999 rezultate për

permbytjet

Bilanc lufte, stuhitë shkaktojnë 270 viktima dhe dhjetëra të vdekur Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë vrarë më shumë se 270 njerëz në Indi, shpërngulur mbi një milion dhe përmbytur m
Indi, 93 të vdekur nga përmbytjet Të paktën 93 persona kanë humbur jetën dhe mbi 400.000 të tjerë u shpërngulën nga rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet dit
Rikthehen përmbytjet në Itali, dhjetra të evakuuar Shirat e rrëmbyer janë kthyer sërish në Veriun e Italisë. Si pasojë e këtyre reshjeve janë përmbytur disa qytete dhe
Katastrofat e përmbytjeve në Indi, më shumë se 88 viktima (FOTO LAJM) Dhjetëra njerëz kanë vdekur nga përmbytjet në Nepal, Bangladesh dhe Indinë veri-lindore. Të paktën 88 njerëz vdiqën d
Përmbytjet në Kinë: 6 të vdekur, evakuohen 88 mijë të tjerë Kina po përjeton një situatë tejet të vështirë dhe të jashtëzakonshme. Shira të furishëm, përmbytje dhe erëra të fuq
Pamje të tmerrshme nga përmbytjet në Elbasan (FOTO LAJM) Moti i keq, me reshje të shumta që ka përfshirë vendin tonë kohët e fundit, ka sjellë një situatë emergjence në lagjen “
Përmbytjet, Tahirsylaj thotë se kjo është gjendje alarmante Eksperti i Meteorologjisë Sylë Tahirsylaj, ka thënë se në Kosovë nuk ka vend për shqetësime nga vërshimet e mundshme nga
Alarmi, Shqipëria dhe Kosova rrezikohen nga përmbytjet Një valë intensive me reshje të dendura dhe erëra të forta, po godet që nga mbrëmja e djeshme rajone të gjera të Ballkan
Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Afrikë, 700 të vdekur Autoritetet në Mozambik dhe shtetet tjera në pjesën jugore të Afrikës kanë njoftuar se numri i përgjithshëm i personave
Sot dhe nesër shira intensivë, këto janë dy qarqe që rrezikohen nga përmbytjet Pas një thatësire të tejzgjatur, me nisjen e shirave po afrohet rreziku i përmbytjeve. E pikërisht nesër, dy qarqe të ve
Përmbytjet shkaktojnë "kërdi" në Itali, rritet bilanci i viktimave Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar dëme të mëdha në Itali. Sipas mediave vendase, së paku 12 persona kanë humb
A rrezikohet Shqipëria nga përmbytjet në Itali? Ekspertët paralajmërojnë stuhi Edhe pse sot moti i keq ka shkaktuar problem në të gjithë vendin, meteorologët japin sinjale pozitive sa i përket motit
Përmbytjet shkaktojnë "kërdi" në Francë, rritet numri i viktimave (VIDEO) Si pasojë e të reshurave të mëdha të shiut në jug-perëndim të Francës, përmbytjet kanë shkaktuar dhjetra viktima. N
Përmbytjet në Europë, 12 viktima në Majorka Emergjenca e motit të keq në Sardenjë të Italisë vazhdon. Reshje të dendura shiu dhe erëra të forta u përplasën sidomos
Përmbytjet në Evropë, nisin kërkimet për të zhdukurit Vazhdojnë kërkimet për të njerëzit e zhdukur pas përmbytjeve në Spanjë, Itali dhe Francë. Dhjetra njerëz vdiqën në Ma
Nga Nili i Faraonëve, tek zbarkimi i Aleatëve në Siçili: Kur moti ka ndryshuar historinë Udhëheqësit e mëdhenj, betejat epike, epidemitë vdekjeprurëse dhe tërmetet shkatërruese, kanë ndikuar padyshim në fatin
Katastrofa në Indi, 800 000 të shpërngulur nga përmbytjet Autoritetet në Indi kanë deklaruar se rreth 800,000 njerëz janë zhvendosur dhe më shumë se 350 kanë vdekur në vërshimet
Pamje të rënda nga përmbytjet në Serbi (VIDEO) Shira të rrëmbyeshëm e kanë goditur të mërkurën Beogradin, ndërsa në lagjen Banovo Brdo është regjistruar kjo pamje vërt
Tetë të plagosur nga përmbytjet në Kosovë (VIDEO) Tetë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjarë në Suharekë nga vërshimet e mbrëmshme. Kë
Pas motit përvëlues nisin shirat, përmbytet Franca (VIDEO) Përmbytjet e rënda kanë detyruar evakuimin e 1,600 njerëzve - shumica e tyre kampistë - në Francën jugore, thonë zyrtarë