999 rezultate për

perimeve

Frutat dhe perimet e duhura gjatë stinës së verës Në stinën e nxehtë të verës, konsumimi i frutave dhe perimeve është kusht, për të qëndruar të shëndetshëm dhe të hidratu
Konsumimi i frutave dhe perimeve i bën këtë gjë lëkurës sonë Intensiteti i ngjyrës së lëkurës lidhet ngushtë me konsumin e lartë të frutave dhe zarzavateve. Kjo pasi në to gjenden p
I keni pastruar gabim, cilat pjesë i duhen hequr perimeve Pastrimi i perimeve duhet të jetë punë precize, sepse në fakt shumë shpesh hedhim pikërisht pjesët më të mira dhe më të
10 ushqimet që parandalojnë kancerin (FOTO LAJM) Shendeti i njëriut lidhet ngushtë me ushqimin që konsumon. Kjo vjen pasi ushqimi është baza e formimit të trupit tonë dh
Kujdes! Mungesa e këtyre ushqimeve nxit shfaqjen e sëmundjeve të këqija Konsumi i frutave dhe perimeve për mbrojtjen e organizmit nga inflamacioni apo sulmet e jashtme është gjithnjë një hap i
Serbia, Maqedonia, Bosnja dhe Mali i Zi bashkohen kundër Kosovës Ministrat e obliguar për tregti, bujqësi dhe ekonomi nga katër shtete të Ballkanit, do të kenë të mërkurën në Beograd mb
Lulelakra, mbreti i perimeve për kurimin e shëndetit mendor Studimet më të fundit kanë treguar se ushqimet që shumë nga ne blejmë çdo ditë kanë po aq shumë përfitime shëndetësore s
A e dini dallimin mes frutave dhe perimeve? Sipas botanistëve, fruti zhvillohet nga lulet. Gjithashtu, kjo është pjesë që përmban vetë fara e frutit. Lloje të tjera
Për një muaj rriten çmimet e bukës, perimeve dhe cigareve Në muajin tetor të këtij viti janë rritur çmimet e ushqimeve në Kosovë, krahasuar nga muaji paraprak, tregojnë të dhënat
Nisin punimet për rehabilitim e tregut të fruta-perimeve në Rr. “Mine Peza” në Njësinë 9 Brenda vitit të ardhshëm Tirana do të ketë një rrjet modern tregjesh publik të fruta-perimeve, për t’i dhënë fund fenome
Nis rehabilitimi i tregut të fruta-perimeve në Njësinë Nr. 5, siguri dhe standarde moderne Banorët e Njësisë Nr. 5 pranë lulishtes “1 Maji” do të kenë shumë shpejt një treg fruta-perimesh me kushte moderne, i ci
Çfarë duhet të dini rreth frutave dhe perimeve të ngrira, a janë të shëndetshme janë ato? Përdorimi i prodhimeve të ngrira mund të jetë një mënyrë e lehtë për të rritur konsumimin e frutave dhe perimeve, të cil
Kaos në autostradë, makina përplas keq fugonin e fruta perimeve Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Laç-Lezhe. Burime nga policia bëjnë me dije se një makinë ë
Kroacia pengon importin e frutave dhe perimeve nga Maqedonia Maqedonia, Serbia, Mali i Zi dhe Bosnja e Hercegovina nga Brukseli do të kërkojnë ndihmë për të vepruar ndaj Kroacisë, p
Ja çmimet e frutave dhe perimeve në Shqipëri, për muajin mars Frutat si portokallet dhe shegët, të cilat pëlqehen fort nga konsumatorët këto ditë të para të pranverës, importohen nga
Ja pse mjekët veshin uniformë me ngjyrë të kaltër gjatë operimeve A e keni pyetur ndonjëherë veten se pse mjekët në sallat e operimit veshin rroba me ngjyrë të kaltër ose me ngjyrë të gj
Bashkia e Tiranës hap tregun e ri të fruta-perimeve në Njësinë Nr.2 Një tjetër treg me standarde e kushte më të mira higjenike i shtohet kryeqytetit, duke rritur sigurinë ushqimore për qyt
Njihuni me shitësen bukuroshe të perimeve që po pushton internetin (FOTO LAJM) Mesa duket shitësi me sy bojëqielli nga Pakistani ka një rivale. Vetëm disa javë pasi Arshad Khan, u kthye në një sen
Maqedonia: Ja pse i bllokuam produktet nga Shqipëria Mediat kanë raportuar se bllokimi i produkteve ushqimore të cilët duhet të hynin nga Shqipëria në Maqedoni është bërë pë
Maqedonia vazhdon bllokadën e perimeve të Shqipërisë Maqedonia vazhdon bllokadën e perimeve të Shqipërisë në kufi, ku mësohet se 13 kamionë që janë bllokuar në kufi dhe nuk