999 rezultate për

perparimin

Pas motrës flet edhe vëllai i Zhanetës dhe Kristinës: Përparimi ka patur rrjet për shitjen e fëmijëve Viti 2020 u mbyll me një ngjarje që trondi Shqipërinë. Dy motra u vranë me armë zjarri nga Përparim Ademi. Viktimat jan
Rrëfehet e motra e Zhanetës dhe Kristinës: Lindën 10 fëmijë me Përparimin dhe i kanë shitur në Selanik Një ngjarje e rëndë tronditi Shqipërinë më 31 dhjetor. Përparim Ademi vrau me armë zjarri dy motrat Kristina Bardhin dhe
Anulohet Champions League? Anulimi i Champions League është opsioni që po e shqyrton UEFA. Shtëpia e Futbollit Europian ditën e mërkurë do të zh
Danielsso i drejtohet Ramës: Në qershor na duhen prova bindëse Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson është takuar me kryeministr
Thaçi takohet me Vuçiç Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, takoi të martën presidentin e Kosovës, Hashim T
“Ad-Hoc” përshëndet përparimin e mediave në përcjelljen e situatës zgjedhore Komisioni i përkohshëm për ndjekjen e përfaqësimit mediatik doli në përfundimin se mediat kanë arritur përparim në bala
Çfarë i kërkuan parlamentarët e BE-së Serbisë për Kosovën? Deputetët e Parlamentit të BE-së kanë bërë 190 amandamente në rezolutën që ka të bëjë me përparimin e Serbisë drejt fami
Mbahet sot mbledhja e përbashkët e qeverive të Maqedonisë e Serbisë Qeveritë e Republikës së Maqedonisë dhe të Serbisë do të mbajnë sot në Shkup një seancë të përbashkët në të cilën do të
Ja cila mund të jetë supermakina e ardhshme e Aston Martin (FOTO-VIDEO) Aston Martin në bashkëpunim me një ekip nga Polyphony Digital, një studio për krijime video-lojërash punuan për krijimin
Në qershor presim votën pro marrjes së statusit Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fyle ka shprehur sot besimin që liderët e Bashkimit Europian të mir
Rrëfimi i studentes: Burri më la se nuk i doja prindërit Antoneta Ndoi, 21-vjeçarja e cila u bë shkas për konfliktin i cili përfundoi me vrasjen e një personi dhe plagosjen e dy
Merkel vlerëson përparimin e marrëdhënieve Serbi-Kosovë Një vend të veçantë në mediat e huaja ka marrë vlerësimi i Kancelares gjermane Angela Merkel, për përparimet e Serbisë n
Askush s'ka të drejtë të pengojë përparimin e Maqedonisë Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov ka thënë se askush nuk ka të drejtë që të pengojë përparimin dhe zhvillimin e vend
Raporti është hap pozitiv Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për çështje evropiane, Fatmir Besimi, sot realizoi takim me
Reeker kërkon miratimin e ligjit për amnisti Zëvendësi i ndihmësit amerikan i shtetit, Philip Reeker ka deklaruar se është e domosdoshme që Kuvendi i Kosovës sa më p
Reeker vlerëson përparimin e Ballkanit drejt integrimit në BE Zevendës/ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, konsideron se ka përparim mes vendeve të Ballkanit dr
Thaçi dhe Daçiq takohen më 20 qershor Më 20 qershor do të jetë takimi i rradhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçit dhe kryministrit serb Iv
Brukseli diskuton për përparimin e Maqedonisë Sot në Bruksel është mbajtur panel diskutimi rreth përparimit të Maqedonisë, në organizim të raportuesit për Maqedoninë
Hejg përshëndet përparimin e normalizimit të marrëdhënieve Shefi i diplomacisë britanike, Uilliam Hejg, në prag të vizitës në Beograd, përshëndeti përparimin në normalizimin e mar
Serbia të mos premtojë të pamundurën! Pasi ministri i Jashtëm i gjerman, Guido Westerwelle është takur me presidentin serb, Tomisllav Nikoliq ka thënë se pret