999 rezultate për

perfaqesueses

Dështon rikthimi i Pirlos tek Kombëtarja e Italisë Andrea Pirlo nuk do të jetë zëvendësi i trajnerit të përfaqësueses së Italisë, Roberto Mancini, sikundër ishte parashiku
Mbrojtësi argjentinas: Si më përjashtoi Messi nga Kombëtarja Në Argjentinë janë gjithnjë e më të bindur që gjatë gjithë këtyre viteve, listën e përfaqësueses dhe formacionin në fush
Punë e kryer! Mancini trajner i përfaqësueses italiane Nuk ka më dilem se Roberto Mancini do të jetë trajneri i ri i Italisë. Lajmi tashmë jepet edhe nga mediat ruse të cil
Shqiptari nga Drenica që gjunjëzoi Serbinë Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, saktësisht Drenica, Leon Dajaku, ia ka siguruar fitoren e parë Përfaqësueses U-17 të
Zbulohet trajneri që do të marrë drejtimin e Përfaqësueses së Kosovës Ditën e djeshme presidenti i FFK-së pranoi se përfaqësuesja e këtij shteti do të emërojë trajnerin e ri në mars. Menjëhe
Zyrtare, Tirana prezanton dy blerjet e reja Keneth Muguna dhe Muhamed Musa janë zyrtarisht lojtarë të Tiranës. Të dy lojtarët e përfaqësueses së Kenias iu bashkuan
Askush nuk po pranon ta drejtojë Kosovën Legjenda gjermane Lothar Matthaeus ka mohuar të mërkurën mundësinë që të marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës në f
Ujkani shpreh pakënaqësitë e gjykimit pas humbjes 2-0 Samir Ujkani ka folur pas ndeshjes së humbur të Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim nga Islanda me rezultat 2-0. Port
Kosova mëson lajmin e mirë, së shpejti do të luajnë në zonën e tyre Më në fund do të ketë ndeshje të Përfaqësueses së Kosovës në stadiumin ‘Adem Jashari’. Tifozët kosovarë do të kenë ra
Thaçi lartëson futbollin kosovar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ardhmja e futbollit të Kosovës do të jetë e ndritshme. Ai këtë e ka th
Përfundon takimi Thaçi-Vuçiç Tashmë ka përfunduar takimi në mes Presidenti të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb, Aleksandër Vuçiç me ndërmjetësimin
"Pres me padurim që t’i bashkohem ekipit", Xhaka gëzon të gjithë tifozët kuqezi Taulant Xhaka është një nga mungesat më të mëdha në listën e trajnerit të përfaqësueses shqiptare, Kristian Panuçi, por
Menaxheri zbulon detaje: Juventusi ka folur me Napolin për Hysajn Juventusi po mendon për Elseid Hysajn, por vetëm për të ardhmen pas këtij sezoni. Zërat e ditëve të fundit në mediat ita
Radamel Falcao hyn në historinë e futbollit kolumbian Përveç titullit të Ligue 1 dhe gjysmëfinales së Ligës së Kampioneve “i rilinduri”, Radamel Falcao po shkëlqen dhe me kom
Udhëtim me probleme për Hykën, mbetet i bllokuar në aeroport Jahmir Hyka nuk ka arritur t’i bashkohej në kohë dje kombëtares shqiptare, pasi udhëtimi nga SHBA nuk ka shkuar sipas pl
Superiorja me katër futbollistë në kombëtare Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e kanë kushtëzuar de trajnerin e përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi,
Kriza në mbrojtje, De Biasi "prenoton" një gjigant Kastriot Dermaku pritet të jetë përforcimi më i ri i Kombëtares shqiptare të futbollit për ndeshjet e marsit ndaj Italis
Southgate firmos zyrtarisht për 4 vite me Anglinë Anglia ka emëruar zyrtarisht trajnerin e ri pas shkarkimit të Sam Allerdyce. Ai është Southgate, i cili mori drejtimin e
Bojkoti i tifozëve të kombëtares bën bujë në Zvicër (FOTO LAJM) Mediat zvicerane kanë kohë që i kushtojnë mjaft vëmendje përfaqësueses shqiptare, duke parë edhe interesimin e madh që k
U kritikua për foton me makinën, Aliji u jep shpjegime tifozëve Fotoja e postuar nga Naser Aliji në Instagram, ku i tregonte tifozëve makinën e tij të re, i ka krijuar telashe mbrojtës