999 rezultate për

permasat

Hëna më e madhe dhe e shndritshme e vitit, spektakli që zbukuroi mbrëmë qiellin Hëna më spektakolare e vitit 2019 u shfaq që qiell mbrëmjen e djeshme. Ajo uu shfaq shumë më e ndritshme se zakonisht
Rriten përmasat e hapësirës së chatit posaçërisht për fëmijët Aplikacionin “Messenger Kids” për fëmijët nën moshën 13-vjeçare, që Facebook-u e nxori në fillim të dhjetorit, ka nisur
Ky është monumenti madhështor i Skenderbeut që po ngrihet në Elbasan (FOTO LAJM) Qeveria ka shpallur 2018-n si Vitin e Skërnderbeut. Në këtë kuadër është edhe duke u ngritur një monument madheshtor në
16 vite pa ty komandant! Sa më shumë që po ikin vitet lavdia e heronjve po merr përmasat biblike. 1 gushti i vitit 2001 do të mbetet në kujtesën
Thirrja për tryezë dialogu, përgjigjet Rama: Jam dakord! Vetëm pak minuta pas thirrjes së Presidentit Nishani për tryezë bisedimi dhe dialogimi mes PS-PD, ka reaguar kryeministr
Rama: Përmasat e mia më kanë shkaktuar probleme me rrobaqepësit Kryeministri Rama ka marrë pjesë në inagurimin e një panairi professional. Gjatë fjalës së tij Rama u shpreh se vend
Studim: Fëmija juaj mund t’i ngjajë ish-partnerit dhe jo babait Një studim i kryer në Australi ka nxjerrë rezultatin befasues ku sipas tij një embrion mund t’i ngjajë më tepër ish-part
Skuadra e Trump feston! Ja torta e fitores Donald Tramp dhe stafi i tij po festojnë fitoren e shënuar me një tortë shumë të veçantë. Torta është bërë në përmasa
Gjyshja me sëmundje të rrallë ka përmasat e një fëmije (FOTO) Shanti Devi nga Kanpur i Indisë, është prekur nga një sëmundje e rrallë, që i ka tkurrur trupin dhe e ka zvogëluar në ma
Pamjet nga ajri tregojnë përmasat e tragjedisë në Alepo të Sirisë (VIDEO) Aleppo është kthyer në një varrezë të hapur dhe këtë e vërtetojnë pamjet rrëqethëse të marra nga ajri me një dron gjueti
Mrekullia e "Portës së Ferrit" (FOTO LAJM) Përmes fotove ju keni mundësi që të shikoni një ndër gropat më të veccanta në botë. Ajo njihet ndryshe me emrin "Porta e
Ja detajet nga shpalosja e flamurit në Marsejë (VIDEO) Flamuri kuqezi me përmasa 150 metra me 70, do të pushtojë sot Marsejën në Francë. Në orën 14.30 pritet që me dhjetër
Qeni më i vogël në botë (FOTO LAJM) Milly është qeni më i vogël në botë, ai i përket familjes Chihuahua dhe është i vogël sa përmasat e një këpuce. Gjat
Brazil, Indios në protestë kundër Botërorit (FOTO LAJM) Indios, disa fise tribu në Amazona, ka dalë në protestë në sheshet e kryeqytetit brazilian, Brazilia, për të kundërshtua
UEFA-Kukësit: Ja kriteret për stadiumin UEFA i ka dërguar dje një shkresë klubit verilindor, ku kërkohet përmbushja e kritereve europiane për stadiumin. Nëse Ku
Në Shtip shfaqet një insekti me përmasat e një lepuri Ndryshimet e klimës po sjellin ndryshime tek bimët por edhe tek gjallesat. Këto ndryshime duket se kanë sjellë një lloj
KQZ harron krizën, 400 mijë lekë për bluza dhe stilolapsa me logo Edhe pse është një vit joelektoral, kjo nuk e ka penguar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve që të zhvillojë fushata public
Ja shtatorja e Ibrahim Rugovës (FOTO-LAJM) Në kryeqytet do të vijë shumë shpejt shtatorja e ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Këtë e ka bërë të ditur nënk
Stilisti gjerman kritikon look-un e Merkelit (FOTO-LAJM) Stilisti gjerman Karl Lagerfeld, ka kritikuar veshjet e Kancelares Angela Merkel, duke ofruar gjithashtu edhe disa këshi
Madhësia e hamburgerit e "rritur" ndër vite Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA tregon se si janë rritur përmasat e hamburgerit në restorant