999 rezultate për

perdorimit

Kosova kampione e përdorimit të antibiotikëve Në bazë të një hulumtimi të bërë në spitalet e Bashkimit Europian dhe atyre të Kosovës rezulton se në spitalet e Pediatr
E dini çfarë ndodh pas një përdorimi të gjatë të rrjeteve sociale? Instituti kombëtar për shëndetin mendor në SHBA ka kryer një studim në lidhje me rrjetet sociale dhe ndikimin e tyre tek
A është ISIS në prag të përdorimit të armëve bërthamore? Studiuesi i Universitetit te Harwardit, Mattthew Bunn, ka zbuluar se, grupet ekstremiste si ISIS janë duke u zhvilluar d
Sekreti i përdorimit të rrjeteve sociale Ekzistojnë detaje të ndryshme në lidhje me përdrim e rrjeteve sociale që shpesh vëmë re që shumë përdorues nuk i marrin
Sekretet e përdorimit të qepës Qepa është një perime e cila ka një përdorim të gjërë në shtëpinë tonë. Në gatim ajo ka një vend të rëndësishëm po përv
Drejtori i Tatimeve lihet në qeli Gjatë një seance e cila u zhvillua mesditën e sotme, Gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë "arrest me burg", për drejto
Rrezikshmëria e përdorimit të WiFi Jetojmë në një epokë pa tela dhe prezenca e valëve Wi-Fi në jetën tonë të përditshme kohët e fundit është më se e dukshm
Buzëkuqi ideal për çdo lloj fytyre (FOTO LAJM) Shpesh ngjyra e buzëkuqit është një dilemë për shumë persona prandaj shpesh priren që të kujdesen në mënyrë që gjejnë dh
Arrestohet ish-ministri i Berishës, Spiro Ksera Ish-ministri i Punës në kohën e Sali Berishës është arrestuar nga policia me akuzën e "Shpërdorimit të detyrës". Kser
Pranga prokurorit që ka kryesuar hetimet për vrasjen e Azem Hajdarit Nën akuzën për "korrupsin pasiv", sot ka rënë në prangat e policisë prokurori Haxhi Giu. Prokuroi që dikur ka hetuar vra
Marrëveshje kundër shfrytëzimit të fëmijëve përmes internetit Zv/ministrja e Punëve të Brendshme, Elona Gjebrea, përfaqësoi Shqipërinë në Samitin global me temë “Ne mbrojmë fëmijët o
Disa sekrete të përdorimit të kompjuterit! Ju është mërzitur kompjuteri nga përdorimi i përditshëm? Po ju tregojmë disa sekrete që e bëjnë kompjuterin tuaj më inte
Policia: Kujdes kur jeni në makinë dhe mos festoni me armë Policia e Kosovës do të ushtrojë gjatë sezonit të verës kontrolle të vazhdueshme në territorin e vendit me qëllim të ngr
Studim/ Fëmijët nën moshën 10 vjeç nuk duhet të përdorin telefon Sipas studimeve të fundit nxjeërrin në pah rreziqet që mund ti shfaqen një të mituri gjatë përdorimit të telefonit. S
Rreziku i përdorimit të xhinseve të ngushta Doktorët paralajmërojnë se xhinset e ngushta mund të dëmtojnë seriozisht muskujt dhe nervat tuaja. Mediat ndërkombëtare
KMSH kundër përdorimit të emrit të saj për efekt elektoral Në prag të zgjedhjeve të 21 qershorit, Komuniteti Mysliman u ka përcjellë të gjithë qytetarëve një mesazh për rëndësinë
Balla: Basha ka favorizur pabarazi në tendera e ankande (FOTO LAJM) Taulant Balla, përmes një postimi në Facebook bën me dije se Basha ka favorizuar pabarazi në tendera e ankande, e ndërsa
Produktet e bukurisë që nuk duhet të ndahen me të tjerë Produktet e kozmetikës kanë një rëndësi të madhe gjatë përdorimit, ato nuk duhet të ndahen dhe të përdoren në mënyrë të
Çdo të thotë të ndezësh mbi një milion fishekzjarre? (VIDEO) Fishekzjarret janë sidomos simbol i festave të fundvitit, por e keni marrë me mend se çfarë mund të ndodhë nëse ju ndizn
Arrestohet ish-zyrtari i komunës Surroj, akuzohej për "shpërdorim detyre" I shpallur në kërkim për "shpërdorim detyre", tashmë ka rënë në prangat e policisë një ish-zyrtar në Kukës. Blutë e