999 rezultate për

perkatesisht

ZYRTARE/ Rooney lë përfundimisht futbollin Në nëntor të vitit 2020, Wayne Rooney nisi punën si trajner te Derby Conty. Njëherësh ai ishte në dispozicion edhe si
Kuvendi mblidhet në seancë të jashtëzakonshme, çfarë votohet sot Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme, e thirrur me kërkesë të kryeministrit Edi Rama.
Modric pranon ulje page dhe vazhdon me Real Madridin "Santiago Bernabeu" duket se do të jetë shëpia e Luka Modric të paktën edhe për një vit, përkatësisht deri në vitin 2022
Bayern Munich "ngec" në barazim ndaj Union Berlin (VIDEO) Union Berlin dhe Bayern Munchen barazuan në kuadër të xhiros së 11-të të Bundesligës. Vendasit befasuan kur shënuan n
Babai shkon në polici dhe denoncon përdhunimin e vajzës nën 18-vjeç Dy denoncime për përdhunim kanë ndodhur në dy prej komisariateve të Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Brends
Shifrat mbeten sërish të larta, mbi 90 raste të reja (VIDEO) 96 raste të reja janë konfirmuar ditën e sotme me COVID-19 në vend. Ministria ka njoftuar edhe për dy të vdekur, përk
Kërcet arma në Mamurras, plagosen dy persona Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak më parë në Mamurras, Kurbin. Sipas informacioneve paraprake, të plagosu
Lëkundje tërmeti në Prizren, ku ishte epiqendra dhe çfarë magnitude Lëkundje tërmeti janë ndier mëngjesin e ditës së sotme në Kosovë. Shërbimi Gjeologjik i Kosovës dhe Qendrës Sizmike E
Ministria e Financave paralajmëron kolaps buxhetor nëse nuk formohet qeveria Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri për buxhetin nga qeveria e re dhe kuv
Aksident i frikshëm në Korçë, plagosen nënë e bijë Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Korçës, ku dy makinë janë përplasur me njëra-tjetërën.
Hungaria sërish merr në mbrojtje Gruevskin: PE të mos i fusë hundët Pasi që Parlamenti Evropian (PE) ditën e kaluar gjatë votimit të rezolutës për Maqedoninë miratoi edhe dy amendamente pë
Babai me djemtë rreh gruan dhe vajzat Mbrëmë në Prishtinë, janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj, përkatësisht babi me dy djemtë nën dyshimin se kanë ushtruar
Miriami, Elvana dhe Gjiko me nga dy këngë në "Top 20" e kësaj jave Klasifikimi i "Top Awards", përmes votave të publikut, tregon se cilat janë këngët dhe artistët më të preferuar të javës
I keni këto dy gropëza në fund të shpinës? Domethënia do iu çudisë Gropëzat e formuara në fundshpinë tek meshkujt dhe femrat quhen vrimat e Apollos, ose vrimat e Venusit respektivisht.
Shi e dëborë në të gjithë vendin! Ky është parashikimi i motit për nesër Kanë rinisur sërish reshjet e shiut dhe dëbores në të gjithë vendin. Meterologët bëjnë me dije se nga sonte në darke
Bëni gati palltot e dimrit! Nesër temperaturat nën 0°C Ditën e nesërme pritet që tëmperaturat ulen nën 0°C në vendet malore, por nuk parashikohet reshje shiu. Në bregdet: T
Aksident i frikshëm në Burrel, plagoset djali i mitur i prokurorit Një aksident i frikshwm ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Burrelit. Nga të dhënat e para mësohet se janë pë
Turku rreh gruan në autobus për shkak të pantallonave të shkurtra, protesta në Stamboll (VIDEO) Në Turqi gratë po protestojnë këto ditë sepse një burrë rrahu gruan e tij në autobuz për shkak se ajo kishte veshur pant
Sherr mes femrash, gruaja dhe vajza rrahin keq një të moshuar në Durrës Një ditë më parë në qytetin e Durrësit ka ndodhur një sherr mes një grupi grash. Mësohet se shtetaset me inicialet M.
Ohër, 500 tërmete vetëm brenda 10 ditëve Disa qindra tërmete për vetëm disa ditë i lëkundën banorët e Ohrit dhe Strugës. Të martën sërish u dridh toka, në or