999 rezultate për

permendoreve

Historianët në mbrojtje të shqiponjës së vendosur në Çair Fillimi i procesit të heqjeve të përmendoreve kontestuese të projektit “Shkupi 2014” është përshëndetur nga historianët
Shilegov: Largimi i përmendoreve nuk duhet të bëhet me paralajmërim Në një intervistë dhënë emisionit 360 shkallë, kryetari i Shkupit Petre Shilegov ka folur edhe lidhur me largimin e përm
Rameti: Shqiponja në Çair përfaqëson identitetin e shqiptarëve në Maqedoni Fillimi i procesit të heqjeve të përmendoreve kontestuese të projektit “Shkupi 2014” është përshëndetur nga historianët
Shkatërrimi i përmendoreve, kryeministri bullgar kërcënon Shkupin Kryeministri bullgar Borisov ka lëshuar një sërë pyetjesh tek presidenti Ivanov në lidhje me shkatërrimin e përmendores
Çfarë thotë Komuna Qendër për përmendoret e veprimtarëve shqiptarë? Komuna Qendër i ka thënë opinionit se nuk është e njoftuar, e as që ka marrë pjesë në vendosjen e përmendoreve gjatë nat
Vendosja e përmendoreve shqiptare, Shabani takon kreun e komunës Qendër Sot, ministri i vetëqeverisjes lokale z.Lirim Shabani pati takim pune me kryetarin e komunës Qendër z.Andrej Zhernovski,
Për ndriçimin e përmendoreve jepen 96 mijë euro Projekti “Shkupi 2014” edhe më 2015 vazhdon të harxhojë para. Qyteti i Shkupit ka ndarë më shumë se 96 mijë euro për ndr
Qytetarët kundër përmendoreve Qytetarët shprehen se janë të revoltuar lidhur me faktin se në çdo cep të Shkupit po ngrihen përmendore të lartësuara.
Zgjohu: Shkupi, qyteti i përmendorëve të turpit Lëvizja Qytetare "Zgjohu" ka reaguar ashpër ndaj vendosjes së pesë përmendorëve të reja në Shkup. "Po vendosen përmen
Përmendorja e Car Dushanit është legale Lidhur me projektin "Shkupi 2014", Kryeministri Nikolla Gruevski është shprehur se përmendorja e Car Dushanit e vendosur
Përmendorja e Car Dushanit vërtetohet se është e paligjshme Komuna Qendër konfirmoi paligjshmërinë e përmendores së Car Dushanit dhe 11 përmendoreve të tjera, duke paralajmëruar kë
Përzgjedhja e përmendoreve për "Shkupi 2014" joligjore Në Maqedoni përzgjedhja si dhe vendosja e përmendoreve janë të rregulluara me ligj, por ky ligj nuk po respektohet në qe
Përmendorja e Car Dushanit është financuar nga shteti Zbulohet se përmendorja e Car Dushanit e vendosur në urën "Syri" në qendër të Shkupit është paguar me paratë e shtetit.
Zgjohu! Pro vendimit të Zhernovskit në lidhje me përmendoret Lëvizja Qytetare ZGJOHU! përmes një komunikate për shtyp përshendët vendimin e Kryetarit të komunës Qendër, z. Andrej Zh
Përmendoret, garë mes shqiptarëve dhe maqedonasve Përmedoret duket se janë kthyer në një garë mes maqedonasve dhe shqiptarëve. Kjo duket tek përqëndrimi i vëmendjes në nd
Zhernovski: Dikush po më provokon me përmendoret Kryetari i Komunës Qendër Andrej Zhernovski ka thënë se qytetarët nuk do të paguajnë 1.6 milionë euro për ruajtje, mbroj
Zhernovski: Referendum për projektin "Shkupi 2014" Mesa duket do të ketë një referendum për çështjen e përmendoreve. Sipas kreut të ri të komunës Qendër të Shkupit, Andrej
Poposki kritikohet! Gjatë vizitës së tij në Berlin, ministri i punëve të jashtme të Maqedonisë, Nikolla Poposki ka pranuar lëvdata por edhe
Zhernovski: Gati për dislokimin e përmendoreve Në lidhje me përmendoret në qendër të qytetit, kryetari i ri i komunës Qendër Andrej Zhernovski shprehet se është i gats
"Virusi" i përmendoreve "prek" të gjithë Shkupin Tendenca për të vendosur sa më shumë përmendore po ecën me hapa të shpejtë në qytetin e Shkupit. Por vendosja e tyre nuk