999 rezultate për

permbushjen

Gjykata dënon KEDS-in vetëm 10 mijë euro për trajtimin ndaj punëtorëve Gjykata Themelore në Prishtinë- Departamenti i Përgjithshëm e ka gjobitur me 10 mijë euro Kompaninë Kosovare për Furnizi
Nis tubimi i studentëve: E duam Shqipërinë si gjithë Europa Studentët kanë nisur ditën e pestë të protestës para Univeristetit Politeknik. Pas disa çastesh aty studentët janë dr
Demarkacioni, Kosova rrezikon të humb hapin e punës së institucioneve të BE Duke u bazuar në praktikat e vendeve tjera të Evropës Perëndimore që kanë gëzuar procesin e liberalizimit të vizave, pro
Shqipëria fiton gjyqin për hidrocentralin e Kalivacit ndaj Becchettit Shqipëria ka arritur që të fitoj gjyqin në arbitrazh kundër kompanisë së së Françesko Beketit në lidhje me ndërtimin e h
Thaçi: Qasjet e gabuara marrin peng kosovën Në vazhdim të fjalimit të tij vjetor para deputetëve, presidenti Thaçi ka thënë se kredibiliteti shtetëror në arenën ndë
Nishani uron presidentin e PE Kreu i Shtetit shqiptar ka uruar Presidentin e ri të Parlamentit Evropian, Antonio Tajani. "Zgjedhja juaj në postin e
BE: S'ka liberalizim pa përmbushjen e dy kritereve të fundit "Kosova nuk do të shënojë progres në liberalizimin e vizave nëse nuk i përmbush dy kriteret e fundit", kanë deklaruar n
Alarmi i BE-së: S’ka liberalizim pa përmbushjen e dy kritereve të fundit Kosova nuk do të ketë përmirësim në procesin e liberalizimit të vizave për aq kohë sa nuk i përmbush dy kriteret e fundi
Meta: Shqipëria do të punojë fort për përmbushjen e të gjithë prioriteteve Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Kryetaren e Komisionit të Jashtëm të Asamblesë Kombëtare të Francës, znj. Eli
Avramopulos: Nuk është konfirmuar data për liberalizimin e vizave Komisioneri Evropian për Migracion, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos, ka thënë se është i gatshëm t
Liberalizimi i vizave, pas 2 javësh vlerësimi për përmbushjen e kritereve Një ekip vlerësues i Komisionit Europian do të vijë në Kosovës gjatë muajit mars per te bërë vlerësimin e përmbushjes së
Çollaku informon ambasadorët mbi përmbushjen e rekomandimeve (FOTO LAJM) Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, është takuar sot me ambasadorët e shteteve anëtare të BE-së, me ftesë të
Ekspertët nuk besojnë në përmbushjen e kritereve për vizat Njohësit e integrimeve evropiane nuk besojnë se institucionet e Kosovës deri në fund të javës do të mund t’i përmbushin
Raporti final për përmbushjen e 8 kritereve gati me 15 janar Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka mbledhur sot përfaqësuesit e institucioneve të ngarkuara për finalizimin e përmb
Mustafa takim me ministrat përgjegjës për liberalizimin e vizave Kryeministri Isa Mustafa po zhvillon një takim me ministrat që kanë përgjegjësi kyçe për përmbushjen e tetë kushteve të
Gjermania dhe Franca pranojnë 21 mijë azilkërkues Në tentativë për të zbutur krizën e emigrantëve në Mesdhe, Gjermania dhe Franca pranuan vullnetarisht të marrin 21.000 a
Raporti për liberalizimin e vizave këtë javë në Bruksel Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka bërë me dije se këtë javë do të dorëzohet në Bruksel raporti, i cili t
Shërbyesit Civilë afat 10 ditor qeverisë për përmbushjen e 0.5 % Nuk është vetëm SBASHK, ata të cilët janë frustruar me mos-zbatimin e 0.5 përqindshit, por dhe Sindikatat e Përbashkëta
Jahjaga kërkon përmbushjen e kritereve për liberalizim Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti në takim një delegacion të Grupit të Miqësisë Kosovë-Francë
Besimi zotohet në përmbushjen e agjendës evropiane Pas kritikave të Brukselit, zv/kryeministri për Cështje Evropiane Fatmir Besimi shprehet se në krye të agjendës së qever