999 rezultate për

perqendrimit

Spalletti tregon faktorin që ndikoi te humbja Trajneri i skuadrës së Interit, Luçiano Spalletti ka treguar arsyen e humbjes ndaj Atalantës. “I lejuam më shumë hapë
Isco: Ishte një ndeshje e vështirë Isco ka thënë se mungesa e përqendrimit në pjesën e dytë i kushtoi Los Blancos një humbje fatale. Girona e ka mposhtu
Rrëfimi i Drandes: Si humba ëngjëllim tim të vogël në kampin famëkeq të Tepelenës Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kushtuar një status në Facebook rrëfimit të një nënë që ishte e internuar në kampin f
Ëmbëlsirat ndihmojnë në zhvillimin e fëmijës! Sipas një studimi të fundit ëmbëlsirat kanë një rol shumë të rëndësishme për zhvillimin e fëmijët dhe për këtë arsye kës
Burgu i Zaharisë, “kampi i përqendrimit” i të sëmurëve mendorë Mungesa e një Spitali Psikiatrik Ligjor ka detyruar shtetin shqiptar të burgosë qindra persona. Megjithëse është shkelje
Ja çfarë sjell përdorimi i telefonave të mençur Telefonat e mençur njihen për ndikimin e tyre negativ në organizmin tonë. Për shkak të pranisë së tyre ne na ndodh që sh
Cana: Humbëm përqëndrimin dhe e pësuam! Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka deklaruar se Kombëtarja shqiptare u mposht për shkak të moskujdesit dhe
Auzhvici, sinonimi i tmerrit Deutsche Welle Ndonjëherë mjafton vetëm një fjalë – dhe çdo gjë është thënë. Auzhvic. Ky emër është sinoni
Shqiptarët ia nisin këngës në kampin e Hungarisë (VIDEO) Sa vjen e shtohet numri i shqiptarëve të Kosovës që nisen drejt vendeve të Bashkimit Europian për të kërkuar një jetë më
Kushtet e kampeve të përqendrimit të ndërtuara nga Hitleri (FOTO-LAJM) Fotot më lartë tregojnë tregojnë kushtet e mjera në të cilat kanë jetuar viktimat e para të kampeve të përqendrimit të H
Euro 2012, Italia viziton Aushvicin Italia do të shfrytëzojë ditën e mërkurë për të vizituar kampin e përqendrimit të Aushvicit që ndodhet pak kilometra lar
Napoli, Mazzarri i trembet përqëndrimit të Milanit Trajneri i Napolit Walter Mazzarri, e vlerësoi maksimalisht sfidën e së dielës me Milanin në San Siro. “Me Cesenën
Matri: Milani favorit për titull "Ishte një mbrëmje e bukur. Por tani pas analizës së ndeshjes me Interin duhet të mendojmë menjëherë për sfidën e fundja
Tarifa e hyrjes në kampin nazist nxit kritika 1 euro për vizitorët që kërkojnë të vizitojnë në grup ish-kampin nazist të përqendrimit në Schasenhausen në Berlin. K
Ndikimi i përqëndrimit në dëgjim Shkencëtarët nga University College London kanë zbuluar se fokusimi në detyrë mund të rezultojë me shurdhësi në tingujt