999 rezultate për

perdorimit

Facebook ndryshon kushtet e përdorimit Komisioni Evropian njoftoi sot se Facebook ka ndryshuar kushtet e përdorimit, të cilat në mënyrë të qartë theksojnë se k
Demiraj jep alarmin: Helmi që u hodh e kanë përdorur Sadami dhe Gadafi Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka qenë i ashpër me reagimin e tij drejtuar Gardës së Republikës. Pas reagi
Mohoi të ishte shtruar në psikiatri, mjeku nxjerr raportin e këngëtares shqiptare Vetëm dy ditë kanë kaluar që kur Babe Gee u përhap lajmi se këngëtarja ishte gjetur në gjendje shumë të rëndë për shkak
Mbyllet shkolla, pezullohen nga detyra 16 mësues 16 mësues janë pezulluar nga puna në Shkollën 9-vjeçare të Çermës në Lushnje me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Ven
Partizani do VAR-in në Superiore, FSHF: Ka kosto shumë të madhe Shefi i sektorit të garave në FSHF, Lysien Nurishmi, i është përgjigjur dje kërkesës që klubi i Partizanit do t’i bëjë K
Skandal, 15 minuta shi nxjerrin jashtë përdorimit "sheshin më të bukur në Europë" (VIDEO) Tirana, sipas Bashkisë së kryeqytetit mori pak ditë më parë çmimin si "hapësira më e mirë publike në Europë për vitin 20
Procedohen penalisht 10 zyrtarë të Autoritetit Portual Durrës Drejtoria Hetimore Qendrore në Policinë e Shtetit dhe Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Ve
SHBA/ Hetime mbi motivet e përdorimit të informatorit nga FBI Departamenti amerikan i Drejtësisë, nën presionin e Presidentit Donald Trump, i ka kërkuar Inspektorit të Përgjithshëm t
Rreziku i përdorimit të ilaçeve kundër dhimbjeve me aspirinë Disa ilaçe për trajtimin e dhimbjeve mund të jenë më të sigurta për organet tuaja krahasuar me të tjerat, mirëpo këto pë
Shtyhet gjykimi i të akuzuarit për produktet ushqimore me afat të skaduar Tre të akuzuar po përballen me akuzat e Prokurorisë për falsifikimin e parave në total prej 3.120 eurove, si dhe njëri n
Zaev: Jemi shumë afër zgjidhjes së kontestit të emrit Është arritur përparim për pjesën më të madhe rreth pyetjeve për kontestin me emrin, mbesin vetëm mënyra e përdorimit dh
Veseli: Ndërhyrja në Siri është për paqe Kryeparlamentari Kadri Veseli ka mbështetur sulmin ushtarak ndaj Sirisë, të ndërmarrë nga SHBA, Britania e Madhe dhe Fra
Braçe i cakton 5 detyra Ramës për t'i dhënë fund protestave për Rrugën e Kombit Deputeti socialist Erion Braçe, ka sqaruar 5 pika kyçe të asaj se çfarë i kërkoi sot në Komision të Ekonomisë, ministrit
Inteligjenca artificiale, këto janë dobitë dhe disavantazhet e përdorimit në vendet e punës Në një kohë kur inteligjenca artificiale tejkalon kufinjtë e industrisë teknologjike, puna për qeniet njerëzore mund të
Mbi 70 për qind e grekëve kundër përdorimit të termit "Maqedoni" Rezultatet e dy anketave të ndryshme të mendimit publik në Greqi, të publikuara në gazetat “Kathimerini” dhe “Protothema
Nga nesër vetëm një prefiks ka në Kosovë Që nga nesër prefiksi +381 në Kosovë do të jetë jashtë përdorimit. Në vend të tij duhet të përdoret prefiksi i ri +383.
Shtyhet seanca për Ligjin e përdorimit të gjuhëve në Maqedoni Vazhdimi i seancës plenare të 32-të të Kuvendit të Maqedonisë, ku në rend dite ishin 36 mijë amandamentet për Ligjin për
Jashanica pozitiv në testet anti-doping? Ja si reagon Skënderbeu Skënderbeu ka reaguar në një komunikatë për shtyp në “Facebook”, ku ka sqaruar procedimin disiplinor ndaj mbrojtësit Jas
Arrestohet polici në Durrës, lejonte ndërtime pa leje Një punonjës policie është arrestuar nga SHÇBA nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. Punonjësi i policisë Muharrem Ha
Dëmet serioze të përdorimit të teknologjisë para gjumit Të gjithë në ditët e sotme kanë krijuar rutinën e të ndenjurit në telefon ose laptop a kompjuter para se të bien për t