999 rezultate për

perpjekje

Zaev drejt Brukselit, bëhen përpjekjet e fundit për marrjen e datës Pasiguri e madhe por edhe optimizëm se do të merret vendim për të filluar negociatat me Bashkimin Evropian. Kryeministri
Gabimet gjatë pastrimit që ju a çojnë përpjekjet dëm (FOTO LAJM) Gjatë pastrimit të shtëpisë duket se i bënë të gjitha sakt. Ama pasi të shihni fotogalerinë e mësipërme do kuptoni se
Njihuni me veshjet më skandaloze të tapetit të kuq në MTV (FOTO LAJM) Çmimet e muzikës MTV njihen ndryshe edhe si një qendër ku shohim modën më skandaloze të momentit. Çdo vit nuk mungojn
Shkrumbohet jahti në mes të detit, shpëtohet ekuipazhi (VIDEO) Mesditën e sotme një zjarr ka përfshirë një jaht në Symi, Greqi. Zjarri arsyet e të cilit nuk dihen ra në një jaht me fl
Pjesëtar i një organizate kriminale, arrestohet 54-vjeçari shqiptar në tentative për tu rikthyer në atdhe Një 54 vjeçar shqiptar ka rënë sot në duart e autoriteteve greke në pikën kufitare të Kristalopigi, në përpjekje për
Mane kualifikon Senegalin në çerekfinale (VIDEO) Me një gol të shënuar nga ylli i Liverpoolit, Sadio Mane, Senegali eliminoi Ugandën dhe u kualifikuar për në fazën çerek
Pacolli: Përpjekjet e Serbisë, Rusisë dhe Kinës për të bllokuar Kosovën në OBD, dështuan Sot përfundoi takimi vjetor i Organizatës Botërore të Doganave. Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli deklaroi s
I vunë zjarrin KZAZ-së në Shkodër, reagon Lleshaj: Përpjekje e turpshme e përfaqësuesve të PD Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj reagon pas protestës së mbrëmjes së sotme në Shkodër, ku u thyen xhamat e një shkol
Meta: Maxhoranca s’ka bërë përpjekje për dialog, u mohoi shqiptarëve lirinë e zgjedhjes Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka dhënë argumentet në lidhje me arsyet që e çuan të marrë v
Milner, drejt gjigantit francez Pas sezonit të shkëlqyer tek Liverpool, James Milner është duke menduar largimin dhe duket se destinacioni është gjetur
KONFERENCA/ AMF rrit përpjekjet për edukimin financiar të studentëve përmes praktikave profesionale Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot Konferencën e dytë Kombëtare “Edukimi Financiar” me fokus kryesor stud
Merkel, përpjekje për të ndalur shkëmbimet territoriale Kosovë-Serbi Në një kohë që kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron kanë organizuar në 29 Prill në B
Formacionet zyrtare: Manchester City-Tottenham, vendasit kërkojnë përmbysjen Manchester City e mirëpret Tottenhamin në Etihad Stadium sonte në orën 21:00, në përpjekje për ta arritur gjysmëfinalen
Teknologjia 5G dhe përpjekjet për bllokimin e Kinës Një zyrtar i lartë në Departamentin amerikan të Shtetit tha të mërkurën se shqetësimet e sigurisë që qeveria ka ngritur
Liverpool përpjekje konkrete për sulmuesin e Juventusit Interesi i Liverpool për sulmuesin e Juvenrtus Paulo Dybala është tepër serioz, me raportet në Itali që sugjerojnë se n
Tension para Kuvendit. Policia hedh gaz lotsjellës Protestuesit janë përplasur me policinë nën ritmin e thirrjeve “Rama ik”. Ata nisën të shtyjnë kordonin e policisë për t
NATO nxjerr përpjekjet e errëta të Rusisë për të ndërhyrë në Ballkan NATO-ja tha se Rusia ka bërë përpjekje të ndërhyjë dhe të ndikojë te vendet e Ballkanit që duan t’i bashkohen aleancës u
Rezistojnë nacionalistët në Greqi, përpjekje të kota për të bllokuar marrëveshjen Incidente të vogla kanë ndodhur mbrëmë para sallës koncertale në Selanik ku është mbajtur manifestimi për shënimin e Dit
Nga XXXL vajza kthehet në modele, habitet rrjeti (FOTO LAJM) Dikur ajo blinte veshje të përmasës XXXL dhe merrte mbi 5 mijë kalori në ditë, e pesha e saj i kalonte 135 kg, e tashmë
Thaçi nga SHBA shfaqet në Londër Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për një vizitë njëditore në Britaninë e Madhe. Thaçi sot në Londër ka t