999 rezultate për

perdorin

Alarmi i mjekëve: Rritet numri i 17- 18 vjeçareve vajza që përdorin kokainë Toksikologu, Zihni Sulaj thotë se përzierja e drogës me lëndë të tjera toksike mund të rrisë efektin e saj tek përdorues
Cilat janë "sekretet" e bukurisë të trashëguara nga gjyshet që i përdorin edhe këta VIP-a Kush nuk dëshiron t'i dijë sekretet që përdornin gjyshet për sa i përket rutinës së bukurisë? Shumë prej nesh janë besni
Bora në Korçë, autoritetet i bëjnë thirrje shoferëve që të përdorin zinxhirë Dimri ka trokitur seriozisht tashmë në Shqipëri, duke ulur temperaturat dhe përkeqësuar motin. Reshjet e shiut dhe të
Nëse ke këtë model celulari, nga1 janari nuk do mund të përdorësh Whatsappit Me kalimin e viteve dhe modeleve të reja të celularëve dhe programet e shumta zhvillohen dhe updatohen. Iphone ka laj
Masë drastike! Në këtë shtet nëse nuk vaksinohesh kundër COVID-19, nuk ka transport publik! Personat të cilët do të refuzojnë të vaksinohen ndaj virusit COVID-19, do të ndalohen të përdorin transportin publik në
Protesta në selinë e PS-së në Shkodër, Rama: Akt terrorist Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër ndaj protestës së dhunshme të zhvilluar mesditën e kësaj të shtune në Shkodër.
Shantazhet në rrjetet sociale, Policia zbulon skemën që përdorin përdoruesit anonimë Policia e Shtetit me anë të një deklarate të bërë publike tregon se është rritur ndjeshëm rritja e shantazheve në rrjete
Ibra akuza ndaj video-lojërave të famshme: Po përdorin emrin dhe imazhin tim Zlatan Ibrahimovic është tërbuar me kompaninë e famshme të video-lojërave “EA SPORTS FIFA”, teksa ka shpërthyer nëpërmje
Truket më të çuditshme që marketuesit përdorin për të na shitur produkte (FOTO LAJM) Truket e marketuesve për të na bërë ne konsumatorëve për të blerë produkte, janë nga më të ndryshmet. Këtu bëhet fjal
Super shpejtësi, policia italiane përdor Lamborghini për të transportin urgjent të organeve (VIDEO) Shumë shtete përdorin metoda të ndryshme të transportit urgjent të organeve, shkruan “TheSun”. Disa përdorin helikopt
Antoneta e thotë troç: Ka shumë k*rva në qarkullim (FOTO LAJM) Pjesë e diskutimit të sotëm në Top Channel, ishte Antoneta Koçi e sezonit të parë të “Përputhen”. 26 vjeçarja u shpre
3 taktika manipuluese që përdorin miqtë toksikë për t'ju mbyllur gojën Jo të gjithë miqtë vijnë në jetën tonë si burim paqeje dhe gëzimi, në fakt disa do tentojnë "të mbjellin" krejt të kundë
Njerëzit në TikTok po përdorin limë për dhëmbët dhe dentistët u shokuan (VIDEO) Tik Tok-u është i mbushur me çudira, por trendi i fundit është kthyer në shqetësim për dentistët! Nëse e keni vënë r
Vajzat e njohura përdorin këtë truk që këmbët të duken më të gjata (FOTO LAJM) E keni pyetur ndonjëherë veten çfarë bëjnë vajzat e njohura që duken sikur kanë këmbë kilometrike? Me siguri keni ndër m
Artan Hoxha zbulon aplikacionin që përdorin trafikantët për të komunikuar (FOTO LAJM) Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka zbuluar se si njerëzit e krimit në vend e në botë komunikojnë me njëri tjetrin.
DASH: Qeveritë nuk duhet të përdorin pandeminë si shkas për shtypjen e njerëzve dhe ideve Departamenti Amerikan i Shtetit tha të hënën se Shtetet e Bashkuara mbështesin demokracinë, qeverisjen e mirë dhe të dre
Shikoni çfarë bën tifozi për të parë ndeshjen Futbolli pa tifozë po del të jetë një problem i madh. Kampionatet evropiane po rifillojnë, por me ‘Ndeshjet Fantazmë’
Francezët përdorin kapele me përmasa të mëdha që ruajnë distancën sociale Kapelat mund të jenë edhe një zgjidhje artistike për të siguruar që personat t’i respektojnë distancat mes njëri-tjetrit
Flet drejtori i Transportit Rrugor: Si do të funksionojnë urbanet Data 15 qershor, kulmon me rifillimin e transportit urban të bllokuar që prej muajit mars si pasojë e shpërthimit të kor
Këto shenja tregojnë qartë se ai po ju manipulon 1.Manipuluesit përdorin paratë, pushtetin dhe ndikimin e tyre për t’ju joshur. Ata i përdorin marrëdhëniet e tyre për kë