999 rezultate për

perfaqesues

Pse keni prishur marrëdhënien me kryeministrin Rama? Përgjigjet Albin Kurti Kandidati kryesor për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti foli dhe për marrëdhënien me kryeministrin e Shqipërisë, Edi R
AMF nis Javën Globale të Investitorit me aktivitetin me përfaqësues të bizneseve dhe shoqatave të tregjeve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 30 shtator 2019, një takim informues me përfaqësues të bizneseve n
Prokuroria dhe Ambasada amerikane flasin për zgjedhjet Institucioni i Prokurorit të Shtetit organizon tryezë të rrumbullakët me moton “Mbrojtja e Votës”, për zgjedhjet e parak
Kush ishin përfaqësuesit e ambasadës amerikane që ndoqën gjyqin e Tahirit (FOTO LAJM) Gjyqi maratonë ndaj Saimir Tahirit është ndjekur pa ndërprerje edhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë.
Përfaqësuesit e PD do të takohen ditën e nesërme me delegacionin e Venecias Përfaqësuesit e Partisë Demokratike Jorida Tabaku dhe Oerd Bylykbashi do të takohen nesër me delegacionin e Komisionit t
Albin Kurti flet për Rugovën, bashkimin me Shqipërinë, simbolet dhe Përfaqësuesen e Kosovës Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, njëherësh edhe kryetari i kësaj partie, Albin Kurti, mbrëmë ka qenë
Kosova vendos rekord historik, 15 ndeshje radhazi pa humbje Fitorja 2-1 e Kosovës ndaj Çekisë në Prishtinë i mban ata të pamposhtur për 16 ndeshje me radhë, teksa disfata e tyre da
Diplomatë, politikanë e artistë ishin aty, po Basha pse mungoi në 15 vjetorin e LSI-së? (FOTO LAJM) Lëvizja Socialiste për Integrim ditën e djeshme ka zhvilluar një ceremoni zyrtare me rastin e 15 vjetorit të themelimit
Rikthehet gjuha denigruese në politikën e Kosovës Dorëheqja e kryeministrit ka aktivizuar partitë politike në mobilizimin për zgjedhjet e reja, por përfaqësuesit e tyre n
Përfaqësuesi i OSBE-së letër kryeministrit Rama: Rishiko paktën antishpifje Për paketën anti-shpifje OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama. Mësohet se OSBE-ODIHR i ka dërguar një letë
Basha në Vienë me përfaqësuesit e OSBE: Në zgjedhje pa Ramën kryeministër Kryedemokrati Lulzim Basha duket se nuk ka bërë asnjë hap pas, teksa përsërit nga Vjena kushtin e tij. Duke komentuar
LSI-ja dorëzon Skraparin te PS-ja Adriatik Mema merr zyrtarisht drejtimin e bashkisë së Skraparit, që mandatin e fundit u drejtua nga një përfaqësues i z
Kriza politike në Shqipëri, përfaqësuesi politik i Washingtonit deklaratë urgjente Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Eliot L. Engel, ka reaguar lidhur me
Rrahmani drejt Serisë A, të martën kryen vizitat mjekësore te klubi i njohur Qendërmbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani është shumë pranë kalimit te klubi i Veronës në Serinë A, teks
Djegia e KZAZ-së sjell në Shkodër përfaqësues të BE Mbrëmjen e djeshme situata pranë KZAZ-së nr 3 në Shkodër ka qenë vërtët tensionuese madje protestuesit i kanë venë zjarr
I vunë zjarrin KZAZ-së në Shkodër, reagon Lleshaj: Përpjekje e turpshme e përfaqësuesve të PD Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj reagon pas protestës së mbrëmjes së sotme në Shkodër, ku u thyen xhamat e një shkol
Përfaqësuesi i BE: Korrupsioni, problemi kryesor për fillimin e negociatave me BE-në Korrupsioni është njëri nga problemet më të mëdha në vend, por edhe sfida më e madhe për fillimin e negociatave me Bashk
Gjendet sozia e Messit (FOTO LAJM) Lionel Messi është njëri prej futbollistëve më të mirë në botë. Ai ka fituar gjithçka me klubin e Barcelonës, por end
Përfundon takimi mes përfaqësueses të SHBA-së dhe Metës Përfundon takimi mes të ngarkuarës me punë në ambasadën e ShBA Leyla Moses-Ones dhe presidentit Meta, pas më shumë se n
Serbëve iu ikën truri nga pamjet madhështore në Prishtinë: Lëshojnë deklaratë alla Millosheviç Drejtori i të Ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka dhënë akuza të rënda në drejtim të