999 rezultate për

perdoruesit

Tjetër sulm? Whatsapp bie, përdoruesit e rrjetit të alarmuar në të gjithë botën Rrjeti social Whatsapp ka problem në të gjithë botën, por vetëm në versionin Web. Disa minuta më parë, të gjithë për
Facebook, YouTube dhe Twitter përballë rregullave të reja Facebook, YouTube, Twitter, për herë të parë do t’i nënshtrohen rregullave të BE-së për transmetimin e gjuhës së urrejtj
Si funksionon kodi dixhital që po përdor Kina kundër Covid-19? Duke u mbështetur në teknologjinë celulare dhe të dhënat e mëdha, qeveria kineze ka përdorur një sistem "kodi shëndetëso
Instagram sjell funksionin që të gjithë e kemi pritur aq shumë Instagram solli shumë një funksion aq të munguar në desktop, mundësinë për të dërguar mesazhe direkt nga shfletuesi i ko
Jo vetëm iu përkeqëson dhimbjen e kokës, përdorimi i telefonit dikon edhe në efektin e ilaçeve Sipas studimit të botuar në American Academy of Neurology u gjetën prova se përdoruesit e telefonave pinë më shumë qetës
Përdoruesit e "Samsung" u zgjuan me një mesazh misterioz në celularin e tyre (FOTO LAJM) Përdoruesit e celularëve “Samsung” u zgjuan sot me një mesazh misterioz në celularin e tyre. Njoftimi erdhi nga aplik
WhatsApp jep lajmin e keq për përdoruesit, çfarë do të ndodhë pas 31 dhjetorit Është aplikacioni i komunikimit për shumë njerëz në të gjithë botën, por WhatsApp ka një lajm të keq për përdoruesit e d
Tmerri i parkimeve në Tiranë, kaq milion euro do paguajnë përdoruesit e automjeteve në 2020 Të gjesh një vend parkimi në Tiranë është kthyer në një mision të pamundur. Edhe në rast se ke fat të hasësh në një hapë
Instagram me rregulla të reja Instagram do të kërkojë nga anëtarët e saj të rinj të regjistrojnë datën e lindjes, pasi planifikon të prezantojë më shu
Zbulohet hilja, ja si të riktheni mesazhet e fshira nga WhatsApp Shpesh ne gabojmë në dërgimin e mesazheve në WhatsApp dhe shpejt mundohemi t’i fshijmë. Tashmë ne nuk jemi më të sigu
Samsung "surprizon" përdoruesit me smartfonin e ri të përthyeshëm Kompania telefonike Samsung "ngacmoi" përdoruesit e saj duke publikuar foto nga projekti për telefonin e parë që mund të
Update i ri i Apple të shkatërron baterinë, përdoruesit e Iphone në "hall" të madh Kush ka Iphone e di që duhet me patjetër të bësh updaten e fundit që celulari të mos ngecë. Por duket se update i fun
Surprizon Google Maps, lejon shoferët të shohin radarët e policisë Google Maps po nxjerr në pah një veçori të re që do t’i lejojë përdoruesit me çdo lloj smartphoni të raportojnë lehtësis
'Instagrami' heq opsionin që të gjithë e përdornin shumë (FOTO LAJM) “Instagram” është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e
Gjermanët përdoruesit më të mëdhenj të letrës Gjermania krijon shumë mbeturina nga letrat dhe kartoni se secili vend tjetër. Sipas një shkrimi nga gazeta "Saarbrue
WhatsApp/ Problem sigurie, 1 miliard përdorues duhet të përditësojnë aplikacionin Platforma e mesazhimit WhatsApp nuk është e përsosur, dhe raportime të ndryshme këtë vit kanë zbuluar dobësitë e aplikac
Je nën 18 vjeç? Instagram do të të bllokoj përmbajtjet që promovojnë dieta Instagram është një ndër rrjetet sociale më të përdorura nga të gjitha moshat. Duke marrë parasysh ndikimin e madh te
Instagram do të bllokojë përmbajtjet që promovojnë dieta, për përdoruesit nën 18 vjeç Instagram është një platformë mjaft e njohur për ndarjen e imazheve. Sidoqoftë, përmbajtja ndaj të cilës jemi të eks
Prindër, bëni kujdes ndaj këtyre 15 aplikacioneve në telefonat e fëmijëve tuaj Në muajin që lamë pas në Amerikë kanë ndodhur 25 arrestime të trafikantëve të njerëzve që kanë ndodhur përmes interneti
Instagram po fsheh numrin e pëlqimeve në disa vende të botës Gjigandi për publikimin e fotove, Instagram, ka filluar të fsheh numrin e pëlqimeve në foto dhe video të ndara nga përdo