999 rezultate për

periudha

Jo më 14 ditë, CDC ndryshon udhëzimet për kohëzgjatjen e karantinës Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve do të shkurtojnë kohëzgjatjen e rekomanduar të karantinës pas ekspo
Jul Deda thumbon Ramën: Ku i gjeti lekët tani apo halli i karriges? Aktori i njohur i humorit Julian Deda ka thumbuar sërish kryeministrin Edi Rama në lidhje me rritjen e pagave për mjekët
Pse gushti u bë periudha më e rrezikshme e koronavirusit në vend? Bino apel për shtatorin Ekspertet e Institutit të Shëndetit Publik tërheqin vëmendjen e qytetarëve për rrezikun e lartë vdekjeprurës të koronavi
Trashëgimtarja e familjes Hoxha flet pa doreza: Periudha më e keqe e jetës sime Blogerja e njohur Lori Hoxha është kthyer pas në kohë dhe ka kujtuar një ndër periudhat më të këqija të jetës së saj.
Transport publik ndryshe nga periudha para Covid, çfarë thotë Rama Në një kohë që lokalet hapen nga 18 maji, por për turizmin nuk dihet ende asgjë dhe transporti publik mbetet i mbyllur,
Shira dhe erë, si do të mbajë moti sot Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe pak më i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.
Rama flet për liritë: Kjo është periudha më e vështirë e jetës sime Në një kohë pandemia ku asgjë nuk është e sigurt, Shqipëria është drejt hapjes, një hap i madh në këtë periudhë. Duk
Meta: Europa ka kaluar periudha shumë më të vështira se pandemia Teksa Shqipëria prej më shumë se dy javë po përballet me luftën ndaj pandemisë, Presidenti Ilir Meta e konsideroi “periu
Falë opsionit të ri të Instagram-it, periudha e izolimit mund të kalohet më lehtë Në këto ditë të pazakonta izolimi, kur ndoshta ju ka marrë malli që të shihni dhe të flisni me të afërmit e miqtë tuaj,
5 personazhet më kreativ gjatë periudhave të karantinës në botë (FOTO LAJM) Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli COVID-19 një pandemi në 11 mars të vitit 2020. Shumë persona u bënë të f
Lëngjet e frutave që ju forcojnë imunitetin dhe ju ndihmojnë gjatë periudhave të gripit Lëngu i portokallit: Mund të parandalojë inflamacionin: Lëngu i portokallit jo vetëm që ka veti anti-inflamatore, por ko
Vijon periudha e lodhjes, kjo shenjë do të ketë probleme në punë Dashi Bëhuni gati për të jetuar një ditë plot pasion. Venusi në shenjë ju garanton fat në dashuri dhe një ngarkesë të
Ylli i Napolit beson se periudha negative i takon së kaluarës tashmë Sulmuesi polak i Napolit, Arkaduisz Milik është i bindur se periudha negative e skuadrës tashmë i përket së kaluarës.
Periudha më e bukur! Cilat janë traditat e shqiptarëve për Vitin e Ri Darka e 31 dhjetorit është festë në gjithë botën. Të gjithë festojnë ardhjen e një viti të ri, i cili pritet me fishekzj
Challandes: Kosova, periudha më e kënaqshme e karrierës sime Bernard Challandesi, ka dhënë një konferencë shtypi para dy ndeshjeve më të rëndësishme të kualifikimeve, atë kundër Çek
Konfirmohet dëmtimi i Courtois, nuk dihet periudha e rikthimit Thibaut Courtois largua te Chelsea për t’u rikthyer në Madrid, kësaj radhe me fanellën e Realit. Pas shumë peripecive, p
Ia bëjnë të gjithë avionëve gjatë të ftohtit! Procesi delikat që mbron jetën e pasagjerëve (FOTO LAJM) Akulli është një ndër armiqtë më të mëdhenj të pilotëve gjatë periudhave të ftohta. Nisur nga kjo, të gjithë avionët
I fundit Enver Hoxha, rastet kur kryeministri ishte edhe ministër i Jashtëm (FOTO LAJM) Kryeministri, Edi Rama pas diosa tentativash për të vendosur si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakajn, mori ven
Periudha më stresuese, si të menaxhoni gjithçka rreth festave Presioni festiv me të vërtetë fillon të rritet që nga fillimi i dhjetorit. Të afërmit fillojnë vizitat, dhe ekziston një
Vettel: Kjo është periudha më e tmerrshme në karrierë Piloti i Formula 1, Sebastian Vettel ka theksuar se ky është viti më i keq në karrierën e tij pasi asgjë nuk po shkon si