999 rezultate për

perdorimit

Ja cilat janë 25 urat më të gjata në botë (FOTO-LAJM) Gjatë gjithë kohërave, njeriu ka përdorur arkitekturën për të mbushur boshllëqet mes pengesave fizike e për të lehtësuar
Droga shpërfytyron Eminem? (FOTO LAJM) Pas shpërfytyrimit të Donatella Versaces e cila ishte si pasojë e operacioneve të ndryshme, edhe Eminem është kthyer në
Rriten taksat për 200 mijë makina Të gjitha makinat pa përjashtim, edhe ato të cilat kanë vitin e tyre të parë të përdorimit do të paguajnë taksë të autom
Falsifikoi tre dokumenta pasurie, në pranga ish-punonjësi i ZRPP Nën akuzën e "shpërdorimit të detyrës", në prangat e policisë ka rënë një 40 vjeçar pasi falsifikoi tre dokumenta pasuri
PD: Prokuroria të hetojë Mimi Kodhelin, ka shkelur ligjin Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Helidon Bushati ka akuzuar sot ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli për shkelje t
Kush është përgjegjës për pagjumësinë? Në sajë të një studimi të fundit të kryer tek 900 studentë, është arritur në përfundimin se përdorimi i kompjuterit dhe
Korrupsioni, pranga ish drejtorit të ujësjellësit Strukturat e krimit ekonomik në Drejtorinë e policisë së Qarkut të Elbasanit arrestuan sot ish-drejtorin e ujësjellësit
Shpërdorimi i detyrës, SHKB arreston shefin e antidrogës Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm arreston shefin e Antidrogës së Fierit, Dritan Zagani me akuzën e shpërdorimit të det
Video shokuese e përdorimit të gazit helmues në Siri (VIDEO-FOTO) Associated Press ka publikuar të tjera video të cilat tregojnë pasojat e përdorimit të gazit klorinë në Kfar Zeita në Si
Kuvendi miraton pr/ligjin për faljen e gjobave të biznesit Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot në seancë plenare në bazë të rendit të ditës, në mungesë të prezencës së opozitës, pr/l
PRSD reagon kundër përdorimit të forcës ndaj falimentuesve Partia e Re Social Demokrate ka reaguar kundër përdorimit të forcës së policisë për punonjësit e firmave të falimentuara
Masa për parandalimin e keqpërdorimit të mjeteve piroteknike Në kuadër të fushatës "Viti 2014 me fat dhe i sigurt - në shoqëri familjare dhe miqësore", sot në ora 12:00 në QT Vero
Kisha Ortodokse maqedonase nuk e ndalon më Facebook-un për klerikët Kisha Ortodokse e Maqedonisë ka tërhequr urdhërin e ndalimit të përdorimit të rrjetit social Facebook, të vënë ndaj kler
Procedim penal ndaj rektorit të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” Policia e Elbasanit arreston kancelarin e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” Eljan Hoxha dhe drejtorin e Drejtorisë ekon
Kontesti i emrit pa zgjidhje Ndërmjetësuesi për kontestin e emrit Metju Nimic pas takimit me kryeministrin Nikolla Gruevski ka thënë se nuk ka zgjidh
Pamje tmerruese, qindra të vdekur në Siri (FOTO-LAJM) Update- Dita e sotme në Siri mund të konsiderohet si një ndër ditët më të kobshme, pasi genocidi ka përfshirë pothuajse
Stop përdorimit të antibiotikëve Antibiotikët tek ne përdoren sikur aspirinat. Mjafton të keni rrjedhje të paktë nga hunda, që teshtitja apo dhimbja e ko
Siri, priten negociata për hetimin e përdorimit të armëve kimike Dy zyrtarë të lartë të OKB-së kanë udhëtuar në drejtim të Damaskut për të diskutuar një hetim të mundshëm në përdorimin
Fushata, KVV: Veprimtaria e KQZ e cunguar Koalicioni i Vëzhguesve Vendore ka konstatuar shkelje ligjore gjatë fushatës zgjedhore e cila sipas raportit të publikua
Modeli zviceran i përdorimit të gjuhëve edhe për Maqedoni Shoqata e gjuhëtarëve frankofon në Strugë, e drejtuar nga Besnik Lena, mbajti një tribunë pune, ku temë boshte ishte gju