999 rezultate për

pergjegjesive

Mustafa kërkoi marrëveshje të barabartë, VV i kujton Isa Mustafës kush është parti fituese Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, pas takimit që pati sot me kryetarët e degëve të LDK-së, ka fo
Zyrtarit amerikan thumbon Bashën: Bojkot do të thotë shmangie e përgjegjësive Zëvendës ndihmës sekretari Amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee pritet të mbërrijë në Tiranë si shanci i fundit për të zhv
Akuzat për Balilin/ Manjani: Mjaft me “ping-pongun” e përgjegjësive Ministri i Drejtësisë ka reaguar pas kritikave të ambasadorit amerikan në ditë më parë, për mos arrestimin e Klement Bal
Presidenti mirëpret emërimin e Hoxhës në krye të Ministrisë së Drejtësisë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook ka shkruar se propozimi që Dhura
Vajgl: Mogherini të ndërmjetësojë mes partive në Maqedoni Raportuesi për Maqedoninë, eurodeputeti slloven Ivo Vajgl, propozon që shefja e diplomacisë evropiane Federika Mogherini
Mustafa: S'kam parë tendencë të Thaçit për t'u përzier në punët e mia Kryeministri i ri i Kosovës, Isa Mustafa, në një intervistë emisionin "Argument Plus" në RTV21 ka deklaruar se deri më t
Java e madhe e ndarjes së posteve mes PDK dhe LDK Kjo javë mund të cilësohet java e madhe e politikës, për shkak se pritet që brenda kësaj jave të ndahen postet mes Parti
Vjedhja e BSH, Braçe: Do propozoj analizën dhe nxjerrjen e përgjegjësive Kryetari i komisionit kuvendor të Ekonomisë Erion Barçe ka reaguar sot lidhur me skandalin e vjedhjes së Bankës së Shqip
Draft strategjia nuk përcakton marrjen e plotë të përgjegjësive të EULEX BE ka kërkuar një platformë konkrete nga institucionet e Kosovës nëse mund të jenë të gatshme të marrin nga EULEX-i përg
Qëndrimet e Shalës janë edhe të AAK-së Anëtarja e Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Donika Kadaj-Bujupi ka thënë se kjo parti është e gatshme të hy
Ki Moon e Solana: UNMIK 1/5 e pergjegjesive ne institucionet kosovare Nje deklarate e tille erdhi nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Mun dhe shefi i diplomacisë