punonjësve në spitale nuk kanë profesion Banka Botërore ka publikuar një raport për Ballkanin Perëndimor ku sipas raportin në Shqipëri, 35 përqind të stafeve nëp
20 përqind e votave ishte e blerë, Rama sulmon qeverinë Rama Studimi i BE-sëi cili nxorri përfundimin se 20 përqind e votuesve u është ofruar para ose favore në shkëmbim të votës k
Çfarë po ndodh në ushtrinë shqiptare? Senja: 40 përqind e ushtarëve duan të largohen Ditën e djeshme u bë publike lajmi nga Albeu.com se 4 komando kanë dezertuar vendin në Londër. 4 ushtarët të cilët is
Injektoi kimikate, 21-vjeçari me muskuj gjigant rrezikon vdekjen (FOTO LAJM) Një djalë nga Rusia po mburret me muskujt e tij në rrjetet sociale pasi ka injektuar kimikate të rrezikshme për t'i bërë
INSTAT: 80% e rritjes së çmimeve në tetor erdhi nga shtrenjtimi i ushqimeve Inflacioni në muajin tetor pësoi një rritje të lehtë duke u ngjitur në nivelin e 1.9 për qind, ku 1,5 për qind ose 80 pë