999 rezultate për

perimet

Si të pastroni në mënyrën e duhur perimet, pa i hequr pjesët më të mira Pastrimi i perimeve duhet të jetë punë precize, sepse në fakt shumë shpesh hedhim pikërisht pjesët më të mira dhe më të
Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Si po na e shesin kancerin me lekë, shifrat tronditëse të hormoneve tek frutat dhe perimet “Të hash apo të mos hash?” Të hash e të vdesësh ngadalë në vuajtje nga kanceri, apo të mos hash e të vdesësh prej anorek
Frutat dhe perimet ulin gjasat për astmë deri në 30% Personat që konsumojnë sasi të mëdha të frutave dhe perimeve kanë më pak gjasë të preken nga astma, përderisa ata të cil
"Çmendet" moti, breshëri i madh shkatërron frutat, perimet e të mbjellat në Pukë Moti i pazakontë në Shqipëri ka shkatërruar të mbjellat në Pukë por jo vetëm. Ditën e sotme raportohet se një breshë
Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Çorbë me perime e mish pule Përbërësit 400 gr mish pule 1 lugë gjethe selino 2 kokë qepë 100 gr bizele 2 patate 1 spec i gjelber
MTI paralajmëron masa edhe për pemët e perimet e importit Pas marrjes së masave mbrojtëse për qumështin nga Bosnja dhe Hercegovina dhe miellit e bllokave serbë, ministri i Tregti
Supë me kungull dhe mollë Përbërësit 1 kg kungull 2 molla jeshile 2 qepë 2 thelpinj hudhre 2 dege selino 1 lugë çaji qimnon g
Speca të mbushur me kungulleshka dhe patate Përbërësit 3 speca 3 patate 1 qepë 1 karrotë 1 kungulleshka (200gr) 2 thelbinjë hudhër 100 gr Krem
A e dini dallimin mes frutave dhe perimeve? Sipas botanistëve, fruti zhvillohet nga lulet. Gjithashtu, kjo është pjesë që përmban vetë fara e frutit. Lloje të tjera
Kremrat me fruta e perime, magjike për fytyrën tuaj! Frutat e lëngshme dhe perimet plot aromë janë përbërësit që përdoren gjerësisht në produktet e reja kozmetike për rigjen
Çfarë rreziqesh sjellin në shëndet pesticidet tek frutat dhe perimet Ushqimet bio – çfarë janë? Që një ushqim të quhet bio duhet të plotësojë një listë të gjatë kriteresh dhe rregullash
Ja pse fëmijët nuk i duan perimet Një studim i ri thotë që të paktën 1 në 5 fëmijë, 2-vjeçar nuk i kanë provuar perimet kurrë. Studimi ka dalë në përfu
Çfarë duhet të dini rreth frutave dhe perimeve të ngrira, a janë të shëndetshme janë ato? Përdorimi i prodhimeve të ngrira mund të jetë një mënyrë e lehtë për të rritur konsumimin e frutave dhe perimeve, të cil
Perimet që ripërtërijnë trurin në një afat të shkurtër Sa herë e keni dëgjuar se ne të gjithë kemi lindur me miliona neurone dhe se një e vdekur nuk mund të zëvendësohet? S
5 mënyra të thjeshta për të dezinfektuar frutat dhe perimet Frutat dhe perimet janë pjesë e pandashme e regjimit ushqimor duke zënë një vend të rëndësishëm në shportën e konsumit t
Përfitimet nga frutat dhe perimet e gushtit Pothuajse të gjithë frutat dhe perimet e kësaj stine kanë përmbajtje shumë të lartë uji, çka ndihmon në hidratimin e tru
4 fruta-perimet e stinës që zhdukin si me magji fryrjen e barkut pas ngrënies Nuk ka rëndësi sa aktivë jeni fizikisht apo sa të kujdesshëm të tregoheni me regjimin ushqimor, të gjithëve ju ndodh që
Të ziera apo të gjalla ?! Ja cilat janë mënyrat më të mira për t'i ngrënë perimet Tashmë e dini që mënyrat e shëndetshme të të ushqyerit ndikojnë drejtpërdrejt në jetën e gjithësecilit prej nesh, për kë