999 rezultate për

perkrahje

Thaçi paralajmëron qeverinë e re, kundërshtohet nga VV-ja (VIDEO) Presidenti Hashim Thaçi nuk do ta presë më liderin e Lëvizjez Vetëvendosje, Albin Kurtin, për propozimin e mandatarit.
Letra e lamtumirës së Pochettinos (FOTO LAJM) Ish trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino i është drejtuar tifozëve me një letër të hapur lamtumirëse. Ai
Prishtina ndëshkon Shpend Ahmetin, PSD zhgënjen me përkrahjen Ka filluar numërimi i votave nga zgjedhjet e parakohshme në Prishtinë. Nga ajo që shihet nga rezultatet e para, shihe
CDU-ja e Merkelit në përkrahje të Osmanit: Politikanët e rinj i japin vizion Kosovës Nikolas Lober, anëtari i CDU-së së kancelares Angela Merkel dhe anëtar i Bungestagut gjerman, ka reaguar pasi Lidhja Dem
Valverde nuk largohet, nis planet për sezonin e ardhshëm Ernesto Valverde e ka përkrahjen e klubit për ta mbajtur postin e trajnerit edhe pas eliminimit të papritur të Barcelonë
Danke Deutschland! Haradinaj jep lajmin e shumëpritur pas takimit të rendësishëm Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet se kanë marrë një "Po" të Gjermanisë, sa i përket procesit të liberali
Vrau kunatën pas lidhjes intime, arrestohet autori Policia ka arrestuar gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm Dashamir Xhepën, i cili akuzohet se dy javë më parë vrau
Motra e Arian Dacit: Ju falenderoj me shpirt për përkrahjen tuaj Në përfundim të mbledhjes komemorative për nder të zëvendësministrit të Diasporës Arian Dacin, motra e tij Edi Daci-Prap
Fillon marshimi në përkrahje të bashkimit të Luginës me Kosovën (FOTO LAJM) Ka filluar në Prishtinë marshi i paralajmëruar ditë më parë në përkrahje të bashkimit të Luginës së Preshevës me Republi
Dikur e ka bllokuar, ndërsa sot LDK jep leksione për ushtrinë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka shkruar sot se themelimi i ushtrisë së Kosovës, i cili filloi sot me procedurat parla
Hahn reagon për rezultatin në Maqedoni Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, ka komentuar për rezultatin e referendumit në Maqedoni.
Shkup: Marsh në përkrahje të Maqedonisë Evropiane Në Shkup sot pasdite po mbahet Marsh për Maqedoni Evropiane, të cilin e organizon Koalicioni “Së bashku për Maqedoni Evr
Bregu: Falenderoj të gjithë për përkrahjen tuaj (FOTO LAJM) Dejvi Bregu u duk i përlotur sot gjatë dhe pas sfidës që Luftëtari luajti ndaj Skënderbeut në Gjirokastër. Ky ishte taki
Protesta e nesërme e thirrur nga BSPK gjen përkrahjen e GDP Grupi i Deputetëve të Pavarur përmes një njoftimi ka shprehur përkrahjen për protestën e nesërme, organizuar nga Bashkim
Gjuriç në Rusi, merr përkrahjen për formimin e Asociacionit Drejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, po qëndron për një vizitë zyrtare në
Serbia blindohet me armatime ruse Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka deklaruar se në takim me kolegun rus Sergej Shojgu ka filluar bisedimet
Pas arrestimit të Gjuriç, Vuçiç kërkon përkrahjen e Putinit Menjëherë pas arrestimit në Mitrovicë të drejtorit të së ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën e Metohinë” në Qeverinë e Serb
Di Maio kërkon përkrahje për të ndryshuar Italinë Luigi Di Maio, i Lëvizjes Pesë Yjet (L5Y) u ka bërë thirrje partive të tjera që të mbështesin programin e tij për të ndr
Hoxha: Ministri Schneider konfirmon përkrahjen e fuqishme nga Luksemburgu Pas takimit, me Ministrin Schneider, u zhvillua takimi bilateral, ku u diskutuan detajet e Marrëveshjes bilaterale ̴
Xhensila i jep përkrahje Kidës për publikimin e këngës së re (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare, Kida dje publikoi projektin e saj të ri. Kënga e saj mbante titullin ''Ti''. Por duke