999 rezultate për

perfundimtare

U tha se u nda me Arbenitën, gjesti i Feros jep përgjigjen përfundimtare (FOTO LAJM) Ditën e djeshme reperi i njohur nga Kosova, Fero, bëri me dije se ka përfunduar kontratën 2 vjeçare me labelin “On Recor
30 qershori, Prokuroritë nxjerrin raportet përfundimtare, mësohet numri i procedimeve Megjithëse e diela e 30 Qershorit ishte e qetë dhe me incidente të pakta, nuk munguan krimet zgjedhore. Rezulton se 1
Interi ka gati ofertën e fundit për Dzekon Interi tani është i përgatitur për të bërë një përpjekje të fundit për të nënshkruar Edin Dzeko nga Roma, pasi ata gjith
Deklarata e Felaj, reagon Presidenca: Eshtë një minë me sahat për "fitoren" përfundimtare të Reformës në Drejtësi Presidenti i Republikës, Ilir Meta i përgjigjet deklaratave të kryetares së komisionit të Ligjeve, Ermonela Felaj. “M
Mourinho te Newcastle? Portugezi jep përgjigjen përfundimtare Me largimin e Rafa Benitez nga Newcastle United, zërat kanë qarkulluar se mund të jetë Jose Mourinho, tekniku i cili mun
Philips zbardh marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi: Formohet një "Gazë" në Ballkan David Philips ish-Këshilltari i State Departament-it gjatë administratave të Presidentëve Clinton, Bush dhe Obama ka par
Brnabiç zbulon sekretin e vitit, ja kur arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi Kryeministrja e Serbisë, Ana Branbiq, ka dhënë një afat të ri kohorë se kur do të mund të arrihet marrëveshja ndërmjet K
Haradinaj tregon kushtin për të hequr taksën ndaj Serbisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Qeveria e Kosovës do ta pezullonte përkohësisht taksën, vetëm p
Marrëveshja përfundimtare, problem i Evropës apo SHBA-së? Për arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, mbështetja dhe përfshirja e Sht
Sevilla pranë blerjes përfundimtare të Andre Silvës Sevilla është pranë blerjes përfundimtare të Andre Silvës nga Milani. Andaluzët ofrojnë 39 milonë euro plus 4 milion të
Andre Silva bind Sevillan, gati blerja përfundimtare Andre Silva do të bihet përfundimisht nga Sevilla. 23 vjecari ka bindur këtë sezon , me përformacën e tij në fushë. S
Dortmund, ka gati ofertën për blerjen përfundimtare të Alcacer Paco Alcacer e ka nisur mjaft mirë sezonin te Borusia e Dortmundit. Spanjolli ka lujtur të gjitha ndeshjet si titullar m
Studimi i fundit: Mungesa e zinkut gjatë shtatzanisë shkakton autizëm te fëmija Mungesa e zinkut gjatë shtatzënisë lidhet me autizmin tek foshnjat, thotë studimi më i ri. Shkencëtarët akoma nuk kan
Thaçi bind SHBA-në se duhet të ndryshojë kufijtë e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili e kryeson delegacionin e vendit të tij në Asamblenë e Përgjithshme të KB-së n
Hahn: Po diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn, ka folur rreth zgjidhjes përfundimtare të dialogut ndërmjet
SHBA: Kosova dhe Serbia janë të lira për marrëveshjen përfundimtare Ambasada amerikane po kërkon nga Kosova dhe Serbia të propozojnë vetë zgjidhje për marrëveshjen përfundimtare mes tyre.
Thaçi: Duhet marrëveshje përfundimtare, ka rrezik për konflikt Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, e ka hequr fjalën kompromis kur ka folur për raundin e parë të dialogut për marrë
Zaevin nuk e ndalin protestat, e kalon edhe në qeveri marrëveshjen Qeveria e Maqedonisë në seancën e sotme ka rishikuar dhe miratuar propozim-ligjin për ratifikimin e marrëveshjes përfund
Januzaj jashtë botërorit, Martinez përgënjeshtron lajmin Në mediat belge së fundmi ka qarkulluar një lajm se është zbuluar lista përfudimtare e Kombëtares së Belgjikës dhe në të
Thaçit nuk i intereson se çfarë kërkon VV, vazhdon dialogun pa lejë Modalitetet e marrëveshjes përfundimtare Kosovë-Serbi do të diskutohen në takimin e radhës, kanë paralajmëruar në Zyrën