999 rezultate për

pergjithshme

Përkeqësimi i motit, Drejtoria e Përgjithshme Detare apel për mjetet në porte Nga mesnata e ditës së sotme deri në mesnatën e datës 23 Janar, moti do të përkeqësohet. Si pasojë edhe bregdeti do të p
Kuvendi zgjedh kryetaren e re të ILDKPKI-së Kuvendi voton Evgjeni Basharin si kryetare e ILDKPKI. Ajo ka mbajtur më parë detyrën e Sekretares së Përgjithshme të
Miratohet dhënia e ndihmës prej 400 mijë lekësh të vjetra për punëtorët e rafinerisë së Ballshit Këshilli i Ministrave ka miratuar dhënien e ndihmës prej 400 mijë lekësh të vjetra në muaj për punonjësit dhe ish-punonj
"Furtunë" në Policinë e Shtetit, cilat qytete patën ndryshime Drejtori i Përgjithshëm, Ardi Veliu ka firmosur ndryshime në radhët e policisë në Kukës, Elbasan dhe Dibër. Arjan Muç
Erëra të forta dhe rrebeshe shiu, paralajmëron Drejtoria e Përgjithshme Detare Që prej mbrëmjes së djeshme vendi është përfshirë nga reshje të dendura shiu, erë dhe stuhi. Për shkak të kësaj situa
Presidenti Meta dekreton datën e zgjedhjeve të përgjithshme (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 25 prillin 2021 si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Vendimi për dekretim e
304 pacientë me Covid-19 të shtrirë në QKUK dhe spitale, 24 në gjendje të rënduar Në kuadër të klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitaleve të përgjithshme po marrin mjekim 304 pac
Situatë e jashtëzakonshme? Hoti zbulon vendimin e Këshillit të Sigurisë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë di
Pacientët me koronavirus: Të hospitalizuar janë 282, 120 në oksigjenoterapi, 17 në gjendje të rëndë Mbi 280 pacientë të infektuar me koronavirus janë duke u trajtuar në klinikat e QKUK’së dhe në shtatë spitalet e përgjit
Vajza e shkrimtarit Ismail Kadare zgjidhet zv/presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB Besiana Kadare, e bija e shkrimtarit të njohur shqiptar Ismail Kadare ka njoftuar se është emëruar zëvendës presidente n
Konfirmohen tre policë të infektuar me Covid-19, ku shërbenin Pasi në mëngjes u konfirmua se një polic ishte infektuar me koronavirus, tashmë numri ka shkuar në tre. Dy policë të
Belgjika mbyll kampionatin, cakton edhe skuadrën kampione Kampionati në Superligën e Belgjikës (Jupiler Pro League) duhet të ndalet menjëherë, shkaku i krizës së koronavirusit.
Ish-këshilltarja e Ramës emërohet Avokate e Përgjithshme e Shtetit Qeveria miratoi emërimin e Enkeljeda Muçaj në detyrën e Avokatit të Përgjithshëm të Shtetit. Ajo zëvendëson në këtë dety
Rritja e çmimit të maskave, kontrolle blic në farmaci Pas shqetësimeve të fundit të ngritura lidhur me rritjen e çmimeve të disa produkteve farmaceutike, Drejtoria e Përgjith
Rama nga RCC: PPP-të janë ato që do të na mbështesin fuqishëm të gjithë ne Ditën e sotme Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC) dhe Forumi Ekonomik Botëror (WEF- Davos) janë bashkuar për t’i dhën
Nuk u lejua në varrimin e vëllait, autori i grabitjes së bankës në Rinas ka një tjetër kërkesë Ditën e sotme ka ndërruar jetë babai i Admir Murataj i cili mbeti i vrarë në grabitjen që u bë në Rinas para disa muajsh
Nis "furtuna" në Prokurorinë e Përgjithshme, dorëhiqet drejtoresha e rëndësishme Pas kalimit të detyrës së Prokurorit të Përgjithshëm Olsjan Celës ka dhënë dorëheqjen edhe shefja e kabinetit të Prokuro
"E nisëm me probleme", Olsian Çela merr detyrën në Prokurorinë e Përgjithshme Ditën e djeshme Olsjan Çela u zgjodh Kryeprokurori i ri i Pergjithshemi vendit. Ditën e sotme ai u prezantua në Prok
Dogana heq tarifën e skanimit për mjetet që sjellin ndihma humanitare Drejtoria e Përgjithshme e Doganave që nga sot ka hequr tarifën e skanimit për çdo mjet që sjell ndihma humanitare për t
"Ecolog", bashkë-nikoqire e Forumit të lartë në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, New York Ecolog me qendër në Tetovë ishte bashkëbiseduesi i vetëm nga sfera e biznesit në një ngjarje të veçantë të nivelit të