999 rezultate për

perkujdesje

Kaloi operacionin e vështirë, Dafina tregon publikisht përkujdesjen e Dj Geek (FOTO LAJM) Dafina Zeqiri ka realizuar një operacion së fundmi në gju dhe prej 5 javësh ka qenë duke u rikuperuar. Megjithëse nd
Fitojnë betejën me koronavirusin edhe 6 pacientë në Kosovë, si paraqitet situata në QKUK Gjashtë pacientë kanë fituar betejën me koronavirusin në Klinikën Infektive, duke lënë spitalin e QKUK-së. Në këtë k
Sot do të lënë ambientet e QKUK katër persona të shëruar me koronavirus Të mërkurën do të lirohen katër persona të cilët kanë qenë të shtrirë në Klinikën Infektive me koronavirus. Sipas rap
Nëna braktis 3 fëmijët në Prishtinë, dërgohen në jetimore Prokuroria Themelore e Prishtinës ka pranuar një telefonatë nga Policia e Kosovës – Stacioni Qendër, të cilët e kanë njo
Rama nxjerr disa pamje që ndodh për herë të parë në Shqipëri (VIDEO) Për herë të parë fëmijët nën përkujdesje sociale, kanë shijuar pushimet në plazh si të gjithë bashkëmoshatarët e tyre.
Shënohen edhe dy raste të tjera të abuzimit seksual në shtëpinë 25 Maji Rasti me vajzën 13-të vjeçare rome R.I, e cila ka ngelur shtatzënë për shkak të përdhunimit, duket se nuk është i vetmi
13 vjeçarja aborton pas abuzimit seksual nga një i moshuar Një trembëdhjetë vjeçarja ka qenë e detyruar dje të abortojë pasi kishte ngelur shtatzënë si rezultat i një abuzimi seks
Këshilla të vlefshme për përkujdesjen ndaj luleve Bimët të mbahen larg nga burimi i nxehtësisë Nëse bimët gjenden në afërsi të trupave që lirojnë nxehtësi, patjetër du
Prindërit tapë, fëmijët në park pa përkujdesje (VIDEO) Forcat e rendit në Lviv Oblas të Ukrainës, kanë zgjuar disa prindër të papërgjegjshëm që i kishin lënë katër fëmijë pa a
Festat/ Beqaj: Më shumë solidaritet dhe përkujdesje sociale! Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ishte në Qendrën e Zhvillimit Rezidencial në qytetin e Durrësit, nga ku përcolli ur
Në Tetovë marrin ndihmë financiare të përkujdesjes edhe personat që nuk jetojnë më Gjithsej 134 persona që nuk jetojnë më të rajonit të Tetovës kanë marrë ndihmë sociale të kujdesit, edhe pas vdekjes së
Mavraj takon fëmijët sirianë (FOTO LAJM) Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka vizituar një grup refugjatësh sirianë të cilët po qëndrojnë në Gjerm
Irina Shayk, e bukur edhe pa përkujdesje (FOTO LAJM) rina Shayk është mësuar që të jetë në vëmendjen e kamerave dhe aparatëve fotografikë, përballë të cilëve ajo është gjith
"Arnohet" Rruga e Kombit Duke marrë shkas nga aksidentet e ndodhura në "Rrugën e Kombit" qeveria e Kosovës ka filluar ta arnojë atë. Kështu, ditë
Co-varësia si pasojë e përkujdesjes së personave të varësuar nga mjetet varësuese Problemi i varësive nga më të ndryshmet, po merr përmasa gjithnjë më shqetësuese në shoqëritë moderne, kryesisht në mesi
MPB-ja injoron të riatdhesuarit Për persona të cilët do të ktheheshin në Kosovë, do të kishin shtëpi dhe do të mbaheshin për gjashtë muaj me ushqime, kë
Fillon punësimi i jetimëve në Administratë Ministria e Punës dhe Politikës Sociale sot publikoi shpallje për punësim në administratën shtetërore të 34 personave të
Presidenti Nishani viziton Qendrën për të moshuarit Pas telekonferencës me trupat e armatosura në Afganistan, Qendra e Kujdesit per te Moshuarit ne Tirane ka qenë destinaci
Progres-raporti dhe "Branitellat" sot në Parlament Parlamenti i Maqedonisë sot do të diskutojë progres-raportin e Bashkimit Europian dhe projekt-ligjin për "Branitellat".
Banesa falas për fëmijët jetimë Në seancën e djeshme Qeveria vendosi që të ndërmerren masa në drejtim të avancimit të standardit jetësor për grupet e go