999 rezultate për

permiresuar

Lukaku i bindur: Kane është duke u përmirësuar falë Mourinhos Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku është i bindur se ylli i Tottenhamit, Harry Kane është duke u përmirësuar nën urdhrat
Conte: Të gjithë ia duan të keqen Interit, edhe Eriksen do të lulëzojë Zhgënjimi për eliminimin nga Champions League vijon të jetë i pranishëm te Interi dhe këtë nuk e fsheh as trajneri Anton
Deschamps shprehet se Rabiot është përmirësuar ndjeshëm te Juventusi Trajneri i Kombëtares së Francës, Didier Deschamps ka lavdëruar Juventusin që arritën të nxjerrën më të mirën nga mesfus
Tebas nuk harron të "thumbojë" Ronaldon: Prezenca e tij në Serie A është vërejtur shumë pak Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas mendon se La Liga-s nuk i mungon Cristiano Ronaldo dhe që ky i fundit nuk e ka përm
Doktori jep lajmin pozitiv për Maradonën: Është duke u përmirësuar çdo ditë Doktori Leopoldo Luque, ka zbuluar se legjenda argjentinase Diego Maradona është duke u shëruar pas operacionit në tru.
Gjimshiti: Mbrojtjen te Shqipëria e kemi përmirësuar Mbrojtësi i Shqipërisë, Berat Gjimshiti, beson se mbrojtja e kombëtares sonë është një nga pikat më të forta. Në konf
5 gjëra që mund t’i bëni për të përmirësuar shëndetin tuaj mendor Kur bëhet fjalë që të kujdesemi për veten, ne shpesh përqendrohemi vetëm në trupin tonë fizik. Sidoqoftë, mirëmbajtja e
Vdesin dy persona nga COVID-19 tek Infektivi Dy humbje jete në 24 orët e fundit në Spitalin Infektiv. Ministria e Shendetesise bën me dije se kanë humbur jetën dy qy
6 raste të reja me COVID-19 në Mamushë Në Komunën e Mamushës janë konfirmuar 6 raste të reja me koronavirus. Kryetari i kësaj komune, Abdulhadi Krasniq, tha
Quiz: Sa shpejt mund t'i gjeni objektet në foto? (FOTO LAJM) Jo të gjithë janë vëzhgues të mirë. Për disa, shpërqëndrimi konsiderohet problem aq i madh sa hera herës përfshihen në t
Vetitë "çudibërëse" të shalqinit 1. Likopena Likopena, e cila gjendet edhe në domate, është një karotenoid fitonutrinet që i jep një përmirësim të madh
Strakosha: Tani besojmë se do ta fitojmë titullin në Serie A Portieri shqiptar Thomas Strakosha ka thënë se trajneri Simone Inzaghi ia ka ndryshuar mendësinë Lazios dhe se ai dhe ba
Karantina e ka përmirësuar, moderatorja sportive dhuron spektakël me topin (VIDEO) Moderatorja e “Supersport”, Lei Kraja njihet nga të gjithë për format e saj të shkëlqyera fizike, të cilat shpesh i eksp
Pesë mënyra për ta përmirësuar shëndetin mendor në vitin 2020 Në një dekadë ku stresi, depresioni dhe ankthi janë prezentë gjithandej, është shumë e rëndësishme të punojmë dhe ta mba
Si të jemi më të artikuluar: 7 këshillat që duhet të ndiqni për të përmirësuar të folurën tuaj 1.Dëgjojeni veten të flisni Regjistroni veten në një bisedë të natyrshme; për shembull, dëgjoni sërish një telefonatë
Disa mënyra për të përmirësuar udhëtimin tuaj Bisedoni me njerëzit, ecni nëse mundeni … Ndiqni këto këshilla për ta bërë udhëtimin tuaj sa më të mirë. Mos puno (pë
Përse fermerët po provojnë realitetin virtual tek lopët (FOTO LAJM) Një fermë qumështi në Rusi ka vendosur të provojë syzet e realitetit virtual te lopët e saj në një eksperiment për të "p
Martinez optimist: Disfata përballë Juventusit na nxit për tu përmirësuar Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, ka këmbëngulur se humbja 2:1 kundër Juventusit do të ndikojë si nxitje për përmirë
"Tradhëtia është çelësi për të përmirësuar marrëdhënien tuaj", deklarata e ekspertes "shokon" rrjetin Të përjetosh tradhëtinë nga dikush që e dashuron, është zhgënjimi më i madh që mund të përjetoni dhe kjo i jep fund lidh
Ngjyrat që ju nevojiten në jetën tuaj për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe shëndetin Pse përjetojmë ndjenja negative? si depresioni dhe ankthi? Truri ynë mundohet ta luftojë, të vrapoj dhe të ngrihet ku