999 rezultate për

perendimore

Jo vetëm emigracion, shqiptarët "pushtojnë Greqinë edhe për turizëm (FOTO LAJM) “Turist shqiptar”, shakaja më e shkurtër e viteve ’90 tashmë është bërë realitet. Këshu e nis raportimin media greke “Ne
Mot i kthjellët me vranësira në Maqedoni Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë verip
Vuçiç: Ja si e urdhërova ushtrinë për të hyrë në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sonte se me mënyrën se si u bë aksioni i Policisë së Kosovës në kom
Vuçiç tregon fytyrën e vërtetë, mbron austriakun prorus që u kap mat në punë të pista Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiç, ka folur për skandalin në të cilin është përfshirë tashmë ish-zëvendës kancelari
Rëra e Saharasë do të pushtojë Shqipërinë dhe Kosovën Sasi të mëdha rëre nga Saharaja do të kalojnë nga Afrika e Veriut mbi Mesdhe për të mbërritur në Evropë në 48 orët e ard
Ndikimi i drejtpërdrejtë dhe i tërthortë i Rusisë në Ballkan Prof. Lisen Bashkurti Tanimë është një e vërtetë e pakundërshtueshme që prania dhe ndikimi Rus në Ballkan është evide
Qytetet më të përshtatshme për të jetuar kryeson Viena Kryeqyteti austriak i Vjenës u rendit si "qyteti më i përshtatshëm për të jetuar" për të dytin vit radhazi. Lista u
Kuba goditet nga meteori, shi gurësh mbi shtëpitë e zonës (VIDEO) Një meteor goditi pasditen e së premtes Kubën perëndimore. Guri hapësinor ra pranë qytetit Viñales, duke mahnitur banorë
Parashikimet e Nostradamus për vitin 2019, janë të frikshme Parashikimi i Nostradamus për vitin 2019 mund t’ju bëjë të ndryshoni mendim. Sipas “profetit” që mbart me vete një n
Veseli jep lajmin e madh: Rusia do na njohë si shtet Kryeparlamentari Kadri Veseli, është shprehur i bindur se Rusia do ta njeh pavarësinë e Kosovës. Këto komente, Veseli
Sot mos bëni plane pa e lexuar motin IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër do të ketë reshje të shiut në pjesën veriperëndimore të Ko
Anglia paralajmëron Rusinë: Bëj kujdes Shefi i Shërbimit Sekret Britanik, Alex Younger, ia ka tërhequr vërejtjen Kremlinit që të mos e nënvlerësojë aftësinë e
E frikshme, treni udhëton kilometra të tërë pa asnjeri brenda Gjiganti minerar BHP Billiton u detyrua të "përplasë" qëllimisht një tren mallrash të ngarkuar me xeheror hekuri, pasi k
Todorov shpërthen ndaj ish-partisë: Janë antiperëndimorë Ish-ministri i Shëndetësisë dhe funksionari i lartë i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov pas largimit nga anëtarësia së part
LSDM: Drejtuesit e VMRO-DPMNE janë marioneta antiperëndimore Udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së dhe Hristijan Mickoski janë marioneta antimaqedone dhe antiperëndimore që u penguan në tenti
Ky është moti për ditën e sotme Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Eur
Zaev vendos të mos shkojë në Samitin e Durrësit Për shkak të kushteve të këqija klimatike, delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev ka anuluar vizit
Jepet vendimi për nusen e terroristit Safaa Boular është femra më e re që është dënuar nga gjykata britanike për planifikim të sulmeve terroriste në tokën bri
Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme Vendi ynë, të premten pritet të ketë kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat perëndimore. Ndërkohë, sipas MeteoAlb
Deklarata e fortë: Rama po shkëputet nga SHBA dhe po shkon drejt Turqisë Avokati Spartak Ngela nëpërmjet një statusi në rjetin social Facebook ka reaguar në lidhje me vizitën e Ramës në Berlin