Vritet në atentat miku i Çapjave, avokat i Shullazit
999 rezultate për

pergjegjesise

Ivanov nuk heq dorë nga bllokimi i Maqedonisë Presidenti Gjorge Ivanov ka reaguar pas deklaratës së kryeminstrit Zaev se Ivanov mund të përballet me masën e përgjegjë
"Ne kemi vlera të përgjegjësisë dhe frymë euro-atlantike" Bashkimi Demokratik për Integrim mbasdite në Shkup nën slloganin “Për Komunën që duam” promovoi kandidatët e saj për kry
Kjo është gafa e Mavrajt që eliminoi Hamburgun (VIDEO) Pas disfatës shkatërrimtare 8-0 me Bajernin në fundjavë, Mërgim Mavraj u zotua se Hamburgu “do ta flakte jashtë stadiumi
Ambasadori britanik: Çelësi për dalje nga kriza është mbajtja e përgjegjësisë Ambasadori britanik në Shkup, Çarls Garet në një intervistë për BIRN, ka deklaruar se kriza aktuale politike në Maqedoni
Ish zv-kryeministri maqedonas: E pajustifikueshme mungesa e përgjegjësisë politike! Xhevdet Nasufi, ish-zëvendëskryeministri i Maqedonisë, përmes një statusi në "Facebook", ka deklaruar se e i cilëson si
Video e kanabisit/ Policia: Pamjet janë të operacionit tonë Policia e Shtetit ka reaguar menjëherë pas deklaratës së PD në lidhje me publikimin e disa pamjeve filmike të drogës në
Manjani: Gjyqtarët e prokurorët të vazhdojnë punën në këtë periudhë tranzicioni Me anë të një deklarate për mediat, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka përshëndetur votimin dhe miratimin në Parlam
Vazhdon debati kuvendor për përgjegjësinë e Ivanovit Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot duhet të vazhdojë debati për propozimin për ngritje të procedurës për konfirm
Propozimi për përgjegjësi presidentit Ivanov në seancë kuvendore Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do ta mbajë seancën e 105-të në të cilën do të debatohet për propozimin e opozitë
Mbahet seanca e parë ndaj vendimit të presidentit Ivanov Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë gjatë ditës së sotme do të mbahet Komisionin për vlerësimin e bazës së propozimit
VMRO-DPMNE: Zaevi dhe LSDM-ja po i shmangen përgjegjësisë VMRO-DPMNE ka lëshuar akuza se LSDM dhe Zoran Zaevin po ikin e po i shmangen përgjegjësisë, duke dalë kështu në shesh hi
RDK-Tetovë: Ndërperja e mësimit, akt politik për t’i ikur përgjegjësisë Dega e Rilindjes Demokratike ne Tetove ka reaguar ndaj vendimit te kryetares se komunes Tetove, Teuta Arifi, per mbyllje
BE me masa të ashpra për Maqedoninë, 102 personave iu ngrin pasuria (FOTO) Duke nisur nga ky muaj, Bashkimi Evropian imponon masa restriktive lidhur me mosrespektimi) e Marrëveshjes së Përzhinos
Ahmeti: Sot është momenti i përgjegjësisë politike Sot në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur në një takim pune Drejtoereshën për Ballkanin Pe
PDIU: Shqipëria dhe Kosova të vendosin qeverinë e Shkupit para përgjegjësisë Partitë politike në Shqipërinë dënojnë aktet e dhunës ndaj shqiptarëve në Maqedoni. Sipas PDIU, ekstremizmi i fundit po
Bushati: Serbët të vënë para përgjegjësisë huliganët Me anë të një deklarate për mediat, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, është prononcuar në lidhje me dhunën gjatë ndjesh
Përfundon ndërtimi i kopshtit nr.1 në kryeqytet (FOTO-LAJM) Pas kritikave se ka lënë mënjanë bashkinë duke iu perkushtuar më shumë partisë, kreu i Bashkisë së Tiranës i është rikth
"Thesari", Idrizi: Të dorëhiqet Fullani Kreu i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi inkurajoi sot Prokurorinë e Përgjithshme në zbardhjen e
Xhamia e Madhe, Basha apel Ramës: Mba premtimin Premtimi për Xhaminë e Madhe, sot ka qënë një argument i liderit të opozitës, për t’i kujtuar kundërshtarit të tij polit
Rama: Krenar që për herë të parë deputetët paguajnë gjobat e policisë Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se Policia e Shtetit ka hyrë në rrugën e duhur dhe po funksionon mbi baza solide. Gja