999 rezultate për

perjetshme

Ekziston vërtet dashuria e përjetshme? Sipas një kërkimi ne 2016 i cili u zhvillua nga Universiteti i Arizonës dhe u publikua ne revistën Psychological Science
Shenja e ndjeshme, lozonjare dhe romantike e përjetshme Që prej datës 21 qershor kemi hyrë zyrtarisht në sezonin e Gaforres, një nga shenjat më të ndjeshme të horoskopit (bëni
Gazetari: Kush po vret në Elbasan, dy familje janë rivale të përjetshme Gazetari Sokol Bregu komentoi ngjarjen e djeshme që tronditi edhe njëherë qytetin e Elbasanit. Në një atentat mafioz mbe
Bukuri e përjetshme, gratë e famshme që nuk e njohin plakjen (FOTO LAJM) Sandra Bullock, dikur tha në një intervistë, se djali i saj e pyeti pse ka rrudha në fytyrë. “Epo, shpresoj që disa prej
Bukuri e përjetshme, gratë e famshme që nuk e njohin plakjen (FOTO LAJM) Sandra Bullock, dikur tha në një intervistë, se djali i saj e pyeti pse ka rrudha në fytyrë. “Epo, shpresoj që disa prej
I dënuar me dy burgime të përjetshme, Tafili përdor skemën e Dokles për t' ia hedhur dënimit Admir Tafili ka kërkuar që të përdorë skemën e Indrit Dokles për të përfituar ulje dënimi, kërkesë kjo që është refuzuar
Bukuri e përjetshme, gratë e famshme që nuk e njohin plakjen (FOTO LAJM) Sandra Bullock, dikur tha në një intervistë, se djali i saj e pyeti pse ka rrudha në fytyrë. “Epo, shpresoj që disa prej
ZYRTARE/ Juventus dhe Leonardo Bonucci kontratë "të përjetshme" Pas paraqitjeve të shkëlqyera me fanellën e Juventusit, drejtuesit e klubit të “Zonjës së Vjetër” i kanë rinovuar kontra
Flaka e përjetshme, u ndez nga indiani i fundit dhe nuk u fik më (VIDEO) A mund të ekzistojë një flakë e pashuar në brendësi të një ujëvare? Ja që mëma Natyrë nuk është kursyer me çuditë që ka
Vrau 5 gra e 3 fëmijë, 7 burgime të përjetshme ndaj ushtarakut kriminel Një kapiten ushtarak ka marrë masën e dënimit 7 burgime të përjetshme pasi vrau 5 gra dhe 2 fëmijë brenda 3 viteve. Ai
Befason Haradinaj: Taksa ndaj Kosovës mund të jetë e përjetshme Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se marrëdhëniet me Serbinë nuk janë për me zgjidh çështjen e kufirit,
Pak javë para 50-vjetorit, Jennifer Lopez zbulon sekretin e rinisë së përjetshme (FOTO LAJM) Jennifer Lopez njihet si ikona e bukurisë së përjetshme, sepse sa më shumë kalojnë vitet aq më shumë ajo rinohet. Kë
Shqiptari flet nga burgu grek: Po na kalbin kot me burgime të përjetshme (VIDEO) Gazetari shqiptar në Greqi Shpëtim Zinxhirija ka publikuar një bisedë me një shqiptar të burgosur në Patra, ndaj të cili
Deputeti i AAK-së i "jep mësim" PDK-së: Taksa të bëhet e përjetshme Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkumbin Demaliaj, ka kërkuar që vendimi
Haradinaj lavdëron Eliot Engel: Ikonë e miqësisë së përjetshme me SHBA-në Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka përshëndetur zgjedhjen e Eliot Engel në krye të Komitetit për Marrëdhënie
Fillojnë trazirat, grafite kundër ndryshimit të emrit Arritja e marrëveshjes për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisl dhe Greqisë dikush ka shprehur revoltën me anë të grafit
Fotografi që tregojnë se asgjë nuk është e përjetshme (FOTO LAJM) Koha është një nga ato gjëra që nuk mund të shihet. Por, ndërsa kalon, çdo gjë ndryshon me shpejtësi, pavarësisht në
Votohet ligji që kënaq presidentët e Kosovës Komisioni për Integrim Evropian ka votuar Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Presidentin e Republi
Drejtori i përgjithshëm i Realit premton mbajtjen e përjetshme të Kovaçiçit Drejtori i përgjithshëm i Real Madridit dhe njeriu më meritor për ndërtimin e kësaj skuadre spektakolare, Jose Angel San
Haradinaj: Kjo ditë është si një ftesë e përjetshme Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj duke uruar festën e “28 Nëntorit” ka thënë se kjo ditë shënon rimëkëmbjen e kom