999 rezultate për

perndjekurve

Basha kujton 75-vjetorin e Çlirimit të Tiranës, homazhe tek memoriali i ish-të përndjekurve politikë Teksa sot shënohet 75-vjetori i Çlirimit të Tiranës, këtë ditë e ka kujtuar edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha. Kryed
Zbulohet një varr masiv në Gjirokastër, kujt i përkasin eshtrat Zbulohen gjurmë të një varri masiv në Gjirokastër. Shoqatat e ish-të përndjekurve politikë dyshojnë për ekzistencën
Skandali, si bëhet tregti me me dëshmitë e ish të përndjekurve politikë Një qytetar iu drejtua Shoqatës Kombëtare të ish-të Burgosurve dhe të Persekutuarve Politikë të Shqipërisë, për një dësh
2 orë mbi vinç, çifti i ish-të përndjekurve zbresin në tokë Kanë zbritur nga vinçi, çifti nga Tirana që kërcënonin se do të hidheshin e do të kryenin vetëvrasje. Pas 2 orësh ne
LISTA/ Zbardhen 500 emrat e të ish-përndjekurve që përfitojnë dëmshpërblim Ministria e Financave ka publikuar listën e përfituesve të radhës nga fondi për ish të përndjekurit. Pagesa do të kr
Basha flet për një Republike të Re nga çadra para zyrës së Ramës Të ftuar në çadrën e Bashës sot ishin të përndjekurit. Gjatë fjalës së tij Basha ka përmendur faktin se mjaft emigrantë
Tomorr Alizoti në krye të Departamentit të të Përndjekurve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka emëruar në krye të Departamentit të të Përndjekurve Politikë z. Tomorr
Nishani pret ish-të përndjekurit politikë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, priti sot në zyrën e tij një përfaqësi të Unionit Mbarëkombëtar për Integrimin e
Olta Xhaçka! Ti mirë që parkove mbi trotuar po ne ku do kalojmë?! (FOTO) Deputjetja e Partisë Socialiste Olta Xhaçka shkel rregullat e qarkullimit rrugor teksa ndodhet në sallën e Kuvendit Popu
Kreu i shoqatës së ish të përndjekurve tenton të vetëvritet Kreu i shoqatës së ish të përndjekurve politikë, Asllan Patrioti i cili akuzohet për mashtrim ka tentuar të vetëhelmohet
Shkarkohet kreu i Institutit të Përndjekurve Shkarkohet nga posti i drejtorit të Institutit për Integrimin e ish-të Përndjekurve Politikë Bedri Blloshmi. Lajmi ësht
Ministria e Financave publikon listën me emrat e rinj për dëmshpërblimin e ish të përndjekurve Qeveria ka bërë gati listën e re të ish-të përndjekurve të cilët do të dëmshpërblehen. Ministria e Financave ka publikua
Ministria e Financave: 6300 emrat për dëmshpërblimin e ish të përndjekurve Ministria e Financave ka nxjerrë listën e re me 6300 përfituesit nga fondi i destinuar për dëmshpërblimin e ish-të përnd
Takimi me ish të përndjekurit, Nishani: Kërkesa legjitime Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti një përfaqësi të ish-të përndjekurve dhe ish-te burgosurve politike që kanë
Në grevën e ish-të përndjekurve një 73 – vjeçar nga Mitrovica Fazlli Deliu, 73-vjeçari nga Mitrovica i është bashkuar së fundmi grevës së urisë së ish-të përndjkurve politikë. U larg
Lista e 82 të përndjekurve që përfitojnë dëmshpërblim nga MF Në një kohë që kanë filluar protestat e të përndjekurve politikë për të marrë këstin, Ministria e Financave ka plotuar s
Tek greva e të përndjekurve plas leku (VIDEO) Arben Ibroja, ish drejtor i OST dhe kryefinancieri i PD prej pak javësh është filmuar nga A1 Report duke i dhënë 25.000
Greva e ish-të përndjekurve në ditën e katërt Ish-të përndjekurit politikë kanë hyrë në ditën e katërt të grevës. Kreu i tyre Fatmir Hoxha në një prononcim për mediat
Arrestohet për mashtrim ish- koordinatori i grevës së urisë së të përndjekurve Policia e Durrësit arrestoi sot një ish të përndjekur politik me akuzën e mashtrimit. Mësohet se Asllan Patrioti dyshohe
Tufa: Grevistët gënjehen nga PD me 10 mijë lekësha Kreu i ish të burgosurve politikë, Skënder Tufa shprehet se greva e nisur dje nga disa persona që pretendojnë se kanë qe