999 rezultate për

permbajne

Këto ushqime përmbajnë më shumë kalcium sesa qumështi Kalciumi është thelbësor për shëndetin e dhëmbëve dhe kockave dhe ndihmon në parandalimin e osteoporozës. Ky metal është
E dinit? 6 ushqime që janë më të dëmshme se cigarja (FOTO LAJM) Lëngje frutash të freskëta Frutat konsiderohen jetike për ushqimin tuaj dhe lëngjet e freskëta,ato janë një mënyrë e
Arsyeja pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep Shumë prej nesh, sapo marrin faturën apo kuponin e fusim menjëherë në xhep. Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezu
Arsyeja pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë
Doni të hani shëndetshëm? Zgjidhni këto 6 fruta 1 – Mollët: Mollët janë të pasura me fibra, vitaminë C dhe antioksidantë të shumtë. Shërbejnë si një ushqim i përsosur m
4 ushqime shumë më të dëmshme se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
Ja cilat ushqime nuk duhet t’i konsumoni për mëngjes Me siguri keni dëgjuar se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Por edhe pse kjo mund të jetë e vërtetë për dis
11 imazhet e rënda që do vendosen në paketat e cigareve në Shqipëri (FOTO LAJM) Një vendim i ri është marrë së fundmi përsa i përket paketimit të cigareve. Paketat do të përmbajnë imazhe të rënda dhe
Arsyeja e rëndësishme pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë
Këto ushqime ngadalësojnë plakjen dhe ju bëjnë të dukeni më të rinj Plakja është një pjesë e jetës dhe nuk mund të shmanget. Gjithsesi, ushqimet që ju konsumoni ndihmojnë që këtë fazë të j
Si të kontrolloni sa sheqer përmbajnë ushqimet që konsumoni Shijet e ëmbla i joshin të gjithë. Sidomos në periudhën e festave ku është pothuajse e pamundur të shpëtosh nga ëmbëlsir
A na shëndoshin ullinjtë? Përgjigja e ekspertëve heq çdo dyshim Ne po përballemi me thashethemet e lidhura me një ushqim shumë të zakonshëm në treg. E thjeshtë për tu gjetur si në dyqa
Këto janë vlerat shëndetësore të mandarinave Mini-mandarinat ose siç quhen mandarinat “kumkuat” janë pjesë e familjes botanike “rutaceae”. Shija e tyre është e ng
Pesë përfitimet që sjellin gështenjat për shëndetin tuaj Gështenjat e pjekura përveçse janë shumë të shijshme, gështenjat janë plot vlera ushqyese duke ofruar shumë lloje benefi
Arsyeja e rëndësishme pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë
Këto 6 ushqime janë më të këqija se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
Ushqimet e përditshme që konsiderohen më të dëmshme se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
Ushqimet që ju bëjnë të dukeni më të ri Plakja është një pjesë e jetës dhe nuk mund të shmanget. Gjithsesi, ushqimet qe ju konsumoni ndihmojnë që këtë fazë t
Mësoni efektin e farave të shalqirit Askush nuk e ka menduar se farat e shalqirit mund të jenë aq të shëndetshme. Shalqiri është një frutë, i cili ka prej
Efekti magjik i farave të shalqirit, shëron që nuk e mendoni Shalqiri është një frutë, i cili ka prejardhjen nga Afrika e Perëndimore. Brenda shalqirit gjenden një numër i konsid