999 rezultate për

pergjegjese

Ambasadorja Yuri Kim i tërheq "veshin" Ramës dhe Bashës: Jeni pala përgjegjëse Ambasadorja Yuri Kim ka paralajmëruar Bashën dhe Ramën në lidhje me përplasjet e tyre për hapjen e listave. Ajo i kuj
Ekspertja bën thirrjen e fortë dhe zbulon "moshën" përgjegjëse për infektimet në masë: Nën 25 vjeç! Ekspertët i bëjnë thirrje të rinjve që të jenë të kujdesshëm dhe të zbatojnë rregullat e vendosura për të frenuar përhap
S'ka të bëjë me higjienën, këto janë 6 arsyet pse urina mban erë të çuditshme Eleminimi i toksinave nga organizmi i njeriut bëhet përmes mënyrave të ndryshme e urinimi është njëra prej tyre. Ngj
Përgjegjëse për krimet makabre të komunizmit, por Nexhmije Hoxha vdiq pa kërkuar kurrë falje Nexhmije Hoxha vdiq ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. E veja e diktatorit Enver Hoxha, ish-drejtoresha e Institut
Kurti emëron një grua si këshilltare të jashtme politike dhe përgjegjëse të Protokollit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Shenaj Shala, këshilltare të jashtme politike, e angaz
Shkrijelj: Zhvillojmë politika përgjegjëse, pensionistët morën pension më të lartë Pensioni i janarit është më i lartë për 722 denarë në muaj, ndërsa kjo rritje hyn në bazën e pensionit që do të paguhet
Bamir Topi sulmon Ramën: I pangopur, në një vend tjetër s’do kishte shans "Në një vend tjetër nuk do të kishte shans që një kryeministër të mos ngopet. Këtu është cenuar në themel historia e dem
Shqiptari grabit bankën në Zvicër Të mërkurën, më 6 nëntor, pak para orës 15.30 një burrë i panjohur kishte hyrë në filialin e bankës dhe kishte kërcënuar
Wanda sërish përgjegjëse? Icardi flet për marrëdhënien me Leo Messin Blerja më re e Paris Saint-Germain, Mauro Icardi ka hedhur poshtë pretendimet se martesa e tij me Wanda Nara ka shkaktua
Punonjësit e stresuar duhet të punojnë katër ditë në javë htimi i punës është i lodhshëm për të gjithë, dhe diskutimet për orare më të shkurtra kanë marrë hov sërish duke triumfu
Holanda, vetëm 10% përgjegjëse për masakrën e Srebrenicës Gjykata e Lartë holandeze mbështeti vendimin e gjykatës së shkallës më të ulët se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse p
Thaçi flet me gjuhën e Vuçiçit: Kosova përgjegjëse për anulimin e Samitit të Parisit Presidenti Hashim Thaçi sheh Kosovën përgjegjëse për dështimin e Samitit të Parisit. Pa përmendur emra, Thaçi tha se
Shqipëria si të ishte perfekte, spiunët nuk gjejnë asnjë shkelje në 11 ministri Një ligj i miratuar tri vite më parë dhe që ka sjellë ngritjen e njësive të posaçme brenda institucioneve publike dhe ko
Plehrat pushtojnë Prishtinën, nga sot askush nuk i heq më (FOTO LAJM) Nga sot plehrat nuk do të mblidhen më në Kosovë nga kompania "Pastrimi" për shkak të bllokimit të llogarive bankare.
Rusia është përgjegjëse për vdekjen e 298 personave Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, tha se Rusia "duhet të mbahet si përgjegjëse" për rrëzimin e aeroplanit të komp
Punoni në privat apo shtet? 609 "spiunë" ju vëzhgojnë në çdo hap Janë të paktën 609 sinjalizues të regjistruar në Regjistrin e Inspektoratit KPKI nga të cilët 163 njësi janë të punësuar
Hungaria dënon bandën përgjegjëse për 71 emigrantët e vdekur në kamion Katër burra janë dënuar secili me nga 25 vjet burgim në Hungari për shkak të 71 emigrantëve të vdekur që janë ngufatur n
A e dinit më parë se këto gjëra fantastike janë të shpikura nga femrat Është një numër i madh i shpikjeve nga gratë gjeniale, por për to dimë shumë pak. Ju sjellim disa shembuj sot për disa p
Edhe ministria përgjegjëse në degradimin e arsimit Probleme të shumta po e përcjellin arsimin në Kosovë, por ndër më kryesoret vlerësohet të jetë cilësia në nivel të ulët.
Spasovski bën përgjegjëse gjykatat për arratisjen e Grujovskit dhe Boshkovskit Ministria e Punëve të Brendshme lëshoi fletëarreste ndërkombëtare, por ende nuk ka asnjë gjurmë nga Goran Grujevski dhe