999 rezultate për

pergjithshem

ARSYEJA/ Shtyhet mbledhja e KLP për kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shtyrë mbledhjen e ditës së sotme përsa i përket publikimit të listës me renditjen e p
E BUJSHME/ Gjykata Speciale fton edhe Kapitetin e Përgjithshëm të FSK-së Ish-ushtari i UÇK-së, tani kapiten i Shtabit të Përgjithshëm në FSK, Petrit Bojaxhiu, është ftuar nga Gjykata Speciale n
Peleshi nën hetim nga Prokuroria Prokuroria e Përgjithshme kërkon informacion nga Prokuroria e Tiranës lidhur me një lajm të publikuar në media, sipas të
Efektet surprizuese të sodës së bukës për flokët, lëkurën dhe shëndetin e përgjithshëm Pjesa më e madhe e njerëzve në ditët e sotme, nuk i marrin edhe aq shumë në konsideratë vlerat e sodës së bukës. Megjith
Ish-sekretari i Përgjithshëm vazhdon të kritikojë Bashën: E nxori PD jashtë çdo sistemi! Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani vijon që të lëshojë kritika të forta në drejtim të Lulzim Bashës për
Habit NATO: Bota po bëhet gjithnjë e më shumë e pasigurt “Aneksimi i Gadishullit të Krimesë së Ukrainës nga Rusia në vitin 2014 ka qenë rezultat i rritjes së garës në mes të fuq
Maliqi shpërthen ndaj Gjonajt për situatën në burgje: Jepi zgjidhje, ose jep dorëheqjen Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar ndaj ministres së Drejtësisë, Eltida Gjonajt. Ai ka deklaruar për gjendjen në burgje s
Kjo është lista e gjatë e të ftuarve nga Gjykata Speciale e Hagës Së paku tridhjetë persona janë ftuar deri më tash nga Gjykata Speciale për intervistim në Hagë. Të ftuarit, prej ushtarë
Zbardhet kallëzimi për 30 Qershorin, PD - prokurorisë: Heto krimet elektorale (FOTO LAJM) Partia Demokratike i kërkoi Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku, të mos pengojë hetimet për krimet zgje
Kurrë më parë, shqiptari bëhet komandant brigade në ushtrinë e Maqedonisë Presidenti Stevo Pendarovski ka shkarkuar nga pozitat gjashtë pjesëtarë të ARM-së të cilët në muajin shkurt ishin ngritu
Hithrat janë shumë të dobishme për shëndetin e përgjithshëm Hithra rekomandohet për trajtimin e disa sëmundjeve dhe është një nga bimët natyrale medicinale më të zakonshme. Hithrat
Vazhdon "beteja" Rama-Meta në rrjetet sociale, është radha e Presidentit Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta vazhdojnë “luftën” mes tyre në rrjetet sociale. Rama i është përgjigju
E PADËGJUAR/ Votat në Kukës do të numërohen në hotel Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka parë të arsyeshme që të ndryshojë vendet e KZAZ-ve pas përplasjeve të ditëve të fund
I hiqen pasaportat diplomatike krerëve të opozitës, kush e merr sipas rregullave të reja Krerët e opozitës jo parlamentare, me përjashtim të Monika Kryemadhi, duhet të dorëzojnë pasaportat diplomatike, për ndr
PD reagon pas vendimit të KQZ-së: Mos u çudisni nga shpërdorimi i ulët i detyrës Militantë të Partisë Socialiste, i ka cilësuar Gazmend Bardhi, 4 anëtarët e KQZ që vendosën vijimin e procedurave normal
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s viziton sot Tiranën, zbardhet axhenda e tij Sekretari i Përgjithshëm NATO-s, Jens Stoltenberg do të zhvillojë sot një vizitë disaorëshe në Tiranë, bën me dije minis
Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i AMF-së raporton në Kuvendin e Shqipërisë Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi prezantoi sot, më 30.05.2019, në s
Tension para parlamentit, sekretari i përgjithshëm i PD, qetëson situatën (FOTO LAJM) Situata është tensionuar paksa tek parlamenti ku kanë mbërritur mijëra shqiptarë. Pas disa minutash proteste, ka ndër
Pas fëmijëve infektohen me fruth edhe 9 pjestar të stafeve të spitalit Në repartin kirurgjik në Spitalin e përgjithshëm të Strugës janë sëmurë 16 për qind e të të punësuarve, gjegjësisht nënt
Cakaj takon Sekretarin e KiE: Shqipëria, reforma falë mbështetjes së Evropës Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të KiE,