999 rezultate për

perpjekjet

NATO nxjerr përpjekjet e errëta të Rusisë për të ndërhyrë në Ballkan NATO-ja tha se Rusia ka bërë përpjekje të ndërhyjë dhe të ndikojë te vendet e Ballkanit që duan t’i bashkohen aleancës u
Thaçi nga SHBA shfaqet në Londër Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për një vizitë njëditore në Britaninë e Madhe. Thaçi sot në Londër ka t
Incident sot në Telebingo Shqiptare! Ardit Gjebrea detyrohet të bëjë veprime të paparashikuara Spektakli “E diela Shqiptare” nuk ka filluar ende dhe madje ende nuk dihet se kur do të fillojë, pasi studiot akoma nuk
Moska vë re përpjekjet e SHBA për të ndërhyrë në procesin zgjedhor rus Moska ka parë përpjekje për të ndërhyrë në zgjedhjet e ardhshme ruse që vijnë nga SHBA, tha një diplomat i lartë rus.
VMRO vazhdon përpjekjet dëshpëruese kundër Zaevit VMRO-DPMNE-ja opozitare, përmes një komunikate me shkrim, ka akuzuar partinë në pushtet, LSDM, dhe liderin e saj Zoran Z
Serbia vazhdon përpjekjet kundër Ushtrisë së Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriç, i ka ftuar sot të gjithë serbët që në asnjë mënyrë të mos marrin pjesë në fo
BE nuk shqetësohet nga përpjekjet e Ivanovit për bllokimin e të ardhmes Zëvendëskryeministri Bujar Osmani i kërkoi sot presidentit Gjorge Ivanov të jetë konstruktiv dhe të bashkohet në procesi
VMRO-DPMNE vazhdon përpjekjet, përdor historinë kundër Zaevit VMRO-DPMNE sot përmes një komunikate thekson se kryeministri Zaev për një vit ka fshirë historinë maqedonase e cila rrez
Grekët i friksohen Metës: A do të pranojë ai "faljen" e detit? Mediat greke vazhdojnë ti kushtojnë një rëndësi shumë të veçantë marrëveshjes së detit mes Shqipërisë dhe Greqisë. M
Italia, në përpjekjet e fundit për formimin e qeverisë Kriza politike e Italisë hyri në “ujëra” të patestuara më parë këtë të mërkurë, teksa kreu i shtetit tentoi një kompromi
Stoltenberg zbulon kushtin e vetëm për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka përshëndetur përpjekjet për gjetjen e zgjidhjes, ndërsa ka theksu
Vazhdojnë përpjekjet për paqe, takim i ri në Selanik Kontaktet e shpeshtuara të shefave të Diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias, në periu
Negociatat, kryeministri belg jep lajmin e mirë për Shqipërinë Kryeministri i Belgjikës Charles Michel, ka pohuar edhe njeherë fjalët e Kryeministrit Edi Rama se Belgjika e mbështet p
Ja cila dietë funksionon për ju sipas ADN-së Pavarësisht nga udhëzimet dietale, fushatat e ndërgjegjësimit publik dhe përpjekjet e vërteta të njerëzve për të humbur
Si e zbuloi çimkën në makinë financieri i Habilajve, përpjekjet për ta hequr Ceshtja Habliaj dhe përgjimet e bandës së drogës tashmë prej disa javësh janë bërë kryetema e diskutimeve në Shqipëri.
Apostolova: Kosova po e përmbush këtë kriter për liberalizimin e vizave Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe
Vazhdojnë përpjekjet e shpëtimit për viktimat e tërmetit në Meksikë Ekipet e shpëtimit së bashku me prindërit e fëmijëve të humbur dëshpërismisht vazhdojnë kërkimet nëpër rrënojat e ndërte
LDK dhe VV, në garë për 61 vota Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe lëvizja “Vetëvendosje” kanë paralajmëruar se do t’i fillojnë përpjekjet për formi
Ekipi i Xherdan Shaqirit befason Arsenalin (VIDEO) Stoke City ka befasuar sot Arsenalin duke e mposhtur me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Jese Rodri
Kjo është situata e detajuar e Barcelonës në përpjekjet Dembele-Coutinho Me largimin e Neymarit klubi katalanas i ka hedhur sytë tek Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele për të qetësuar tifozë