999 rezultate për

perkthehet

Morata me fjalë ofenduese drejt Unitedit në finalen e FA Cup (VIDEO) Sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata mbase nuk luajti një rol të rëndësishëm në triumfin e Chelseat ndaj United në finalen e
Takimi i Vjenës, Aleanca që Gorna Makedonija të përkthehet në shqip Tre ditë përpara takimit të Vjenës që do zhvillohet midis ministrave të Jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë, Partia Aleanc
A është kjo telenovela që të fiksojë shqiptarët? Erdogani dha urdhër të përkthehet (VIDEO) Turqia është duke organizuar programe në lidhje me 100 vjetorin e vdekjes së Sulltan Abdylhamitit dhe në këtë kuadër,
Sela: Emri që nuk përkthehet, i papranueshëm artitë shqiptare e përshëndesin qëndrimin e Qeverisë për emër me përcaktues gjeografik dhe riemërimet. Kryetari i Ale
SHËNIM/ Që gjaku i Fildesit të mos përkthehet në më shumë zero në llogaritë e shoqatave të grave Nga Albeu.com Vrasja e gjyqtares Fildeze Hafizi si edhe dhuna e vazhdueshme ndaj vajzave dhe grave në Shqipëri k
OPINION/ Diferenca e PD-së dhe Flamur Hoxhës me kundërshtarin politik duhet të përkthehet në votë Nga Prof.As.Dr. Enver Bytyçi Nesër pas një jave Shqipëria do të votojë. Bashkë me Shqipërinë do të votojnë edhe
Vajzat e Eva Mendes quhen Amada, ja arsyeja Të dyja vajzat e aktorëve Eva Mendes dhe Ryan Gosling quhen Amada. Të gjithë kur e morën vesh këtë u habitën. E pyet
Veliaj: Vota e 21 qershorit përkthehet në punë për qytetin Banorët e bllokut të pallateve në rrugën “Vllazën Huta”, pranë Ministrisë së Jashtme, shumë shpejt do të kenë jo vetëm n
Ja si përkthehet shqipja në Maqedoni (FOTO LAJM) Kush tha se nuk respektohet dygjuhësia? Kështu ka vijuar komenti i aktorit tetovar, Sopit, si satirizues i perkthimeve n
UEFA prezanton topin me të cilin do të luajë Shqipëria (FOTO LAJM) Adida, që ka të drejtën e prodhimit të topit për kampionatin Europian më në fund e ka zyrtarizuar sferën me të cilën do
Ja si e feston rikthimin pas dëmtimit Angel di Maria (FOTO-LAJM) Lojtari i Manchester United Angel di Maria festoi rikthimin e tij pas lëndimit duke paraqitur një numër fotografish me v
Thaçi në Kuvend: Zbatimi i IMB-së përkthehet me njohje të Kosovës Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka informuar sot deputetët e Kuvendit për takimin e zhvilluar me homologun e tij se
Përballja me QPR, fitore e vështirë për Arsenal (VIDEO) Skuadra e Arsenalit ka arritur një fitore minimale përballë skuadrës Queens Park Rangers me rezultat 1 me 0. Goli për kë