999 rezultate për

perfaqeson

Përfaqëson një ndër zonat më të varfëra në Shqipëri, deputetja "shkëlqen" me çantë 2000 euro Një ndër zonat më të varfëra në Shqipëri është zona e Matit, e harruar nga politikanët e saj dhe investimet e qeverisë.
Thaçi përfaqëson Kosovën në Samitin e Zagrebit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në Samitin e Zagrebit, që do të mbahet nesër përmes n
Paloka kujton përplasjen me avokaten e sapo emëruar të Shtetit: Përfaqësonte Edin në gjyqe Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar në lidhje me emërimin si Avokate të Shtetit Enkelejda Muçën, avo
Elvana Gjata përfaqëson San Marinon në "Eurovizion"? Zbulohet e vërteta (FOTO LAJM) Një hipotezë mjaft interesante është ngritur nga fansat e Elvana Gjatës, të cilët thonë se këngëtarja do të përfaqësojë
Arilena Ara fiton Festivalin e 58 të Këngës, përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion Edhe pse u shoqërua me shumë polemika, është shpallur më në fund fituesi i Festivalit të 58 të Këngës. Arilena Ara ës
Ndoka sulmon Rudina Hajdarin Politikani Nard Ndoka, kreu i PDK-së ka deklaruar së fundmi arsyen se përse është kundër faktit që opozita e re, e cila
Të pasmet më të bukura në botë janë braziliane, ju prezantojmë me Miss Bumbum 2019 (FOTO LAJM) Një modele braziliane e “Playboy” u kurorëzua MissBumBum World 2019, duke u cilësuar si vajza me të pasmet më të bukura
Mustafa: Nuk hyjmë në koalicion me PDK-në Isa Mustafa ka nisur mandatin e tretë në krye të LDK’së duke thënë se s’do të bëjnë koalicion me Partinë e Kadri Veselit
Haradinaj përfaqëson Kosovën në samitin e Ballkanit Perëndimor Në kuadër të procesit të Berlinit sot dhe nesër do të zhvillohet në Poznan Konferenca e Ballkanit Perëndimor. Kryemin
Jonida Maliqi i përfaqëson shqiptarët me flamurin e LGBT në Eurosong (VIDEO) Jonida Maliqi është dërguar nga RTSH me fonde publike në Izrael për të konkurruar në Eurovision. Ajo ka shkelur në t
Largohet nga Arsenali, ekipet e Seria A nisin interesimin Shkodran Mustafi protagonist i disa paraqitjeve të dobëta në këtë edicion me Topçinjtë dhe shumë i kontestuar nga tifozë
Kokëdhima për Veliajn: Shqiptarëve do u duket lule Rama e Berisha nëse ai bëhet kryeministër Teksa ka qenë në emisionin “Zonë e lirë”, kryetari i “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima që do kandidojë për bashkinë e Tiranës,
“Po të ishte Azem Hajdari gjallë, nuk do të rreshtohej krah Ramës” Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka e ka konsideruar një veprim shumë të rëndë veprimin e Rudina Hajdarit për të mos e
Ndodhi edhe kjo, kosovarja përfaqëson Serbinë në Eurovizion (VIDEO) ​Është zhvilluar në Serbi “Beozivija 2019”, festivali i rëndësishëm i këngës, i cili zgjedh dhe përfaqësuesin e kë
Problemet me Rusinë, Ukraina tërhiqet nga Eurovizionit Pas disa ditësh plot dramë, Ukraina ka vendosur të largohet prej garës se Eurovizionit këtë vit, shkruan Albeu.com Pë
Njihuni me historinë e dy ujqërve, ju cilin e përfaqësoni? Disa histori mbesin gjatë në kujtesën tonë dhe si mësime të vlefshme na shërbejnë për të bërë zgjedhje të mençura në jet
Duma nuk kursehet për Braçen: Kapak pusete! Çani i kërkoi Dumës në Zonë e Lirë të vlerësonte largimin e ministrave dhe zëvëndësimin e tyre me emrat e rinj. Për
Perez: Modric përfaqëson vlerat e Real Madridit Skuadra e Real Madridit ka mbajtur sot darkën e Krishtlindjeve në stadiumin Santiago Bernabeu dhe presidenti i klubit, F
“Ndiej neveri për kombëtaren e Spanjës” Ish-lojtari i Barcelonës, Oleguer Presas ka dhënë një intervistë interesante për “Panenka” ku ka bërë publike ndjenjat e
Bujar Osmani ia tregon vendin Ivanovit Zëvendëskryeministri i Maqedonisë i ngarkuar për Çështje Evropiane Bujar Osmani, duke e komentuar deklaratën e president