999 rezultate për

perime

Southgate i lumtur për eksperimentin ndaj Kroacisë Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate tha se ëshjtë shumë i lumtur me ekpserimentin që bëri në ndeshjen nda
Mësoni si të shpëtoni nga fryrja e barkut Fryrja e barkut mund të shkaktohet nga shumë gjëra, por kryesisht nga konsumimi i ushqimit dhe pijeve të rënda, apo nga
Kujdes! Mungesa e këtyre ushqimeve nxit shfaqjen e sëmundjeve të këqija Konsumi i frutave dhe perimeve për mbrojtjen e organizmit nga inflamacioni apo sulmet e jashtme është gjithnjë një hap i
Panucci ende i paqartë, shikoni eksperimentet që ka bërë te Shqipëria Shpesh herë, 90 minuta janë shumë të gjata në futboll, dhe trajnerët vetëm gjatë lojës, “godasin” me zëvendësimet e tyre
Paska qenë një legjendë? Këto fruta/perime kanë më shumë vitaminë C se portokalli Dihet botërisht se portokalli ka një sasi shumë të madhe të vitaminës C dhe ndaj edhe e shohim si një burim shumë të mir
Ramush Haradinaj: Loja me kufij, eksperiment i rrezikshëm Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët nese ai përkrah si kryeministër
Vuani për t’ju dhënë fëmijëve perime? Ja pse nuk i hanë Shumica prej prindërve, i kanë parë fëmijët e tyre tek tundin kokën kur u duhet të hanë brokoli ose lakër. Mirëpo, çu
Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Si po na e shesin kancerin me lekë, shifrat tronditëse të hormoneve tek frutat dhe perimet “Të hash apo të mos hash?” Të hash e të vdesësh ngadalë në vuajtje nga kanceri, apo të mos hash e të vdesësh prej anorek
Hodhën tonelata me lëkura portokalli në tokë të shkretë, 16 vite më vonë ajo lulëzon (FOTO LAJM) Nëse nevojshmëria industriale dhe ambientale do të bashkëpunonte me sinergjinë, rezultati do të ishte i pabesueshëm.
Eksperimenti me gratë shtatzëna shkakton vdekjen e 11 foshnjave Të paktën 11 bebe kanë humbur jetën pasi nënat e tyre morën viagra si pjesë e një eksperimenti mjekësor në Holandë.
Serbia, Maqedonia, Bosnja dhe Mali i Zi bashkohen kundër Kosovës Ministrat e obliguar për tregti, bujqësi dhe ekonomi nga katër shtete të Ballkanit, do të kenë të mërkurën në Beograd mb
Frutat dhe perimet ulin gjasat për astmë deri në 30% Personat që konsumojnë sasi të mëdha të frutave dhe perimeve kanë më pak gjasë të preken nga astma, përderisa ata të cil
Shkencëtarët rus lanë 5 persona për 30 ditë pa gjumë, në fund ndodhi ajo që nuk e priste askush Qeveria ruse, gjatë fundit të viteve 1940, zgjodhi pesë burrat që u konsideruan si armiq të shtetit për të marrë pjesë n
"Çmendet" moti, breshëri i madh shkatërron frutat, perimet e të mbjellat në Pukë Moti i pazakontë në Shqipëri ka shkatërruar të mbjellat në Pukë por jo vetëm. Ditën e sotme raportohet se një breshë
Qesja e mollëve që bëri xhiron e rrjeteve sociale, eksperimenti gjenial i mësueses Një mësuese nga Bedfordshire në Britani postoi një qese me mollë në rrjetet sociale. Ajo i përdori mollët për t'i dhë
Nga mbipeshë në elegante, si u dobësua në pak kohë Rudina Dembacaj Rudina Dembacaj është një ndër aktoret më të njohura të humorit shqiptar. Tashmë ajo është edhe një moderatore e njohur
Shpageta me mish e perime Përbërësit 250 gr shpageta 2 karrota 1 preshë 100 gr kaçkavall 100 gr përshutë 2 vezë 3 decilitra krem qumështi
65 vjeçari martohet me një 12 vjeçare, reagimi i njerëzve do t’iu lërë pa fjalë (VIDEO) Një video ndërgjegjësuese është duke pushtuar rrjetin ditën e sotme. Autori është vloggeri i famshëm në Youtube, Colb
Hodhën tonelata me lëkura portokalli në tokë të shkretë, 16 vite më vonë ajo lulëzon (FOTO LAJM) Nëse nevojshmëria industriale dhe ambientale do të bashkëpunonte me sinergjinë, rezultati do të ishte i pabesueshëm.