999 rezultate për

perendimor

Bregu: Të hapen pikat kufitare të Ballkanit Perëndimor, kursehen miliona euro “Nëse do të kishim më shumë pika të përbashkëta të kalimit kufitar dhe nëse ato do të punonin 24 orë në 7 ditë, me lehtë
Punë në Gjermani dhe bashkim familjar? Çfarë po ndodh në ambasadë në Tiranë Pandemia zgjat kohën e pritjes në ambasadat gjermane për bashkim familjar, bëhet e ditur nga një përgjigje e qeverisë gj
OBSH: Ballkani Perëndimor, vatër e pandemisë Organizata Botërore e Shëndetësisë u shpreh se Ballkani Perëndimor u shndërrua në një vatër të koronavirusit gjatë sezon
Moti nuk po e ndan mendjen, çfarë do ndodhë sot pasdite Sipas MeteoAlb: Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territorin shqiptar. Por mesdita dhe pas
"Tentakulat e krimit të organizuar", çfarë zbulon raporti për vendin tonë Një raport i fundit i Nismës Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar, arrin në përfundimin se grupet kriminale
Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, rreth 30 mijë emigrantë do të rikthehen në vend Vetëm nga e hëna deri sot në Maqedoni kanë ardhur rreth 30 mijë udhëtarë nga vendet perëndimore, prej të cilëve rreth 25
VOA: Viti 2020, shqiptarët sërish me sytë nga ambasadat perëndimore Si sot, 30 vjet më parë, disa mijëra shqiptarë hynë në mjediset e ambasadave perëndimore në Tiranë dhe kërkuan strehim p
Frikë për valë të dytë? Ministri i Jashtëm tregon pse u la Shqipëria jashtë kufijve të BE Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg, shprehet se lënia e Shqipërisë jashtë kufijve të Bashkimit Europ
Tërmeti godet sërish Turqinë, sa ishte magnituda Një tërmet me magnitutë 5.2 ka goditur provincën jugperëndimore të Muğla-s të dielën. Lajmin e konfirmoi Autoriteti
Lajme të këqija: BE mund t’i mbajë kufijtë mbyllur edhe pas 1 korrikut për Ballkanin Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për qytetarët e Kosovës dhe vendeve tjera të rajonit t
Mund të jemi më të varfërit, por Tirana ka jetesën më të shtrenjtë në Ballkanin Perëndimor Tirana është kryeqyteti më i shtrenjtë për të jetuar në Ballkanin Perëndimor. Indeksi “Mercer” mat kostot e jetesës n
Hapen kufijtë e Evropës, por Ballkani perëndimor duhet të presë Komisioni Europian u ka rekomanduar vendeve anëtare që nga 1 korriku, në varësi të zhvillimit të pandemisë, të heqë kufi
Del studimi aspak optimist: Shqipëria, e parafundit për sigurinë ndaj COVID-19 Analisti Afrim Krasniqi ka publikuar disa fotografi në një postim në rrjetin social Facebook ku tregon se një studim i b
Nuk është për t’u mburrur! Ja për çfarë e përdorim më shumë internetin Interneti në Ballkanin Perëndimor përdoret gjerësisht për qëllime komunikimi veçanërisht duke përdorur mediat sociale!
Paralajmëron Serwer: Ndarja e Kosovës mund të evitohet deri më 1 tetor Eksperti amerikan dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Daniel Serwer, thotë se kjo verë do të jetë
Ambasadorja e SHBA: Vendet e Ballkanit Perëndimor i përkasin BE Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka shpërndarë reagimin e Presidentes së Komisionit E
''Hap i vogël drejt anëtarësimit'', koronavirusi prishi planet për Samitin e Zagrebit BE-ja ndihmon Ballkanin Perëndimor për të dalë nga kriza e koronës dhe rinovon premtimin për pranim. Një tjetër hap i vo
Sot mbahet samiti virtual mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor Samiti BE-Ballkani Perëndimor i parashikuar të mbahej në Zagreb do të zhvillohet sot në formën e një video-konference pë
Samit virtual mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor Samiti BE-Ballkani Perëndimor i parashikuar të mbahej në Zagreb do të zhvillohet më 6 maj 2020 në formën e një videokonf
Maqedonia kryeson për nga numri i testimeve në krahasim me shtetet e Ballkanit Perëndimor Në kohë pandemie, testet për koronavirus dhe respiratorët janë deficitarë në gjithë botën dhe të dyja mund të jenë shpët