999 rezultate për

permasa

Hëna më e madhe dhe e shndritshme e vitit, spektakli që zbukuroi mbrëmë qiellin Hëna më spektakolare e vitit 2019 u shfaq që qiell mbrëmjen e djeshme. Ajo uu shfaq shumë më e ndritshme se zakonisht
La sportin për shkak të përmasave, sot është një super modele (FOTO LAJM) Kur ishte ende adoleshente, cilësohej si një nga futbollistet më premtuese të futbollit amerikan të femrave, por sot nuk
Skandali tek Unaza e Madhe merr përmasa të mëdha, nën hetim edhe dy kompanitë e tjera “DH Albania”, kompania e cila falsifikoi dokumentet në tenderin e “Unazës së re”, nuk është e vetmja që do të hetohet.
Merr përmasa drastike sherri mes kushërirave, Albëria dhe Antigona nuk flasin Mbrëmjen e kaluar në Pallatin Presidencial u mbajt eventi special “ODA”. Agnesa Hadërgjonaj dhe Ketrina Jarazi për herë
Travis tradhtoi Kylien? Shakaja në rrjet merr përmasa të mëdha Travis Scott u tha se ishte fotografuar me një femër tjetër dhe kjo ishte një tradhëti ndaj Kylie Jenner. Edhe pse v
Trupat nuk njihen nga prindërit, merr përmasa tragjike aksidenti i shqiptarit në Greqi (FOTO LAJM) Ka marrë përmasa tragjike aksidenti i tre të rinjve 15 vjeçarë në Kiparisa të Greqisë, mes të cilëve është edhe një shqi
Thaçi sot reagon për Nënë Terezën Presidenti i vendit, Hashim Thaçi thotë se 110 vjet më parë u lind gruaja më e madhe shqiptare, që u bë misionare dhe hu
Aksidenti merr përmasa tragjike, ndërron jetë në spital kuksiani Ka ndërruar jetë një nga të plagosurit në aksidentin e ndodhur ditën e djeshme në Kukës. Mësohet se i plagosuri ka n
Tragjedia mes permasa të frikshme: Qindra fëmijë janë të zhdukur nga zjarri Fatkeqsia që pushtoi për dy ditë Athinën ka trishtuar gjithë botën e cila lutet për fatit e të zhdukurve dhe të plagosur
Rikthehet Ebola, shpërthimi në përmasa globale është shumë afër Ebola shumë shpejt mund të shpërthej në përmasa globale. Pacientët e infektuar me këtë llojs sëmundje shkuan në një tak
Skandali i Facebook merr përmasa të mëdha: 87 milionë përdorues u vodhën! Skandali i vjedhjes dhe keqpërdorimit të të dhënave të përdoruesve të Facebookut nga konsulenti politik “Cambridge Analy
"Llalla po hetohet për pastrim parash në përmasa të mëdha" Transparencë dhe fakte. Me këtë moto Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ( KPK) motori i vettingut, ka filluar këtë javë
Mijëra euro në lojë, basti mes Noizyt dhe Blerim Destanit merr përmasa të "frikshme" Ato janë miq të mirë dhe janë kudo bashkë, por dhe nuk ngurojnë të sfidojnë hapur njëri-tjetrin. Pas publikimit të k
Ushtarët turq zbulojnë enën prej qeramike mesjetare me përmasa gjigante Një pitos mesjetar shumë i madh, i cili supozohet të jetë rreth 1.500-vjeçar, është zbuluar gjatë një operacioni antiter
Ngjarja në Vlorë merr përmasa tragjike, nënë e bir mund të jenë vrarë para zjarrit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë ku nënë e bir u gjetën të shkrumbuar nga zjarri që kishte përfshirë banesën e t
Merr përmasa tragjike shpërthimi në Shkodër, 6 të plagosur rëndë Po merr përmasa tragjike ngjarja e rëndë e ndodhur në Shkodër ku një shpërthim tritoli ka shkaktuar deri më tani 6 të pl
Rriten përmasat e hapësirës së chatit posaçërisht për fëmijët Aplikacionin “Messenger Kids” për fëmijët nën moshën 13-vjeçare, që Facebook-u e nxori në fillim të dhjetorit, ka nisur
Ky është monumenti madhështor i Skenderbeut që po ngrihet në Elbasan (FOTO LAJM) Qeveria ka shpallur 2018-n si Vitin e Skërnderbeut. Në këtë kuadër është edhe duke u ngritur një monument madheshtor në
Merr përmasa të rënda asfiksimi i nxënësve në Bulqizë: 60 të shtruar (VIDEO) ka shkuar në 60 numri i nxënësve të asfiksuar në gjimnazin e Shupenzës në Bulqizë pas ndezjes së kaldajës së shkollës.
Një kamion tejet i madh ka dalë nga Banka Qëndrore të Kosovës (FOTO LAJM) Një kamion i përmasave të mëdha ka dalë sot nga rrethinat e Bankës Qendrore të Kosovës. Ende nuk dihet se çfarë ka trans