999 rezultate për

perdorimin

Brataj thirrje qytetarëve: Kujdes me këtë ilaç, nuk autorizohet për Covid-19 Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj u bën apel qytetarëve që të kujdesshëm në përdorimin e medikamenteve antivira
Shteti bllokon përdorimin e faqeve pornografike, populli fillon protestat Që nga e marta, në Tailandë nuk ka më qasje në asnjë faqe pornografike, populli fillon protesta kundër këtij vendimi të
Alarm për bombë në Paris Zona përreth Harkut të Triumfit në Parisin qendror është evakuuar pas një alarmi për bombë pasditen e sotme. Linjat e
Mjeku flet për përdorimin e maskës në rrugë: Nuk të mbron! Ditët e fundit, në Shqipëri - ashtu si thuajse në të gjithë botën - është parë një rritje e infektimeve me COVID-19. Sa
Pipero për keqpërdorimin e maskave: Rrezikoni shëndetin nëse i mbani kështu Duke nisur nga kjo e enjte, të gjithë qytetarët duhet të mbajnë maskë jo vetëm në ambiente të mbyllura, por edhe në rrug
Dhjetëfishohet gjoba për përdorimin e celularit në timon Kuvendi i Shqipërisë është duke shqyrtuar ndryshime të reja në Kodin Rrugor. Ndryshime do të pësojë dhe gjoba minima
Grusht shteti në Afrikë, ushtarët e rebeluar arrestojnë presidentin dhe kryeminstrin e Malit (VIDEO) Presidenti i Malit, Ibrahim Boubacar Keita, është shtangur pas një grushti të papritur shteti ku forcat ushtarake e arre
Serbia ndalon me ligj përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare Autoritetet serbe ndalojnë përdorimin e flamurit kombëtar në Luginën e Preshevës, madje ato familje që përdorin flamurin
Zaev: E solla Ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe sepse kisha guxim Zoran Zaev, kryetar i Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë së Veriut, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë
BDI-ja bën fushatë me flamurin e cunguar BDI edhe në këtë fushatë elektorale kërkon vota për ta bërë kryeministrin e parë shqiptar, me pretendimin se përveç shum
Barcelona ka vërejtje në përdorimin e sistemit VAR Sistemi VAR nuk është duke u përdorur në mënyrë korrekte në La Liga, ka thënë trajneri i Barcelonës, Quique Setien të hë
Plas arma në Shkodër, dhëndri e vjehrri pas sherrit përfundojnë në polici Një sherr që ka ndodhur në fshatin Grudë të Shkodrës. Mësohet se sherri ka përfunduar me përdorimin e armëve. Para
Spanja bën të detyrueshme përdorimin e maskave deri në zhdukjen e virusit Ministri i Shëndetësisë në Spanjë, Salvador Illa është shprehur se vendosja e maskave do mbetet e detyrueshme derisa të
Në tentativë për të dhënë një mesazh pozitiv, Policia "promovon" përdorimin e celularit në timon (VIDEO) Teksa po mundohej të reklamonte punën e një prej punonjësve të saj, Policia e Shtetit është bërë shembull i një promovim
Antibiotik i fuqishëm natyror, po cilat janë 6 gabime në përdorimin e hudhrës Ka shumë studime dhe artikuj për përdorimin e hudhrës si antibiotik natyror. Shumë njerëz në vende të ndryshme të botës
Antibiotik i fuqishëm natyror, po cilat janë 6 gabime në përdorimin e hudhrës Ka shumë studime dhe artikuj për përdorimin e hudhrës si antibiotik natyror. Shumë njerëz në vende të ndryshme të botës
Pas 200 mijë të infektuarve, Trump kujtohet për përdorimin e maskave Qeveria amerikane po u rekomandon amerikanëve që të mbajnë maska ose të përdorin mbulesa të tjera prej pëlhure në baza v
A duhet të vazhdojmë t'i përdorim maskat? Me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit COVID-19, Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandoi përdorimin e maskave
Ky shtet ndalon përdorimin e fjalës ''koronavirus'', arrestohet kushdo që shihet me maskë Turkmenistani ka ndaluar mediat të përdorin fjalën koronavirus, raportojnë mediat e huaja. Sipas një deklarate nga Ga
Masat kundër koronavirusit, shmangni dezinfektuesit e përgatitur nga ju! Instituti i Lartë i Shëndetit (ISS) nuk rekomandon produkte ‘bëjini vetë’ për të dezinfektuar duart tuaja si një masë pa