999 rezultate për

perpjekjet

3 opsionet e mbetura për integrimin, Gjermania bën përpjekjet e fundit për zhbllokimin e procesit Ndonëse formalisht nuk është në agjendën e samitit të Bashkimit Evropian, procesi i zgjerimit pritet që të diskutohet në
Dilte në pension për tri ditë, koronavirusi i merr jetën infermieres Infermierja Vjollca Berisha, e cila ishte e infektuar me koronavirus ka humbur jetën. Laljmin e ka dhënë spitali i Pë
Tirana me mbi 2800 raste aktive, si u shpërnda sot harta Ditën e sotme 168 persona u shënuar pozitivë me COVID-19 në vend. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit
Koronavirusi i merr jetën punonjësit në spitalin e Gjakovës Një punonjës i Spitalit të Përgjithshëm në Gjakovë ka humbur betejën me koronavirusin. Lajmin e dhënë spitali, përmes
Messi qëndron te Barcelona? Bartomeu nis përpjekjet për t’i ndryshuar mendjen Lionel Messi e ka ndarë mendjen t’i japë lamtumirën Barcelonës pas gati 20 vitesh, teksa mbrëmjen e djeshme i nisi klubi
Arbitrimi shqiptar në zi, ndërron jetë ish-arbitri i njohur Sazan Velçani nuk i’a doli dot. Ish-gjyqtari i njohur ka ndërruar jetën gjatë natës së djeshme, duke pikëlluar familjen
Rotacioni politik tek shqiptarët në Ballkan dhe përpjekjet për model hibrid në Shqipëri Prof. Lisen Bashkurti Politika shqiptare në Ballkanin Perëndimorë është përballë problemeve të njohura, përsëritja e të
Borussia Monchengladbach mposht në transfertë Frankfurtin (VIDEO) Borussia Monchengladbach e rinis kampionatin në mënyrë perfekte, duke mposhtur në transfertë Eintracht Frankufrtin me re
Osmani: Ndërkombëtarët duhet të refuzojnë përpjekjet për zgjidhje mbi ndarje etnike dhe ndryshimit të kufijve Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, përmes një postimi në Facebook ka thënë se komuniteti ndërkombëtar duhet t'i refuzojë p
Fox News nxjerr provat: Koronavirusi doli nga laboratori në Wuhan, cili ishte qëllimi i Kinës Televizioni i njohur amerikan Fox News në një artikull që e konsideron ekskluziv, shkruan se ka besim në rritje se shpër
Dalin pamjet në aeroport, Rama mbërrin në Moskë (VIDEO) Kryeministri i vendit Edi Rama ditën e sotme ka mbërritur në Moskë të Rusisë. Në Rusi kryeministri i Shqipërisë, shk
Gabimet gjatë pastrimit që ju a çojnë përpjekjet dëm (FOTO LAJM) Gjatë pastrimit të shtëpisë duket se i bënë të gjitha sakt. Ama pasi të shihni fotogalerinë e mësipërme do kuptoni se
Merkel te Putini, dy liderët dakordohen për Iranin Kancelarja gjermane Angela Merkel përsëriti të shtunën thirrjen drejtuar të gjitha palëve që respektojnë marrëveshjen bë
Dështimi me negociatat, Rama vazhdon "përrallën": Përpjekjet tona janë të sukseshme Në konferencën e ditës së sotme, Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ky vit qeverisës ka qenë ndër më të vështirët, pa
Zaev drejt Brukselit, bëhen përpjekjet e fundit për marrjen e datës Pasiguri e madhe por edhe optimizëm se do të merret vendim për të filluar negociatat me Bashkimin Evropian. Kryeministri
Gabimet gjatë pastrimit që ju a çojnë përpjekjet dëm (FOTO LAJM) Gjatë pastrimit të shtëpisë duket se i bënë të gjitha sakt. Ama pasi të shihni fotogalerinë e mësipërme do kuptoni se
Shkrumbohet jahti në mes të detit, shpëtohet ekuipazhi (VIDEO) Mesditën e sotme një zjarr ka përfshirë një jaht në Symi, Greqi. Zjarri arsyet e të cilit nuk dihen ra në një jaht me fl
Pacolli: Përpjekjet e Serbisë, Rusisë dhe Kinës për të bllokuar Kosovën në OBD, dështuan Sot përfundoi takimi vjetor i Organizatës Botërore të Doganave. Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli deklaroi s
KONFERENCA/ AMF rrit përpjekjet për edukimin financiar të studentëve përmes praktikave profesionale Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot Konferencën e dytë Kombëtare “Edukimi Financiar” me fokus kryesor stud
Teknologjia 5G dhe përpjekjet për bllokimin e Kinës Një zyrtar i lartë në Departamentin amerikan të Shtetit tha të mërkurën se shqetësimet e sigurisë që qeveria ka ngritur