999 rezultate për

perputhje

Imitoi Briseidën? Pyetja e Spiropalit shkakton të qeshura në studio Ditën e sotme Parlamenti rrëzoi dekretin e Presidentit Ilir Meta për Kodin Zgjedhor. E ftuar në emisionin “Open”, Min
Integrimi në BE, propozohet sot kuadri negociues Komisioni Europian pritet të propozojë sot kuadrin negociues për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.be bruksel negociata
Takimi i Ramës me Yuri Kim, çfarë i kërkoi ambasadorja amerikane kryeministrit Zbardhet takimi i ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim me kryeministrin Edi Rama të zhvilluar sot pas situatës së fundit të
Shfaqet një gjarpër gjigant në parkun e Gërmisë Një gjarpër është parë sot në parkun e Gërmisë, në Prishtinë. Qytetarët kanë dërguar fotografi ku shihet gjarpri i zi
Thaçi i kërkoi zyrtarisht mandatarin për kryeministër Isa Mustafës Zyra e Presidentit të Kosovës ka konfirmuar mbajtjen e takimit ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të LDK-së, Is
Çfarë do të ndodhë me kampionatin? Serie A del me një komunikatë Liga u pezullua për kohë të pacaktuar në mars për shkak të COVID-19 dhe Federata Italiane e Futbollit (FIGC) tashmë ka d
Meta i përmend sërish Ramës kushtetutën: Të bëhet kujdes me masat Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku i bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë
Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Tiranës Prokurori i Tiranës Adnand Xhelili u shkarkua nga detyra nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK). Kjo për shkak të
Dëbimi i gylenistit, PD akuzon drejtpërdrejt Ramen: Pse u zgjodh 1 janari?! (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimit për dëbimin e një mësuesi turk, sepse policia e shtetit dyshon se ai
Bashkitë e opozitës padisin anëtarët e KZAZ-ve dhe policinë Bashkitë e opozitës depozitojnë kallzim penal ndaj anëtarëve të KZAZ-ve dhe të Policisë së Shtetit, për kryerjen e vepra
Verifikim i fakteve: Gënjeshtra e Ahmetajt dhe mos përputhjet e Salianjit për kafen e famshme Fotot e deputetit demokrat Ervin Salianji si edhe ish-ministrit më të përfolur të Ramës për korrupsion, Arben Ahmetaj sh
Maqedonia pro SHBA-së, njeh Guaidon si president Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë Nikolla Dimitrov, përmes një shkrimi në profilin e tij në Twitter, ka njoftuar
Nga nesër zyrtarisht Maqedonia vendos emrin e ri Maqedonia do të fillojë zyrtarisht zbatimin e emrit, “Republika e Maqedonisë së Veriut”. Zbatimi do të nisë nga tabelat
Gruevski shijon lirinë, asnjë përgjegjësi për arratisjen e tij Edhe një muaj nga arratisja e ish kryeministrit, Nikolla Gruevski në Hungari ku ka fituar të drejtën e azilit politik, a
Shteti u jep një goditje të rëndë punëtorëve të KEK-ut Punëtorët e KEK-ut nuk do të marrin më qymyr falas me arsyen se ndotet ambienti. E megjithatë asgjë nuk mund t'i ndalojë
Gjiganti gjerman tërheq 100 000 makina nga tregu, shikoni nëse është edhe e juaja Pas Volkswagen, Audi, Daimler dhe BMW, edhe Opel përfundon në syrin e ciklonit të drejtësisë gjermane, duke e zgjatur li
Opozitës nuk i del inati, zbardhet letra që largon Ballën nga Bashkimi Evropian Opozita kërkon largimin e Taulant Ballës nga Delegacioni Parlamentar i Stabilizim Asociimit: Shoqërohet me trafikantë dr
Edhe një gjykatës drejt shkarkimit, nuk plotëson kushtin e thjeshtë për pasurinë KPK ka zhvilluar ditën e sotme seancën dëgjimore ndaj anëtarit të Gjykatës së Lartë, Artan Brocit. Trupa gjykuese përbëh
Vuçiç nuk kënaqet, kërkon Asociacionin sipas asaj që ka firmosur Hashimi Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka thënë se Asociacioni i Komunave me shumicë Serbe do të themelohet në përputhje me Ma
BE: Asociacioni do të formohet me ligjet e Kosovës Edhe pse Kosova mori hapa konkret për formimin e Asociacionit, as kjo nuk i kënaqu serbët. Ata po thonë se krijimi i