999 rezultate për

perparim

Nuk ishte problematik, viktima në Elbasan është djali i punonjësit të burgut të Peqinit Detaje kanë dalë në dritë nga ngjarja e ndodhur pak minuta më parë në fshatin Përparim të Peqinit. Sipas burimeve, v
Policia reagon për ekzekutimin e 23-vjeçarit: Të rinjtë ishin në makinë Policia e Elbasanit ka dhënë detaje nga ngjarja e rëndë ku mbeti i vrarë një 23-vjeçar dhe u plagos një tjeter. Ngjarja
DETAJET/ U ekzekutua me plumb në kokë, i riu sapo ishte kthyer në Shqipëri Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak orë më parë në Peqin. Një ekzekutim me armë zjarri ka ndodhur në fshatin Përparim
Të shtëna në Peqin, dyshohet se ka të plagosur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Peqin. Burimet bëjnë me dije se janë dëgjuar të shtëna me armë
Shkarkimi i prokurorit Kulluri, reagon Salianji: U përdor nga Rama KPK shkarkoi sot nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda, Përparim Kulluri. Arsye për shkarkimin e tij u bë pasi aku
Meta i prerë: Dialog dhe reflektim, nuk mund të çoni dëm arritjet me kokëfortësi Presidenti Ilir Meta thotë se beson tek dialogu i përgjegjshëm i forcave politike për të zgjidhur krizën aktuale. Nga
Danielsso i drejtohet Ramës: Në qershor na duhen prova bindëse Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson është takuar me kryeministr
Raporti i KE për Serbinë: Nuk ka asnjë përparim Komisioni Europian ka publikuar raportin për negociatat e Serbisë për tu bërë pjesë e Bashkimit Europian. Sipas këti
E kapën kamerat, si u "peshkua" avokatja duke i dhënë para prokurorit Një avokate ka rënë sot në pranga, pasi dyshohet se ka kryer veprën penale të korrupsionit. Sipas informacioneve e ar
Thaçi dhe Vuçiç ulen afër njëri-tjetrit Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz ka publikuar një fotografi me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, komisionarin e
Përparim Kabo kujton amanetin e Mihal Lauarasit dhe i drejtohet ashpër Kumbaros Sociologu dhe filozofi i njohur Përparim Kabo, gjatë takimit të artistëve ditën e sotme, ka rikujtuar amanetin e regjiso
Dimitrov: Kemi arritur përparim më të madh nga vendet e rajonit Raporti i Komisionit Evropian për Maqedoninë është shumë pozitiv, ndërsa Maqedonia ka përparim të mirë në pesë, ndërsa ë
Raporti i Progresit, lajme të mira për Maqedoninë Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja
Kontesti greko-maqedonas, përparime për shtetësinë dhe gjuhën Dallimet kryesore në bisedimet për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë mbeten tek përdorimi i brendshëm i emrit
Takimi: Ka përparim, por ka ende dallime Mënjanimi i irredentizmit nga të dyja palët dhe bashkëpunimi i ardhshëm mes dy vendeve janë temat për të cilat u diskutu
Dimitrov dhe Kocias sot takohen në Ohër Shefat e diplomacisë së Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias, do të takohen përsëri, kësaj here në
Mediat greke: Mund të ketë takim të ri Zaev- Cipras Nëse ka progres në negociatat për çështjen e emrit, nuk përjashtohet mundësia për takim të ri ndërmjet dy kryeministrave
Takimi i Vjenës, Dimitrov shpreson në përparim rreth çështjes së emrit Tri ditë para takimit të Vjenës mes Dimitrovit, Kocijait dhe Nimicit, Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, beson në hapa kon
Zyrtari i lartë jep dorëheqjen pas skandalit Nënkryetari i Bashkisë së Kavajës, Përparim Çaça ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij. Një ditë më parë emisioni “Sto
Përparim Kabo: Lionel Messi është shqiptar, e ka pranuar vetë Filozofi i njohur shqiptar, Përparim Kabo ka bërë një deklaratë të guximshme në studion e "Procesi Sportiv" duke thënë s