999 rezultate për

perndjekurit

E trishtë! Shqipërisë i duhen edhe 33 vite që të dëmshpërblejë ish të përndjekurit politikë Ministria e Financave nuk e respekton radhën për pagesat e të përndjekurve, si u zvogëlua fondi me dy aktet normative
PD ngre grup pune për kujtimin e viktimave të komunizmit Partia Demokratike, ka ngritur një grup pune për hartimin e ligjit "Për ndalimin e simboleve të komunizmit dhe përkujtim
Ish të përndjekurit bllokojnë ministren: Rri aty si nusja e bukur Ditën e sotme një grua përfaqësuesish të përndjekurëve politikë kanë zhvilluar një protestë para Ministrisë së Drejtësis
Zbulohet skema për ndarjen e këstit të 8-të për të ish-të përndjekurit Kryeministri Edi Rama tha se është çështje muajsh përmbyllja e kapitullit të dëmshpërblimit. Ndërsa e vuri fokusin tek
Të përndjekurit letër Nishanit: Mos e dekreto hetuesin Xhafaj Ish-të përndjekurit politikë i bëjnë thirrje Presidentit të Republikës, Bujar Nishani që të mos dekretojë emërimin e Fat
Të përndjekurit, ja si veprohet me dosjet e trashëgimtarëve Parlamenti ka nisur shqyrtimin e projektligjit për shtyrjen e afatit të shqyrtimit të dosje ve të ish të dënuarve politi
Tentoi të hidhej nga vinçi, ja historia e të përndjekurit Xhemal Zhuri Një 60 vjeçar u ngjit sot tek vinçi afër Katedrales Ortodokse dhe kërcënoi se do të hidhet. Shtetasi rreth 60 vjeç i
DOKUMENTACIONI/ Të përndjekurit politikë, rihapet procesi i aplikimit Ish-të përndjekurit e kat egorisë së parë që nuk kanë plotësuar ende dokumentacionin për dëmshpërblim, tashmë do të kenë
Rihapet procesi për ish-të përndjekurit që nuk aplikuan në 2009-ën Ish-të përndjekurit e kategorisë së parë që nuk kanë plotësuar ende dokumentacionin për dëmshpërblim, tashmë do të kenë
Të përndjekurit reagojnë ashpër ndaj Ramës: Po përçan shoqatën, parti me nëpunës administrate Ka reaguar shoqata e ish të përndjekurve politikë në lidhje më lajmin se në datë 28 janar, në Pallatin e Kongreseve do
"Bunk'Art2"/ Të përndjekurit ngrejnë dronin kundër Ramës: Kërko falje për vrasjen e Havzi Nelës Gjatë paradites së sotme u inaugurua muzeu “Bunk’Art2” pranë ambienteve të Ministrisë së Brendshme. Por një incident
Kartolinë Ramës vizatimin e tij në ’83 “Vigjilenca” nga të përndjekurit Me rastin e festave të fundvitit, ish-të përndjekurit i kanë dërguar kryeministrit një kartolinë, ku në të është një viz
SHËNIM/ Kujt i çoi mesazh Basha me simbolikën e prishjes së bunkerit? Nga Albeu.com Kur Partia Demokratike iku nga pushteti në verën e vitit 2013 ajo kishte shkaktuar një të çarë të
Ja çasti kur ish të përndjekurit godasin me vezë makinat e deputetëve (VIDEO) Gjatë nisjes së seancës parlamentare, ish të përndjekurit u bashkuan për një protestë. Ish të përndjekurit politikë godi
Lajm i fundit/Tiranë, ish të përndjekurit godasin me vezë makinat e deputetëve Ish të përndjekurit janë bërë së bashku që në orët e para të ditës për të protestuar para Kuvendit për dëmshpërblimet.
Policët shtrijnë në tokë ish të përndjekurin politik (VIDEO) Ish të përndjekurit politikë protestuan ndaj Kuvendit të Shqipërisë, duke kërkuar dëmshpërblimet për burgimet e padrejta
Ish të përndjekurit qëllojnë me vezë policinë Ish të përndjekurit janë përplasur sot me policinë, përpara Parlamentit. Mësohet se ish të përndjekurit kanë qëlluar me
Ish të përndjekurit lidhen me zinxhirë: Të hapen dosjet! Paraditen e së enjtes, një përfaqësi e ish të përndjekurve janë mbledhur sërish para Parlamentit, ku kanë protestuar që
Nishani pret ish-të përndjekurit politikë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, priti sot në zyrën e tij një përfaqësi të Unionit Mbarëkombëtar për Integrimin e
Ish të përndjekurit takojnë Nishanin: Të hapen dosjet Një grup të përndjekurish politikë kanë marshuar ditën e sotme në Bulevard, të lidhur me zinxhir në duar për të demostru