Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni
999 rezultate për

perendimi

"Ramën nuk e do perëndimi, te Meta do shkojë si cjapi te kasapi" Avokati i njohur Spartak Ngjela ka deklaruar në News4 se Rama nuk është më i qetë dhe e ka humbur ekuilibrin. Sipas t
Erdogani i bën trhirrje myslimanëve: Perëndimi na e ka me hile Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë një fjalimi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për shkencëtarët d
Vuçiç në hall: Perëndimi, me këmbë e duar për futjen e Kosovës në Interpol Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka thënë se disa partnerë perëndimorë të Serbisë, po punojnë me këmbë e duar që K
Perëndimi kërkon zgjidhjen e çështjes së emrit në Kuvend Kanë kaluar pothuajse një janë nga zbatimi i referendumit në vend, Hyrja në NATO dhe BE e Maqedonisë është prioritet, ng
Serbia i bën presin Perëndimit që të marrë çfarë të dëshirojë në Kosovë Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë ka hedhur akuza në drejtim të Perëndimit, duke thënë se atyre nuk po iu intere
Nëse Perëndimi e lë Turqinë në dorë të Rusisë dhe Iranit, do ta pësojë shumë keq Vlera e lirës turke ka rënë me 40% përkundrejt dollarit brenda këtij viti. Marrëdhëniet midis dy vendeve arritën në p
Joschka Fischer: Turqia nuk mund të hyjë në Europë me Erdoganin Nën regjimin e Erdoganit, Turqia nuk është më një kandidate e vlefshme për në BE. Por në vend që t’ia ndërpresë plotësis
Vapë e shi, në këto zona sot priten rrebeshe Shqipëria vijon në kushtet e kthjellimeve deri pas mesditës kur vranësirat lokale shfaqen në zonat malore duke rrezikuar
Daçiç pranon dështimin: Perëndimi nuk i lejon shtetet të tërheqin njohjen e Kosovës Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq thotë se është e qartë se Perëndimi po bën preson në ato vende që po deklarojnë se
Zbulohet arsenali i frikshëm i Putinit në Siri, tronditet perëndimi (FOTO LAJM) Imazhet satelitore të bazës ruse Khzemim tregojnë fuqinë ushtarake të Putinit në Siri. Pamjet e marra janë bërë më 26
Perëndimi nuk i ka vënë kusht Serbisë për njohje të Kosovës Autoritetet serbe presin që në gjashtë muajt e ardhshëm t’iu arrijë zyrtarisht propozimi nga "pesëshja" (SHBA, Britania
Erdogan mbron Iranin dhe kërcënon perëndimin Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se të gjitha vendet me armë nukleare të cilët bëjnë thirrje për sht
Vuçiç i pikëlluar flet për planin e Perëndimit për Kosovën Vendet perëndimore tash e një kohë të gjatë po përpiqen ta ndryshojnë formatin e bisedimeve për Kosovën në Këshillin e S
Si Rama po shantazhon Perëndimin me alternativën ruso-turke Vizita e kryeministrit Rama në Gjermani dhe deklaratat që e pasuan atë nga deputetët gjerman tregojnë se Shqipëria nuk d
Putin sfidon perëndimin, mbush Sirinë me raketat e fuqishme S-300 Ushtria ruse do të dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Siri. Gjenerali Sergei Rudskoi tha se Moska do ta f
“Perëndimi kërkon të na heqë Botërorin” “Perëndimi kërkon të na heqë Botërorin”. Ky është fjalimi i zëdhenses së Ministrsë së Jashtme ruse, Maria Zakhorova.
Trondit princi saudit: Vehabizmi u shpërnda me kërkesë nga Perëndimi Princi i Kurorës Sauddite Mohammed bin Salman ka dhënë për herë të parë detaje në lidhje me mbështetjen e mëparshme që A
Rikthehet "Lufta e Ftohtë", i gjithë perëndimi kundër Rusisë Ka qenë një vendim i koordinuar ai i qeverisë shqiptare sot për të shpallur "non grata" dy diplomatë rusë. Vendimi erdhi
Edhe Drecun si Vuçiç, nuk ngopen me bllokimin e Kosovës Shefi i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë Milovan Drecun ka deklaruar me dëshpërim se Perëndimi çështjen e Kos
Vuçiq përball realitetit: Perëndimi përkrah pavarësinë së Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar për rts se gjatë tri ditëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka p