999 rezultate për

pergjate

Johnson ka në plan të ndërtojë një urë mes Skocisë dhe Irlandës së Veriut Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se ka një plan për të ndërtuar një urë mes Irlandës së Veriut
Sipas shkencës, ndjekja e ndeshjeve të futbollit përmirëson zemrën Shuplaka të dorës të djersitura, nervozë dhe përzierje janë disa nga simptomat që shkaktohen nga shikimi i futbollit.
3 trendet e bukurisë së vajzave që asnjëherë nuk dalin nga stili Moda shkon e vjen, por disa pamje klasike gjithmonë do të mbesin. Nuk është gjë e keqe t’i ndiqni trendet, por kur at
The Guardian: Shqipëria e çuditshme, antike dhe e mrekullueshme I çuditshëm, antik dhe i mrekullueshëm. Ka shumë për të zbuluar ndërmjet kryqëzimeve kulturore të një vendi që ju siguro
Mediat ndërkombëtare mesazh denigrues turistëve: Mos shkoni kurrë në Gjirokastër (FOTO LAJM) Mos shkoni në Gjirokastër. Gjithsesi, kurrë më parë nuk keni dëgjuar për të, dhe për më tepër, kush do të donte të hiqte
Modelja del me bikini por derri e kafshon në vend të keq (VIDEO) Derrat kanë ndjekur një modele teksa ishte duke u relaksuar në plazh dhe më pas njëri prej tyre e ka kafshuar tek të pas
VIDEO/ Kodoshat zihen, qeni tento ti... Një video e publikuar në Facebook, shfaq momentin kur dy gjela të bardhë rrihen mes vete. Qeni nuk mund t’i shihte mi
Teuta Rugova nuk është vetëm, një deputete në Zvicër nuk flet asnjëherë në Kuvend Në legjislaturën e kaluar deputetja nga radhët e LDK-së, Teuta Rugova pothuajse nuk foli në Kuvendin e Kosovës, madje ve
Maqedonia rrezikohet nga përmbytjet Masa e paqëndrueshme dhe me lagështi e ajrit që gjendet përgjatë lumit Lepenc pritet të shkaktojë rritje të shpejtë të p
18 aksidente trafiku në 24 orët e fundit Përgjatë 24 orëve të fundit në vend janë shkaktuar 18 aksidente trafiku. Një me fatalitet, 15 prej aksidenteve ishin
Dimri s'ka ndërmend të ikë, mësoni kur do të pushojnë reshjet e shiut e dëborës Nëse jeni mërzitur nga moti i keq me reshje shiu, dëbore e temperatura të ftohta, ju këshillojmë të bëni durim. Kjo
Veseli tregon deputetët që u ndikuan nga gazi lotsjellës Përgjatë mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme për votimin e demarkacionit me Malin e Zi deputetët e Lëvizjes Vetëvendo
Dita e Verës, rrugët e Tiranës vishen me ngjyrat e festës Tirana po bëhet gati të presë Ditën e Verës. Përveç programit të ngjeshur të aktiviteteve argëtuese, Bashkia e Tiran
Ngrica, përmbytje dhe dëborë: Çfarë do të ndodhë nga i ftohti siberian në Shqipëri Sot pasdite dhe nesër në shumicën e qarqeve priten reshje mesatare, ndërsa në Vlorë dhe Gjirokastër intensive njofton IG
Gati shembja e ndërtesave përgjatë lumit Gjanicë, eksploziv për 4 godina Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur punën ditën e sotme për prisjen e ndërtesave pranë lumit të Gja
200 pemë përgjatë segmentit të Unazës së Madhe, te mbikalimi i Saukut Në 21 Mars, në Ditën Botërore të Pyjeve, Bashkia e Tiranës do të organizojë një aksion mbarëqytetar për mbjelljen e mbi
I ftohti polar po ngordh peshkaqenët në SHBA, meteorologët japin alarmin (FOTO LAJM) Dy peshkaqenë të ngordhur për shkak temperaturave ekstreme u gjetën përgjatë bigjeve të Massachusetts në Shtetet e Bashk
Bëhuni gati për përmbytje! Ja zonat që rrezikohen nga moti i keq nesër dhe pasnesër Prej disa ditësh në territoret e vendit nga veriu në jug ka mbizotërruar një mot i ftohtë shoqëruar me reshje shiu e dëb
E tmerrshme/ 72 aksidente brenda 24 orëve në Kosovë Përgjatë 24 orëve të fundit në vend janë shkaktuar gjithsej 72 aksidente trafiku. Sipas raportit të policisë, 45 prej
Vendosen stolat e rinj përgjatë lumit të Lanës (FOTO LAJM) Përgjatë lumit të Lanës, ka filluar vendosja e stolave të rinj duke u ardhur në ndihmë të gjithë grupmoshave. Ndërmar