999 rezultate për

perdorimit

STUDIM/ Gratë nuk duhet të shqetësohen për pilulat kundër shtatëzanisë, mësoni arsyen Për vite të tëra, shumë gra i kanë shmangur përdorimit të këtyre pilulave, për shkak frikës se do i bëjë ato të shtojnë
Mos e lani tiganin menjëherë pas fërgimit, rreziku është i madh Urgjentisht pushoni ta lani tiganin tuaj menjëherë pas përdorimit Rekomandimi është që ta lini anash në një kohë deri
Dubai, 38,000 $ për kë gjen një Lamborghini jashtë përdorimit (FOTO LAJM) Në Dubai ekziston mundësia që të paguheni me 38,000 $ vetëm nëse gjeni një Lamborghini ose Ferrari të braktisur apo në v
Policia e Maqedonisë ndalon një ish-ushtar të UÇK-së, reagon MPJ Ministria e Punëve të Jashtme ka dënuar ndalimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Tomor Morina nga Policia e Maqedonisë së Veri
Pamje të frikshme, kështu dëmtohet trupi dhe fytyra pas përdorimit të drogës (FOTO LAJM) Keqpërdorimi i drogës shkakton dëmtime të dëmshme dhe kjo është e dukshme në fytyrat e këtyre 16 njerëzve. Drugabuse.
Sekretet e bimës së karafilit dhe magjia e përdorimit të tij Bima e karafilit ka gjetur përdorim që para lindjes së Krishtit. Në fillim është gjendur në Indonezi dhe është përhapu
Facebook ndryshon kushtet e përdorimit Komisioni Evropian njoftoi sot se Facebook ka ndryshuar kushtet e përdorimit, të cilat në mënyrë të qartë theksojnë se k
Demiraj jep alarmin: Helmi që u hodh e kanë përdorur Sadami dhe Gadafi Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka qenë i ashpër me reagimin e tij drejtuar Gardës së Republikës. Pas reagi
Mohoi të ishte shtruar në psikiatri, mjeku nxjerr raportin e këngëtares shqiptare Vetëm dy ditë kanë kaluar që kur Babe Gee u përhap lajmi se këngëtarja ishte gjetur në gjendje shumë të rëndë për shkak
Mbyllet shkolla, pezullohen nga detyra 16 mësues 16 mësues janë pezulluar nga puna në Shkollën 9-vjeçare të Çermës në Lushnje me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Ven
Partizani do VAR-in në Superiore, FSHF: Ka kosto shumë të madhe Shefi i sektorit të garave në FSHF, Lysien Nurishmi, i është përgjigjur dje kërkesës që klubi i Partizanit do t’i bëjë K
Skandal, 15 minuta shi nxjerrin jashtë përdorimit "sheshin më të bukur në Europë" (VIDEO) Tirana, sipas Bashkisë së kryeqytetit mori pak ditë më parë çmimin si "hapësira më e mirë publike në Europë për vitin 20
Procedohen penalisht 10 zyrtarë të Autoritetit Portual Durrës Drejtoria Hetimore Qendrore në Policinë e Shtetit dhe Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Ve
SHBA/ Hetime mbi motivet e përdorimit të informatorit nga FBI Departamenti amerikan i Drejtësisë, nën presionin e Presidentit Donald Trump, i ka kërkuar Inspektorit të Përgjithshëm t
Rreziku i përdorimit të ilaçeve kundër dhimbjeve me aspirinë Disa ilaçe për trajtimin e dhimbjeve mund të jenë më të sigurta për organet tuaja krahasuar me të tjerat, mirëpo këto pë
Shtyhet gjykimi i të akuzuarit për produktet ushqimore me afat të skaduar Tre të akuzuar po përballen me akuzat e Prokurorisë për falsifikimin e parave në total prej 3.120 eurove, si dhe njëri n
Zaev: Jemi shumë afër zgjidhjes së kontestit të emrit Është arritur përparim për pjesën më të madhe rreth pyetjeve për kontestin me emrin, mbesin vetëm mënyra e përdorimit dh
Veseli: Ndërhyrja në Siri është për paqe Kryeparlamentari Kadri Veseli ka mbështetur sulmin ushtarak ndaj Sirisë, të ndërmarrë nga SHBA, Britania e Madhe dhe Fra
Braçe i cakton 5 detyra Ramës për t'i dhënë fund protestave për Rrugën e Kombit Deputeti socialist Erion Braçe, ka sqaruar 5 pika kyçe të asaj se çfarë i kërkoi sot në Komision të Ekonomisë, ministrit
Inteligjenca artificiale, këto janë dobitë dhe disavantazhet e përdorimit në vendet e punës Në një kohë kur inteligjenca artificiale tejkalon kufinjtë e industrisë teknologjike, puna për qeniet njerëzore mund të