999 rezultate për

permiresimin

Hurmat e Arabisë, fruti që sjell parajsën në tokë Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Vi
Flasim kur të fitojë Tirona! Studentët shfrenojnë imagjinatën në protestë (FOTO LAJM) Më mijëra studentë gjenden aktualisht tek Ministria e Arsimit duke kërkuar nga qeveria plotësimin e kërkesave të tyre, t
Erdogan shpreson në përmirësimin e marrëdhënieve me SHBA-në Presidenti i Turqisë,Rexhep Taip Erdogan, tha të hënën se vendi i tij shpreson t’i përmirësojë marrëdhëniet me Shtetet e
Pse hurmat e arabisë janë më të rëndësishme se çdo frut tjetër Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Vi
Rizzoli optimist për përmirësimin e VAR-it Ish-gjyqtari Nicola Rizzoli, i cili sot mban postin e përcaktuesit gjyqtarëve në Serinë A, ka folur në lidhje me sistemi
Kjo do të jetë blerja e Prishtinës për përmirësimin e ajrit Komuna e Prishtinës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitetet konkrete në drejtim të uljes së nivelit të ndotje
Transformohet blloku i banimit pranë Ambasadës Amerikane Blloku pranë Ambasadës Amerikane në kryeqytet po merr një pamje krejtësisht të re. Kjo zonë, edhe pse një nga më të p
Han me synim të qartë për përmirësimin e reformave "Maqedonia është prej shteteve të para të cilat duhej të fitonin anëtarësim, por për shkak të moszbatimit të reformave d
Përurohet projekti “Mbështetje për Përmirësimin e Ofrimit të Shërbimeve Publike me në Qendër Qytetarin” Ditën e Martë, datë 14 Nëntor, në ambientet e Qendrës së Integruar ADISA Fier, u zhvillua aktiviteti përurues i projekti
Përmirësoni humorin duke ngrënë banane Për të luftuar depresionin, mjafton të konsumoni banane. Ky përfundim është arritur në sajë të një studimi të kryer së f
Të burgosurit e Idrizovës ngrihen në revoltë, kërkojnë përmirësimin e kushteve Sipas disa informacioneve të publikuara sot në media, në burgun e Idrizovës po zhvillohet një revoltë nga ana e të burgo
Sporti ndihmon në përmirësimin e shikimit tuaj Sporti është një ndër aktivitetet më të vlefshme për njeriun, si për t’u mbajtur në formë, por dhe për të parandaluar pl
Sindikata e Shëndetësisë ia numëron ministrit punët që duhët të bëjë Sektori i shëndetësisë në Kosovë ka nevojë për mbështetje edhe më të madhe institucionale, thonë profesionistë nga kjo f
Shqipja ende pa u votuar, qeveria do të ndajë mjete për promovimin e gjuhës maqedonase Qeveria e Maqedonisë në seancën e saj të 26-të, miratoi disa masa për përmirësimin e gjendjes së gjuhës maqedonase, të c
Zaev: Kosova nuk ka aplikuar për anëtarësim në UNESCO këtë vit Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka thënë se këtë vit nuk do ta marrë në konsideratë pranimin e Kosovës në UNESCO.
VMRO-DPMNE: Marrëveshja me Bullgarinë duhej të ishte më transparente VMRO- DPMNE-ja akuzon LSDM-në se për manipulim me opinionin dhe se nuk mund ta fshehë faktin që nënshkruan marrëveshje t
Rusia: SHBA-të të tregojnë vullnet për përmirësimin e marrëdhënieve Për Kremlinin është e rëndësishme që Uashingtoni të tregojë vullnet politik dhe të heqë dorë nga përpjekjet për të diktu
AFP: Administrata e Trump nuk përkrah integrimin e Serbisë në BE Serbia mori urim dhe nga sekretari i SHBA-ve, Rex Tillerson me rastin e festës Kombëtare të Republikës, por, siç shkruan
Përmirësoni qarkullimin e gjakut nëpërmjet erëzave Një problem që ndikon drejtpërdrejt në zemër është qarkullimi i keq i gjakut. Në këtë rast është shumë e rëndësishme die
Kanadaja paguan me rrogë edhe qytetarët që nuk punojnë Kanadaja po eksperimenton një projekt pilot në provincën Prince Edward Island, një rajon i vogël kanadez, për të ardhura