999 rezultate për

perfaqesuesja

Fotot që nuk duhen humbur nga finalja e "Eurovision" (FOTO LAJM) Mbrëmë është mbajtur nata finale e ‘Eurovision 2019’. Fitues këtë vit u shpall përfaqësuesja e Holandës, që u përfaqë
Tërbohen mediat serbe: Jonida Maliqi na provokoi me simbolin e shqiponjës me duar (FOTO LAJM) Siç duket mediat serbe, ende besojnë se bërja e shqiponjës me duar është vetëm provokim për ta. Mediumi serb b92, ka
Kosova në vëmendjen e FIFA-s, ka dhe një pyetje për ndjekësit e saj Faqja zyrtare e shtëpisë numër një të futbollit botëror, FIFA ia ka kushtuar një shkrim Kosovës. Në rrjetin social ‘T
Dështoi me Realin, Lopetegui refuzohet në Amerikë Julien Lopetegui u shkarkua nga Real Madrid pak javë më parë por sërish ai refuzohet dhe nga një nga kombëtare.
Kosova debuton sot në Ligën e Kombeve Përveç kombëtares shqiptare, sot do të nisë aventurën e saj në Ligën e Kombeve edhe përfaqësuesja e Kosovës. Skuadra
Zvicra frikë nga huliganët, me policinë e saj në Rusi Zvicra bëhet kombëtarja e parë që zbarkon në botërorin rus me policë me vete. Përfaqësuesja helvetike ka krijuar një eki
Bullgaria mohon gjithçka: Spanja s’ka përdorur veto për Kosovën në Samitin e Sofjes Në mediat spanjolle, ka qarkulluar lajmi se kryeministri spanjoll Rajoy, nuk kishte pranuar ta nënshkruante një tekst që
Pas takimit në Bruksel, këto janë kërkesat që duhet ti plotësoj Kosova Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini u takua në Bruksel me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe president
Përfaqësuesja e Kosovës më datë 2 mars zyrtarizon trajnerin e ri Sekretari i Përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu e ka konfirmuar se Kosova mund të bëhet me trajner me datën 2 mars “K
Përfaqësuesja e Shqipërisë rrëfen anën e errët të modës: Rrezikova jetën majë shkëmbit Vajza që fitoi këtë vit “Miss Universe Albania” ka realizuar dhe klipin me të cilin do të përfaqësojë Shqipërinë në viji
Shqipëria U-17 për formalitet përballë Lihtenshtejnit Pas dy humbjeve minimale me Kroacinë dhe me Spanjën, me gola të pësuar në sekondat e fundit të ndeshjes, përfaqësuesja e
Joao Mario: Derbi kundër Andre Silvës do të jetë i veçantë Është një ndeshje e veçantë. Jemi në formë dhe duam të fitojmë në shtëpinë tonë. Shpresoj që për këtë të na ndihmojnë ti
Përfaqësuesja e Kosovës nis përgatitjet për ndeshjen me Austrinë Sot është mbajtur stërvitja e parë para ndeshjes me Austrinë në kuadër të parakualifikueseve për Evropianin 2018 nga për
Pique i gatshëm të largohet nga Përfaqësuesja e Spanjës: Ndihem katalunas më shumë se kurrë Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka folur me tone të ashpra drejt shtetit spanjoll pas fitores ndaj Las Palmas.
Më 1 shkurt raundi tjetër i dialogut Kosovë-Serbi, marrin pjesë vetëm kryeministrat Do të mbahet më 1 shkurt raundi tjetër i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Lajmin e ka bërë të ditur përfaqësuesja e
As Kosova dhe as Serbia, ja kush e kërkoi takimin e Brukselit "Prishtina dhe Beogradi të mos flasin shumë për njëri-tjetrin, por të punojnë për zgjidhjen e çështjeve mes tyre", ka th
Reagon Mogherini: Jo vetëm Prishtina, por edhe Beogradi shkeli marrëveshjen e mbrëmshme Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federicka Mogherini ka shprehur "keqardhje për të gjitha palët e dialogut",
Skandali i radhës i RTSH-së, ja kush i përfaqësoi shqiptarët për çmimet e FIFA-s Shqipëria me të drejtë vote ka përzgjedhur më të mirët në çmimet e dhëna dje në Zurich. Me të drejtën e transmetimit eks
Reagimet e para nga BE / Mogherini: Lidhjet me SHBA-në janë të thella Pas fitores së republikanit Donald Trump për president të SHBA-ve, kanë ardhur edhe urimet e para. Përfaqësuesja e p
Një rikthim i madh te përfaqësuesja e Portugalisë Kampionët e Europës në fuqi, Portugalia më në fund do të ketë në dispozicion Cristiano Ronaldon. Ai do të rikthehet