999 rezultate për

perfundimit

Shqipëria dhe Kina drejt përfundimit të marrëveshjes për Rrugën e Arbërit Rruga e Arbërit mund të realizohet me financime kineze. Lajmi bëhet i ditur nga kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama i cil
PSG-Hazard, a refuzohet një ofertë e tillë? Paris Saint Germain është i gatshëm të bëjë gjithçka për Eden Hazard. për të sjellë yllin belg në kryeqytetin francez sh
Bisedimet për qeverinë e re drejt përfundimit Grupet negociuese të VMRO-DPMNE dhe të BDI-së po zhvillojnë në mënyrë intensive negociata për harmonizimin e platformave
Drejt përfundimit ndërtimi i xhamisë në Çair Në komunën e Çairit në Shkup po ndërtohet një xhami, punimet e së cilës janë në përfundim e sipër. Ndërtimi i xhamisë ë
Procesi i gjykimit të Mujës po shkon drejt përfundimit Sot në Gjykatën Themelore të Prizrenit është zhvilluar seanca gjyqësore ndaj kreut të komunës së Prozrenit, Ramadan Muja
Limaj: Zgjedhjet të mbahen pas përfundimit të reformës Fatmir Limaj, deputet i Kuvendit të Kosovës, vlerëson se reforma zgjedhore nuk ka të bëjë me ndryshimin e Kushtetutës së
Tregu te ish-Uzina nuk mbyllet Ministria e Shëndetësisë anuloi sot ekzekutimin e vendimit për mbylljen e tregut ushqimor tek ish-Uzina Dinamo duke i lë
“Furtunë” lëvizjesh në shërbimin diplomatik Përfundimi i mandatit katërvjeçar të ambasadorëve, përfaqësuesve diplomatikë dhe konsullorë të Kosovës në misione jashtë
Puthja e përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, përkujtohet sërish (FOTO-LAJM) Një tjetër infermiere, e cila mori pjesë në momentin e puthjes së famshme në sheshin “Times Square” 68 vjet më parë, ka
Femrat e ushtrisë koreane (FOTO-LAJM) Ashtu si robotët, këmbët e tyre gjatë ecjes kanë një unitet të përsosur. Me qindra gra ushtare morën pjesë në marshimin
Serbët duhet të marrin pjesë në zgjedhje Qytetarët serb duhet të dalin në zgjedhjet e 3 nëntorit. Kështu është shprehur zv/kryeministri i Kosovës, njëherësh edhe
Neymar në stërvitjen e parë përkrahë Messit (FOTO-LAJM) E kishte ëndërr të luantë në krahë të Lionel Messit tani është pranë tij. Neymar është fotografuar së bashku me Messin g
Dopio-goditje e Napolit (FOTO LAJM) Gonzalo Higuain është objektivi parësor i Napolit të Rafa Benitez. Real Madridit i është prezantuar oferta: 35 milionë e
Daçiç: Incidentet e vogla mund të shkaktojnë pasoja të mëdha Kryeministri serb Ivica Daçiç reagoi dje ndaj incidentit të ndodhur në kufirin Kosovë-Serbi duke deklaruar se incidentet
Koha e përfundimit të misionit të UNMIK-ut Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në deklaratën e tij në mbledhjen e fundit më 14 qershor para fuqive botërore dhe anë
Neymar në lot në ndeshjen e fundit me Santos (VIDEO) Neymar nuk ka mbajtur dot lotët në takimin e fundit me skuadrëne tij aktuale Santos. Gjatë këndimit të himnit para ndes
Bayern Munchen, rrugëtimi për në "Wembley" (FOTO LAJM) Bayern Munchen është padiksutim skuadra më spektakolare e këtioj sezoni futbollistik. Jo vetëm në Bundesligë por edhe në
Berisha, letër Klintonit: Mesazhet tuaja, kontribut në lidhjet mes dy popujve Kryeministri Berisha i ka dërguar një letër përshëndetëse, ish-Sekretares së Shtetit të SHBA, zonjës Hilary Klinton duke
Gruevski do kushte speciale pas mbarimit të mandatit Kryeministri Nikolla Gruevski pas përfundimit të mandatit propozoi kushte speciale për veten. Ai këtë e ka bërë përmes p
66% e studentëve duan të ikin nga Maqedonia Mbi 66 për qind e studentëve të mjekësisë në Fakultetet e Maqedonisë duan që pas përfundimit të studimeve të ikin jashtë